Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak patrząc na funkcje vs budżet (2k to mocno tanio za tego typu sprzęt) to wydaje się, że ma wszystko co potrzebne do życia (obracanie bębna w obie strony, timer, programy, inwerter, niskie zużycie energii, pompa ciepła, podświetlenie etc.).

Nie wiem jednak jak z żywotnością po gwarancji no i w tej cenie nie ma spłukiwania żeberek wymiennika ciepła (ma to m.in. Bosch Series 8+ i LG), tylko trzeba je odkurzać z farfocli ręcznie, z tego co widzę w instrukcji. A to tylko sam front, reszta kondensatora może być po 2 latach uwalona w sztos z tego co czytałem przy tego typu konstrukcjach.

Jakbym miał max 2k za suszarę, to nie wygląda źle, ale może faktycznie niech się wypowie jakiś użytkownik.

W necie jakoś dużo nie ma o sharpach, więc chyba nie są zbytnio popularne
https://www.agdmaniak.pl/82523/sharp-kd-hhh8s7gw2-promocja/ (tu jakiś model oczko gorszy)




 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To teraz ja spytam o pralkę, bo nie chcę się doktoryzować od zera.

Na co zwracać uwagę? W przypadku suszarek już wiem, że kondensacja, rodzaj silnika, sposób czyszczenia bebechów i chujemuje.

A pralki? Sześcioletni Samsung Eko Bubel za 1400 zł (co już wtedy było chyba tanie) już musi iść na złom, bo co drugie pranie staje, pauzuje, czasem ruszy sam, czasem trzeba go kopnąc w przycisk "start", czasem wywali error "3E" (który może oznaczac wszystko, błąd silnika, przeciążenie bębna, brak odprowadzania wody itp.).

Także wracając do tematu - przy naszej ilości brudów to pewnie z 9kg musi być, jakieś technologie magiczne warto mieć na uwadze, by było czysto, dobrze odwirowane, nie szarpało mi gaci? Żona twierdzi, że fajne sa dodatkowe drzwiczki w nowych Samsungach typu "Add-on" czyli dodanie prania w trakcie. Ale ja mam na to rozwiązanie - pomyśleć dwa razy przed rozpoczęciem prania i wrzucić wszystko co jest w koszu na brudy, a nie dorzucać w toku xd

Nie muszę parować z suszarką LG, więc opcja wifi czy ta sama marka nie jest konieczna.

Kupię coś sensownego do dwóch tysi? Tę obecną chyba zaznaczę przy zamówieniu, że jest do zabrania na złom, chyba ustawa recyklingowa nakazuje sklepom takie coś w razie życzenia klienta, albo puszczę na OLX i jakiś janusz weźmie za stówę na przeszczep.

W ceneo sobie przeglądam to w budżecie:

- 2000 zł, klasa A, 8-10 kg wyskoczył mi np. taki Whirpool 10 kg za 1699 zł https://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-ffb-10469-bv-ee.bhtml albo 8kg Candy Rapid Pro z 1500 obrotów wirówki https://www.ceneo.pl/131907796 za 1399 zł + wniesienie i montaz.

Klasa energetyczna A dziś z tego co rozumiem to ta najlepsza wg nowej skali A-G (gdzie już nie ma A, A+, A+++...).

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2023 o 10:12, krupek napisał:

Ma ktoś jakieś doświadczenie z internetowymi sklepami meblowymi typu Lectus24, Newood, Planetadesign? Szukam mebli bardziej kraftowych, z litego drewna, mniej konwencjonalnych niż w Ikei, Agata, czy BRD, a takie są głównie w sklepach wysyłkowych. Większość sklepów ma dosyć rozbieżne opinie. Często pojawia się opinia, że realizacja zamówienia miała być w ciągu 1-2 tygodni, a znacznie się przeciągała., albo ciężko było z reklamacją. Może ktoś poleci jakiś sklep z tego typu meblami?

