Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Sodastream. Miałem już dosyć noszenia zgrzewka wody bo ja piję gazowaną a żona alkaiczną. No i muszę powiedzieć, że wszystko super. Podoba mi się to, że nie gazuje na maksa tylko sobie samemu można na odpowiedni poziom gazować. Nawet małpa by obsłużyła. No i koniec wnoszenia zgrzewek na czwarte piętro wraz z innymi zakupami. Więc i dwa plusy, raz, że się nie przedźwigam a i środowisko wyjdzie na plus. 

Widziałem, że są różne syropy do kupienia ale nie widziałem nigdzie o smaku tonicu. Czy coś takiego jest i jeśli tak to podlinkuje ktoś czy jeszcze tego nie wymyślili?

 

Cześć dla kociarzy.

Od miesiąca jestem szczęśliwym użytkownikiem kuwety Catlink. Może gdybym miał jednego kota to byłaby to jakaś fanaberia ale przy trzech Pokemonach jest to mega urządzenie i praktycznie bezobsługowe (prócz uzupełniania żwirku i wymienienia worka z nieczystościami). Wcześniej mieliśmy różne ilości kuwet, maksymalnie 3 a i tak zdarzały się problemy bo jedna piękna pani lubiła sikać po za kuwetą. Teraz problem zniknął. Kuweta się sama oczyszcza, nic nie wali, żwirek zawsze jest czysty. Jak kot się załatwi to kuweta po pewnym czasie się oczyszcza (można ustalić czas po jakim okresie od załatwienia się ma się uruchomić lub nacisnąć przycisk i aktywować czyszczenie). Można wyjechać na weekend i nie myśleć czy coś będzie osrane czy obsikane albo będzie nieprzyjemny zapach. Jeśli ktoś ma koty to serdecznie polecam.

 

Polecam ten styl życia :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam Amice od 6 lat po jednej jak dotąd małej naprawie tj. wymiana kondensatora od pompy. Sam chętnie poczytam co teraz jest sensowne, ale myśl o wysuwaniu tego złoma i wciskaniu na chama nowego mnie juz trzepie. Miałem trochę popuchniete meble kuchenne jak mi kiedyś zawilgotniały od przecieku pod zlewem i się rozprężyły po wyjęciu zmywarki z zabudowy tak, że ledwie w dwóch chlopa wsunęliśmy ją z powrotem kombinując podważaniem narzedziami :f

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak na wynajmowanym (wtedy jeszcze tylko we dwoje) zbieraliśmy naczynia cały dzień w stos, a potem po robocie jedno z nas wkurwione i zmęczone myło przez 20 minut. A idź pan w chuj, zmywarka to magiczne pudło, które domyje bez kiwnięcia palcem najbardziej ujebana zaschnięta brytfanne po pieczeniu, nie mówiąc o braku kontaktu skóry z detergentami dzień w dzień, zbieraniu bakterii w zlewie i gąbce.

 

Ostatnio na Fejsie jakieś grażyny z kawusia w profilowym kłóciły się, że to zbędny wydatek, żre prąd, wodę, a nie domyje tak jak ona w kwadransik po całej 5-os rodzinie :kekyayaya:  Dwugodzinny cykl pełny naczyń zużyje tyle wody co dwa spłukania gówna w kiblu, no ale kury domowe wiedzą lepiej.

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Przypomniałeś mi, że w kuchni też muszę zawór kulowy dopływu wody wymienić tak jak w łazience przy pralce, bo się kręci w kółko i nie odcina dopływu :frog:

 

No ale anyway, jestem sam ciekaw co tam doszło nowego w technologii. Jedyne co odpalamy to program 2:55h, opcja 3w1 (gdyz używam tabletek trzyskładnikowych, wtedy mniej zasobów pobiera), blokada wyłączania przed dziecmi i sobie tam pryska, grzeje, suszy, wypompowuje wode i finalnie robi beep beep :dafuq:

 

Appki mobilnej nie potrzebuje xd Może energooszczędność jest dziś lepsza, mniejszy pobór wody?

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Plugawy napisał:

Niby mniejszy pobór wody, ale prądu to żre. Coś kosztem czegoś. 

 

Moja chyba 1.8KW na cykl eko, wiec cos kolo 1.50 zł. Jeśli dobrze liczę, to podgrzanie 10l zimnej wody użytkowej przez MPEC to z 28 gr, no to faktycznie taniej, ale przy zmywarce odpada najgorsze, czyli robocizna :ohboy: Tylko w przypadku zmywania recznego takiej ilości naczyń raczej 10l nie starczy, bo pod bieżącym kranem dużo więcej wylejemy, no chyba że ktoś myje w wiaderku z pomyjami bez wymiany wody.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Adam GlapJńskJ napisał:

@mitra Co to za magiczna kuweta? Ja też chceeeeeee. Moje sierściuchy dobrze wychowane. Dom na wsi, koty wychodzą i biegają po wichurze ale nasrać to zawsze w domu w kuwetce powrócą. :whyyy:

