Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Porównać LG z Boschem to jak Audi z Dacią:potter:

 

Pralkę Boszkę starzy mają 15 lat i się modlą, żeby zdechła, bo nie ma fancy programów a szkoda wyrzucać. 

 

PS. Elektronika w tych sprzętach i tak jest jedna, różnica polega głównie na bębnach. I tu masz wybór, niemiecka stal, albo japońskie blaszki. Poza tym i tak wszystko składane w chinach, chyba, że znasz kody kreskowe to można sprawdzić po oznaczeniach.

 

TIP. Bierz z dowozem i WNIESIENIEM. Płacisz 100 zł a panowie przyjadę i ładnie ustawią w wybranym miejscu. Nie wyobrażam sobie niszczyć auta a potem pleców, żeby przycebulić kilka zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jak kupiłeś pralkę Boscha ale 10 lat temu to tak było. A weź spróbuj wymienić łożysko bębna w Boschu ;) Jest wklejone. W LG wymieniasz same łożysko. Każdy serwisant AGD poleci Ci pralki i szuszarki LG chociażby z tego powodu. Jak się coś zepsuje to w LG wymienisz jeden element, a w Bsochu równie dobrze możesz nowy sprzęt kupić bo masz wszystko klejone.

 

Aha, a bęben w jednym i drugim masz nierdzewny, a nie ocynkowany jak w reszcie stawki. Więc nie, nie różnią się niczym.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, gekon napisał:

 

TIP. Bierz z dowozem i WNIESIENIEM. Płacisz 100 zł a panowie przyjadę i ładnie ustawią w wybranym miejscu. Nie wyobrażam sobie niszczyć auta a potem pleców, żeby przycebulić kilka zł.

 

Wiadomo, za 0 zł było wyrzucenie na chodnik pod blok, za 49 zł zaniesienie mi do samego pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza

Sprzęt dojdzie w piątek. Zawczasu przeorganizowałem schowek na graty (niesamowite, ze pod przymusem da się wypieprzyć do piwnicy lub kosza połowę szmelcu, który nie jest niezbędny do codziennego użytku) i chciałem osiągnąć coś w ten deseń, żeby zoptymalizować przestrzeń i mieć w miarę swobodne dojście do głównego zaworu ciepłej wody:

 

image.png.d360f064c2f5768c30f2167cc1862866.png

 

Ale.... właśnie zobaczyłem, że to na czerwono (wysuwany pojemnik na skroploną wodę) jest prawie tak długi jak sama suszarka:shieeet: Więc nie wiem czy nie zablokuję go sobie na ścianie przy próbie wyciągania. Nie sądziłem, że to takie długie ciulstwo, bo w pralkach pojemnik na proszek to mniej niż połowa długości pralki xd

 

Jak docisnę suszaka dupą do ściany (a raczej, listwy przypodłogowej grubej na 2cm) to może się uda wyciągać pojemnik na styk, tylko nie wiem jak z wentylacją i rekomendowaną odległością od ściany. LG chyba ma kratkę wentylacyjną z tyłu (więc potrzebuje trochę więcej odstępu na wietrzenie), Bosz ma wiatrak z przodu to chyba można przycisnąć tył?

 

W ostateczności ustawię sprzęt przodem do drzwi wejściowych, ale wtedy ciężej będzie z dojściem do zaworu wody, stracę trochę przestrzeni z każdej strony (musi stać bardziej na środku, by drzwiczki się otworzyły, a pojemnik wysunął)

image.png.19a31cc7b021e5f3ae2be5b2973f9f6e.png

Ból posiadaczy mieszkań :< Domiarze to sobie mogą do kotłowni gdzieś wrzucić albo co.

Odnośnik do komentarza

I po co było mi się interesować tematem. Zamówiony egzemplarz z series 8 w najniższej aktualnie cenie na rynku czyli 3599 zł, a tu seria wyższa Home Pro (które zignorowalismy z racji ceny) nagle w über promce z 4800 na 3920 zł. I teraz włącza się fomo, ze za +320 zł byłyby 3 dB mniej halasu, program suszenia pierza i drzwiczki obustronne, chociaż chyba nie jest to do niczego konieczne.

