Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2022 o 19:28, Fanek napisał:

 

Mi Air Purifier Pro

https://mi-home.pl/mi-air-purifier-pro
https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-pro?variant_id=86


Tylko najlepiej wersja Chińska CN, aby mieć pełną automatyzację.

 

 

A jeszcze w temacie oczyszczaczy. Ktoś korzysta z combo oczyszczaczo-nawilżacza? (np. Weber, Sharp, Samsung) i może się podzielić wrażeniami? 

 

Nie wiem na co się zdecydować - jakiś sam oczyszczacz typu Xiaomi albo Klarta czy iść w multi? Różnica cenowa jest, ale jeśli jest za co dopłacić to z chęcią posłucham opinii :lapka:

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Rudiok napisał:

 

A jeszcze w temacie oczyszczaczy. Ktoś korzysta z combo oczyszczaczo-nawilżacza? (np. Weber, Sharp, Samsung) i może się podzielić wrażeniami? 

 

Nie wiem na co się zdecydować - jakiś sam oczyszczacz typu Xiaomi albo Klarta czy iść w multi? Różnica cenowa jest, ale jeśli jest za co dopłacić to z chęcią posłucham opinii :lapka:

Mam taki:

https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-ua-hg60e-l?gclid=Cj0KCQiA3rKQBhCNARIsACUEW_ZU21W5cutaeEEXz8t-ISbgA8wztfwrGfYygPGRz4aUT4-S_knwjy8aArG0EALw_wcB

Żona alergik a od czasu jak postawiliśmy inna bajka. Zasadniuczo ja też nie budzę się z zawalonym nosem jak wcześniej ale to zasługa nawilżacza. Klocek troche ale działa ok - co ważne ma czujnik zmierzchu więc jak zgasisz światło a jest niska wilgotność to i tak nie kotłuje po nocy. 

Widzę że jest promo - jak kupisz tego co podałem to przyjdzie za pare dni po rejestrascji oczyszczacz za free taki:

Sharp oczyszczacz gratis

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mozi a ile czasu go masz, bo te sharpy ogólnie dobry sprzęt ale o to trzeba dbać, odkamieniać kwaskiem cytrynowym jeśli na niebieksiem okragłym filtrze się zbiera, czyścić bo zacznie śmierdzieć. Jak ktoś chce bezobsługowe urządzenie tyle co zmiana filtra co 6-12mscy to tylko mechaniczny bez wody.

A jeszcze to co sharp podaje wymiana filtra co 5 czy tam 10 lat nawet to dajcie spokój, przez tyle czasu to napewno coś tam zamieszka w tym filtrze.

 

Nawilżanie to jak bolało gardło wcześniej, odetkany nos z rana to oczyszczanie z pyłków i alergenów, a nie nawilżanie.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Fanek napisał:

Mozi a ile czasu go masz, bo te sharpy ogólnie dobry sprzęt ale o to trzeba dbać, odkamieniać kwaskiem cytrynowym jeśli na niebieksiem okragłym filtrze się zbiera, czyścić bo zacznie śmierdzieć. Jak ktoś chce bezobsługowe urządzenie tyle co zmiana filtra co 6-12mscy to tylko mechaniczny bez wody.

A jeszcze to co sharp podaje wymiana filtra co 5 czy tam 10 lat nawet to dajcie spokój, przez tyle czasu to napewno coś tam zamieszka w tym filtrze.

 

Nawilżanie to jak bolało gardło wcześniej, odetkany nos z rana to oczyszczanie z pyłków i alergenów, a nie nawilżanie.

A z pół roku ale o takich sprawach jak odkamienianie czy czyszczenie w środku to nie wspominam bo to oczywisite ale zajmuje chwilę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy już pisałem, ale po kilku miesiacach używania sodastream jestem mega zadowolony, codziennie robie w nim minimum dwie butelki 850ml kranowianki mocno gazowanej, tak jak te Żywce co mają butelki nabite i twarde jak pyta.

 

Mam dwa naboje w zapasie, raz na 2 miechy zanoszę je do punktu wymiany na pełne CO2 marki Linde i znowu robie pićku. Od tego czasu ani jednego kawałka plastiku nie tachałem z marketu i nie zasmiecam tyle odpadami.

 

Polecam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gaz podrażnia błonę śluzowa gardła, podrażniona błona jest bardziej podatna na infekcje. 9 na 10 nic nie będzie, ale jeden złapie infekcję.