O właśnie ta:

https://techwish.pl/pl/kuwety/1168-inteligentna-kuweta-catlink-scooper-young-version-6972884750040.html

 

Polecam bo trikolorka jak nie wchodziła do innych kuwet i sikała mi na pufie do grania, tak teraz nigdzie indziej nie sika. Najlepsze jest to, że jak jedno wejdzie się załatwić to dwa pozostałe już się w kolejce ustawiają i po każdym cyklu czyszczenia wchodzi kolejny kot.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, _Red_ napisał:

 

Moja chyba 1.8KW na cykl eko, wiec cos kolo 1.50 zł. Jeśli dobrze liczę, to podgrzanie 10l zimnej wody użytkowej przez MPEC to z 28 gr, no to faktycznie taniej, ale przy zmywarce odpada najgorsze, czyli robocizna :ohboy: Tylko w przypadku zmywania recznego takiej ilości naczyń raczej 10l nie starczy, bo pod bieżącym kranem dużo więcej wylejemy, no chyba że ktoś myje w wiaderku z pomyjami bez wymiany wody.

Ja jeszcze junkersem podgrzewam ta wodę także :leo:

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2023 o 15:39, maciucha napisał:

https://www.euro.com.pl/zmywarki/bosch-sms4hvi31e.bhtml

 

Chyba tego boscha będę brał. Jest szuflada na sztućce, są spoko programy, czego więcej potrzeba :dunno:

 Kupiłeś? Bosh bardzo awaryjny i ze względu na markę i renomę wyrobiona dawno temu zawyżone ceny mają.

 

Od siebie polecam Electroluxy (części jak w AEG), Whirpoll sa mało awaryjne z tych nowych. Te dwie marki często sa produkowane w Polsce jeśli chodzi o zmywarki. Franke bardzo ma porządne zmywarki, 10lat w moim domu i ani jednej awarii, można znaleść promocje.

 

odradzam Bosha, Beko, Amica. 
 

@_Red_ uchylanie się drzwiczek po zakończonym myciu jest spoko z jako takich nowości.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czyli co, kończy się mycie i drzwiczki odskakują - tak działa ten ficzer? Kurcze, to ja zawsze trzymam celowo zamknięte z 20 min po skończeniu, żeby mi para nie buchała w blat (mam folię, ale i tak nie chcę by się skraplało dookoła).

 

  

24 minuty temu, WisnieR napisał:

Za godzinę będzie u mnie serwis do Siemensa (czyli do Boscha). Nie uchylają się poprawnie drzwiczki po programie ECO. Od nowości coś te drzwi nie tak jak trzeba chodzą.

 

Porządna niemiecka technologia.



No bo ECO, więc oszczędza moc i czeka aż sam otworzysz, czego nie rozumieć :nosacz2: 

Odnośnik do komentarza

O żeby było śmieszniej, to był serwisant, do wymiany dolny cokół i uszczelka, a na koniec okazało się , że jest kilka miesięcy po gwarancji. Szkoda, że zlecenie robiłem prosto ze strony Siemens z moich urządzeń, wybierając opcje zgłoszenie naprawy w ramach gwarancji. Wszystko przeszło na każdym etapie i nikt nie poinformował mnie już termin gwarancji minął, więc nie mogą mi go naprawić w ramach zgłoszenia gwarancyjnego. Za to wystawili rachunek na 450zł. Już wolałem żeby się drzwiczki nie otwierały jednak xD

 

Taka to dobra firma jest ten Bosch und Siemens Hausgeräte Group.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Red_ napisał:

Czyli co, kończy się mycie i drzwiczki odskakują - tak działa ten ficzer? Kurcze, to ja zawsze trzymam celowo zamknięte z 20 min po skończeniu, żeby mi para nie buchała w blat (mam folię, ale i tak nie chcę by się skraplało dookoła).

Ja przykleiłem pod blatem panel winylowy i jest gitarka. A para w sumie leci przed blat. Taka większa część chmury. :potter:

No ale zawsze jakieś zabezpieczenie :rayos:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Taka to dobra firma jest ten Bosch und Siemens Hausgeräte Group.

 

Mnie mieli ju, dość i po paru zgłoszeniach dali protokół do zwrotu kasy za półroczny sprzęt, bo ciągle domagał się czyszczenia filtra, gdy miał to robić co ok. 20 razy. Także ja serwis bosza sobie cenie xD Pan ekspert też spoko, zawsze kawę z mlekiem chciał i opowiadał historie. Tęsknię za tymi czasami :LG:

Odnośnik do komentarza

Pany, suszarka LG RC90 - znaleźliście jakiś program, aby nie trzeba było prasować później ręcznie cienkich koszul takich na biuro?

Testowaliście te wszystkie 20 czy 30 z apki co można wgrać?

Tam jest jeden "minimalizacja pognieceń" ale i tak po tym trzeba żelazkiem :(

Generalnie tylko te koszule mi zostały z którymi się schodzi, reszta bez prasowania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...