 

Z ekspresem do kawy nie zastanawiałem się czy doplata 200 zł dla czwartego poziomu spieniania mleka czy robienia doppio felattio ma sens i zatrzymałem się na max budżecie jaki sobie ustaliłem:[

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2022 o 07:47, _Red_ napisał:

Sprzęt dojdzie w piątek. Zawczasu przeorganizowałem schowek na graty (niesamowite, ze pod przymusem da się wypieprzyć do piwnicy lub kosza połowę szmelcu, który nie jest niezbędny do codziennego użytku) i chciałem osiągnąć coś w ten deseń, żeby zoptymalizować przestrzeń i mieć w miarę swobodne dojście do głównego zaworu ciepłej wody:

 

image.png.d360f064c2f5768c30f2167cc1862866.png

 

Ale.... właśnie zobaczyłem, że to na czerwono (wysuwany pojemnik na skroploną wodę) jest prawie tak długi jak sama suszarka:shieeet: Więc nie wiem czy nie zablokuję go sobie na ścianie przy próbie wyciągania. Nie sądziłem, że to takie długie ciulstwo, bo w pralkach pojemnik na proszek to mniej niż połowa długości pralki xd

 

Jak docisnę suszaka dupą do ściany (a raczej, listwy przypodłogowej grubej na 2cm) to może się uda wyciągać pojemnik na styk, tylko nie wiem jak z wentylacją i rekomendowaną odległością od ściany. LG chyba ma kratkę wentylacyjną z tyłu (więc potrzebuje trochę więcej odstępu na wietrzenie), Bosz ma wiatrak z przodu to chyba można przycisnąć tył?

 

W ostateczności ustawię sprzęt przodem do drzwi wejściowych, ale wtedy ciężej będzie z dojściem do zaworu wody, stracę trochę przestrzeni z każdej strony (musi stać bardziej na środku, by drzwiczki się otworzyły, a pojemnik wysunął)

image.png.19a31cc7b021e5f3ae2be5b2973f9f6e.png

Ból posiadaczy mieszkań :< Domiarze to sobie mogą do kotłowni gdzieś wrzucić albo co.

A nie lepiej postawić regał na ścianie po lewej od wejścia a suszarkę na wprost po prawej przed zaworem wody? I jedno i drugie rozwiązanie kompletnie nie ergonomiczne.  No chyba ze na ścianie po lewej jest okno ale nie ma go na rysunki. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze miałem regał po prawej jak nie było suszarki, robiłem też przymiarki z ułożeniem go na lewo, ale regał i suszara w jednej linii spowodują, że nie wciśniemy się do zaworu :p I kinkiet oświetleniowy jest z lewej (pominąłem to na rzucie architektonicznym xD).

Jutro pobawię się w układanie jak już dotrze, coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _Red_ napisał:

Zawsze miałem regał po prawej jak nie było suszarki, robiłem też przymiarki z ułożeniem go na lewo, ale regał i suszara w jednej linii spowodują, że nie wciśniemy się do zaworu :p I kinkiet oświetleniowy jest z lewej (pominąłem to na rzucie architektonicznym xD).

Jutro pobawię się w układanie jak już dotrze, coś wymyślę.

Nie w jednej lini. Regał wzdłuż ściany po lewej a suszara na wprost wejścia - prostopadle do regału. Zakryje tylko zawór ale sięgnąć za suszarkę raz na jakiś czas jak wyjeżdzasz to chyba nie kłopot. Zwłaszcza ze możesz przedłużyć w pionie i mieć zawór za szuarka ale nad nią 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

I po co było mi się interesować tematem. Zamówiony egzemplarz z series 8 w najniższej aktualnie cenie na rynku czyli 3599 zł, a tu seria wyższa Home Pro (które zignorowalismy z racji ceny) nagle w über promce z 4800 na 3920 zł. I teraz włącza się fomo, ze za +320 zł byłyby 3 dB mniej halasu, program suszenia pierza i drzwiczki obustronne, chociaż chyba nie jest to do niczego konieczne.