 

Nie lepiej na codzień pić niegazowaną? Ja tam gazowaną to sobie latem lubię wypić gdzieś w restauracji jak nie mogę wina albo piwka pszenicznego. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Red_ napisał:

Nie wiem czy już pisałem, ale po kilku miesiacach używania sodastream jestem mega zadowolony, codziennie robie w nim minimum dwie butelki 850ml kranowianki mocno gazowanej, tak jak te Żywce co mają butelki nabite i twarde jak pyta.

 

Nigdy nie zrozumiem fenomenu wody gazowanej. Z mineralnych tylko wersja bez gazu. Jak zwierzę. :lapka:

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, balon napisał:

Gaz podrażnia błonę śluzowa gardła, podrażniona błona jest bardziej podatna na infekcje. 9 na 10 nic nie będzie, ale jeden złapie infekcję.

 

Nie lepiej na codzień pić niegazowaną? Ja tam gazowaną to sobie latem lubię wypić gdzieś w restauracji jak nie mogę wina albo piwka pszenicznego. 

 

Nie wiem, nigdy o tym nie slyszalem by gaz podraznial gardlo i nie zauważyłem korelacji.

 

Niegazowana wiadomo, podstawa, ale zona woli gazowana, tez łykne ze 2-3 szklanki dziennie. Slodkich napojów jednak nie tykam, są te syropy Pepsi max itp.

Odnośnik do komentarza

Z tych syropów widziałem w Media Expert 7up zero, a ja ogólnie jestem fanem tego napoju od jakiegoś czasu, więc kusiło. Tylko, że ja nie mogę pić tylko kranówy, bo szybko czuję, że taka woda mnie nie nawadnia. Codziennie wpada butelka jakieś murzynianki lub tańszej odmiany, a drugie tyle dopijam kranówy.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:

 

Nie wiem, nigdy o tym nie slyszalem by gaz podraznial gardlo i nie zauważyłem korelacji.

Mój rodzinny (mega dobra rodzinna) tak twierdzi.
Mam na to dobry test. Napij  się wody  gazowanej przy infekcji gardła, a potem normalnej i daj znać która bardziej podrażnia oraz sprawia większy dyskomfort przy przełykaniu.

 

Odnośnik do komentarza

Miałem kumpla w drużynie, którego ojciec miał taki wykurwisty bęben... ale to taki brzuchol, że jak spojrzał w dół to tak z 30-40 cm chodnika przed stopami nie widział. No i pytamy się kiedyś kumpla, czy jego ojciec na coś choruje, czy tyle piwska żłopie, czy skąd taki bebzun. A on powiedział, że jego stary mówi, że to od wody gazowanej bo lubi i pije na litry codziennie :nosacz: Takżę ja bym uważał z tymi bąbelkami.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

Zacząłem myśleć o ekspresie do kawy, do tej pory korzystałem z przelewowego, ale kawy piję dużo,  a czasami chciałoby się coś innego niż czarna (ew. z małym dodatkiem mleka).

 

Da się kupić fajny ekspres, który zrobi cappuccino, espresso i nie zapłacić więcej niż 2 tysiące? 

 

A najlepiej mniej xd

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.03.2022 o 20:25, balon napisał:

Mój rodzinny (mega dobra rodzinna) tak twierdzi.
Mam na to dobry test. Napij  się wody  gazowanej przy infekcji gardła, a potem normalnej i daj znać która bardziej podrażnia oraz sprawia większy dyskomfort przy przełykaniu.

 

Ale wiesz, ze woda gazowana to woda z CO2? Czyli tym co wydychasz. To taki sam mit jak picie zimnej wody na ból gardła, ze szkodzi. W pewnych bakteryjnych to wlasnie ciepła herbata może zaszkodzić. Dodatkowo gazowana woda ma niższe pH wiec hamuje rozwój bakterii.

Odnośnik do komentarza

No ale tam jest chyba dużo większe stężenie CO2 niż w powietrzu? chyba po coś jest go tyle ile jest w atmosferze? Może właśnie większe stężenie CO2 podrażnia?

 

Szczerze to możliwe, że macie racje. Nie jestem specjalistom od gazu i przełyku XD 

Nie za bardzo mnie to interesuje, tym bardziej, że zdecydowanie wolę wodę bez gazu. Dostałem tylko takie info + jak boli mnie gardło, unikam gazowanego, bo mi podrażnia je jeszcze bardziej. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...