Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, krupek napisał:

 

A jaki wybrałeś?

Zona mi też o tym głowę suszy, że to niby takie super etc. Jedziemy kilka dobrych lat na zwykłym electrolux i po co zmieniać, tym bardziej, że 2 lata temu kupilismy xiaomi robota co jeździ po mieszkaniu i i tak najcześciej cisnę z klasycznym odkurzaczem.

 

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy czasu, jako posiadacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro jestem dość rozczarowany - odkurzanie trwa długo i robot musi mieć płaską podłogę bez przeszkód aby faktycznie wysprzątał mieszkanie. Oznacza to, że muszę ściągnąć wełniany dywan z salonu, dywanik w łazience, upewnić się, że na podłodze nie ma skarpetek, gumek do włosów, kabelków, maseczek ani rozłożonej suszaki i niczego co mogłoby wejść do mechanizmu. W dodatku sprzęt potrafi w trakcie sprzątania małego mieszkania wrócić do bazy z powodu własnego "widzimisię".

 

Teraz też bym postawił na odkurzacz pionowy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wspaniały zakup, najlepszy jaki mogłem zrobić. Wystarczy nie mieć roz(pipi)anych rzeczy na podłodze? Jak odkurzasz zwykłym odkurzaczem to raczej też ci przeszkadzają rozrzucone ubrania na ziemi i musisz je wcześniej sprzątnąć. Nie wiem o co chodzi z dywanami, bo normalnie wjeżdża nawet na matę piankową dla dzieciaków. Taki mały dywanik w łazience faktycznie trzeba zabrać, bo się może w niego wkręcić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to zależy jaki robot. Mój daje radę 80m2 zrobić na jednej, a ładuje się przecież sam jak wraca do bazy, więc nie mogę "zapomnieć" go naładować. Mega urządzenie, nigdy nie miałem jeszcze tak czysto w domu na podłodze. Odkurza minimum raz na dzień, więc i mopować już tak częśto nie muszę, bo brud na bieżąco jest zbierany, a nie "wgniatany" w podłogę.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, WisnieR napisał:

Wspaniały zakup, najlepszy jaki mogłem zrobić. Wystarczy nie mieć roz(pipi)anych rzeczy na podłodze? Jak odkurzasz zwykłym odkurzaczem to raczej też ci przeszkadzają rozrzucone ubrania na ziemi i musisz je wcześniej sprzątnąć. Nie wiem o co chodzi z dywanami, bo normalnie wjeżdża nawet na matę piankową dla dzieciaków. Taki mały dywanik w łazience faktycznie trzeba zabrać, bo się może w niego wkręcić.

 

Teraz, WisnieR napisał:

A to zależy jaki robot. Mój daje radę 80m2 zrobić na jednej, a ładuje się przecież sam jak wraca do bazy, więc nie mogę "zapomnieć" go naładować. Mega urządzenie, nigdy nie miałem jeszcze tak czysto w domu na podłodze. Odkurza minimum raz na dzień, więc i mopować już tak częśto nie muszę, bo brud na bieżąco jest zbierany, a nie "wgniatany" w podłogę.

 

No właśnie, ale jaki ty masz model? 

Odnośnik do komentarza

Ja mam też z mopem, ale pewnie starsza seria Xiaomi Mi Robot 2 Roborock S50.

 

Cała chatę sprząta na jednej baterii, wraca się naładować, a w pojemniku jest w chui kurzu, wiec robi swoją robotę dobrze. Wiadomo że trzeba kluczowe przeszkody podnieść (zabawki z podłogi, krzesła na stół odkladam, ale dywany zostają - on odpala wtedy boosta i ssie mocniej :isee:). On zręcznie omija blokady, ale ze zwykłym odkurzaczem robiłem zawsze to samo, a nie ze omijałem skarpety i LEGO z rurą w ręce xd

 

Cudowne urządzenie, ręczny odkurzacz raz na rok na wiosnę jest wyciągany.

 

 

Odnośnik do komentarza

V10 absolute. Już siadły nam turbo szczotki to bez problemu wysyłaja nowe nawet po gwarancji (starych nawet nie sprawdzaja). Wiadomo że cena za odkurzacz ręczny to kosmos. Ale do szybkiego odkurzania nie ma lepszego sprzet

Ps moja baba sprząta nim codziennie cały dom.

Edytowane przez benito82pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.07.2022 o 13:54, krupek napisał:

Ktoś używa jakiegoś odkurzacza pionowego i może polecić? Mam na oku Dysona V8 i wygląda fajnie, dużo końcówek, można odkurzać półki, kompa, klawiaturę, ludzie chwalą, ale może płaci się sporo za markę i jakis Bosch, albo Tefal będzie tańszy i równie dobry, albo lepszy.

Mam Bosch Serie 4 Flexxo i polecam. Jest ze dwie półki niżej od Dysona, ale spełnia zadanie, mieszkanie 65m objadę trzy razy na jednym ładowaniu, ma teleskopową rurę i szczotkę z miękkim włosiem, cały mechanizm z silnikiem można też wyjąć i masz poręczny odkurzacz np. do samochodu. I podobnie jak kolega wyżej napisał, nie wyobrażam sobie powrotu do normalnego przewodowego odkurzacza. Ten stoi w szafie (nie ma żadnej stacji dokującej) i w razie potrzeby wyjmuję, dwie minuty i czysto.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.08.2022 o 10:26, krupek napisał:

Mi się podoba to, że można dołączyć szczotkę z miękkim włosiem i odkurzyć meble, elektronikę, albo jeszcze inną auto. No i odpada wymiana worków. Też mam opory, czy warto tyle wydać, więc przeglądam te testy.

 

Zaraz wyjdzie że strasznie lobbuje za tym tefalem ale w nim jest zajebiście z tymi szczotkami rozwiązane, bo jak wypinasz podczas odkurzania krótką rurę lub elektroszczotke od długiej rury to szczotki są już zamontowane i nie trzeba nic zmieniać. Można oczywiście do mycia zdjąc lub wymieniać na gumowe do innych zastosowań.  Tylko wypięcie i wpięcie rury. 

 

image.thumb.png.8942a311309e0b10d556c7ea1f01a9de.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minutes ago, mcp said:

Mam Bosch Serie 4 Flexxo i polecam. Jest ze dwie półki niżej od Dysona, ale spełnia zadanie, mieszkanie 65m objadę trzy razy na jednym ładowaniu, ma teleskopową rurę i szczotkę z miękkim włosiem, cały mechanizm z silnikiem można też wyjąć i masz poręczny odkurzacz np. do samochodu. I podobnie jak kolega wyżej napisał, nie wyobrażam sobie powrotu do normalnego przewodowego odkurzacza. Ten stoi w szafie (nie ma żadnej stacji dokującej) i w razie potrzeby wyjmuję, dwie minuty i czysto.

 

Dywany normalnie idzie odkurzyć takim sprzętem czy raczej umrze po 5 minutach? Chciałem coś takiego dla rodziców sprawić, a u nich dywan na dywanie, to nie wiem czy ma to sens :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...