 

Z ekspresem do kawy nie zastanawiałem się czy doplata 200 zł dla czwartego poziomu spieniania mleka czy robienia doppio felattio ma sens i zatrzymałem się na max budżecie jaki sobie ustaliłem:[

 

 

3600zł i nie możesz przełożyć drzwi? TO NIEZŁY TEN BOSCH.

 

 

W LG za 2900 możesz sobie codziennie drzwi na inną stronę przekładać jak chcesz....

Odnośnik do komentarza

Pewnie jest ryzyko, że po paru cyklach w końcu zacznie jebać xd

Dobra, na razie case closed, nie zmieniam zamówienia na ten wyższy model, za dużo babrania z anulowaniem, zakupem od nowa no i kończy się właśnie jutro promka na gratisowy bon 700 zł, więc mógłbym się na niego już nie załapać jak nie dostarczą towaru na czas.

Odnośnik do komentarza

IMG_20220513_115647.thumb.jpg.e187a41335764fdbc59afa7b7c6b981b.jpg

 

Pierwotny layout jednak się sprawdził, suszara jest przy samej lewej ścianie (z tyłu nie ma wywietrznika, a instrukcja nic nie mówi o bezpiecznej odległości). Szuflada na odcieki wysuwa się na całą długość ok 58cm i da się wyjąć bez szurania o drugą ścianę. Pranie da się łatwo pakować mimo ustawienia bokiem, zachowałem też dostęp do zaworu ciepłej wody w tym okienku. Jest tez sporo miejsca na wyciąganie klamotow z regału typu odkurzacz czy wiadro. Przed sprzątaniem miałem tam taki pierdolnik, ze nawet paczki srajtaśmy nie miałem gdzie dołożyć i rzucałem zawsze na stos gratów xD

 

Teraz jest git, zobaczymy jak to ustrojstwo będzie działac, zakładam upgrade życiowy porównywalny ze zmywarką czy robotem sprzątającym.

 

Chce się wytrzeć puchatym miłym reczniczkiem wyjętym prosto z suszenia, a nie ręcznikiem o konsystencji płyty wiórowej po tym jak leżał na balkonie 8h wchłaniając smog, spaliny i wyziewy KFC xD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, za parę suszeń się wypowiem i nie omieszkam skrytykować jak będzie slabe. Ciekawe czy będzie kurczyć ubrania.

 

Jak cos to wisnierowe LG 90 w Mediaexpert masz dziś za ~2700 minus późniejszy cashback od LG tyle % ile ma ładowności (wiec 9%).

 

Jak jego opinia Cie zadowala i organoleptyczne testy (chyba już chwilę posiada) to cenowo warto :)

 

Podsumowując: z boszem czekam na 700zl keszbeku w bonie, minus keszbek Goodie to sumarycznie 2820 zł ten model mnie wyjdzie. Cena detaliczna juz wrocila do 4399zl, a za tyle bym nawet nie splunął za serię 8.

Odnośnik do komentarza

No ja też dużo słyszałem o tym kurczeniu ciuchów (tego się boje, bo mamy z synem dość dłuuugie ręce), oraz że trochę niszczy. W sumie dlatego jeszcze nie mam.

No ale bywają dni, że na 3 suszarki jedziemy. Wiosna/lato jeszcze looz (dwór/taras), ale zimą, to cały przedpokój u góry w suszarkach XD  

 

To jednak tego bosha wziąłeś? W czym jest na papierze lepszy od tego LG? Czy tylko ze względu na lepszą markę? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, _Red_ napisał:

Balon, ja obdzwonie serwisy w Krakowie, Ty u siebie, ok? 

 

Zadzwoniłem do serwisu LG, ale typ ledwie mnie słyszał bo w tle cewki piszczały ;/

Mi powiedzieli w serwisie LG, że może się wypalić wyświetlacz, albo być banding w suszarce. Odpuszczam. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...