 

Informacyjnie, jakby ktoś kiedyś miał podobny problem. Figaro zalecał, żeby nie korzystać z usług polskich firm, więc posłużyłem się rozumem i zrobiłem oczywiście na odwrót. Znalazłem sklep karinameble, bardzo legitny, super obsługa, sprawa wysyłka. Wybrałem komodę z litego drewna mango, bardzo dobrze zapakowane, dostarczone przez kuriera na palecie. Jedyny minus to fakt, że jest w całości, więc trzeba wnieść do mieszkania kloca 40 kg w kartonie. Na allegrolokalnie znalazłem producenta stolików z plastra drewna, cena bardzo konkurencyjna, fajne wykonanie, bardzo szybka wysyłka.

Odnośnik do komentarza
 
Ja mam S7 z sonicznym mopem i moge śmiało powiedzieć, że przy intensywnym mopowaniu + intensywne dozowanie wody potrafi zmyć po 2 przejazdach (w kratke) tygodniowe zaschnięte plamy z gresu. Na panele daje minimalne dawkowanie wody i tam jest to raczej odświeżenie, troche się obawiam dawać więcej wody. Na płytkach robi robote.

Czy warto dopłacać do MaxV tysiaka? to zależy czy ma się dużo małych przeszkód w domu, bo on różnie się tylko kamerą, której S7 nie ma i siłą ssania na dywany, która w S7 jest i tak bardzo dobra. Miałem wcześniej 5 lat xiaomi vacuum v1 i S7 sprząta dużo dokładniej

S7vmax uważany jest obecnie za najlepszego robota sprzątającego na świecie.
 
Do mopowania jest jeszcze Dreame W10 lub Ultra różnią się stacją i te mają obrotowe mopy, lepiej pewnie myją płytki ale też więcej trzeba dbać przy tym robocie, mi chodzi o minimalną ingerencję ^_^
Zdecydowałem się jednak na tego Dreame bot w10. Funkcja mopowanie w tym robocie jednak robi duże wrażenie. Nowa zabawka będzie u mnie w sobotę i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Odnośnik do komentarza

W10 ma te mopy nie unoszone do góry, więc jednocześnie nie da się mopować i odkurzać, do tego zanim dojedzie na miejsce to zostawia mokre ślady bo te mopy cały czas dotykają ziemi. Roborock S7 ma mop unoszony do góry, jak wykryje dywan to sam unosi. W10 czytałem jeszcze opinie że długo się ładuje, potrafi zgubić mape i soft jest mniej dopracowany. Suszenie mopa to fikcja bo to trwa z 6h i przez ten czas cały czas brzęczy.

No i tą stację trzeba po każdym mopowaniu podłogi czyścić z syfu i wycierać w środku, bo nie jest to jednak bezobsługowe jak reklamuje producent, później będzie śmierdzieć. 

Też się na w10 zastanawiałem bo ze stacją była nawet cena na promo 2600zł, bo pisza że kafelki to poleruje, ale te dbanie o różne rzeczy mniej jednak zniechęciło.

Do S7 szukam teraz jeszcze tylko stacji w lepszej cenie która sama odsysa kurz z robota :platinum:

 

Daj znać jak przetestujesz !

 

@_Red_ mi jak pralka Bosch się rozsypie to chyba też wezme LG do kompletu z suszarką.

Odnośnik do komentarza

W pralko suszarkach jest suszarka bez pompy ciepła i z dużo gorszymi parametrami niż normalna suszarka - co za tym idzie suszenie występuje w wysokiej temperaturze - możliwe kurczenie ubrań.
Nie bez powodu zresztą ceny tego połączenia są często niższe niż samej suszarki osobnej

Odnośnik do komentarza

Czasem trzeba wypośrodkować zalety vs wady - miejsce w lokalu albo efektywność (tu faktycznie, duże zużycie prądu, brak pompy i chyba mniejsza ładowność części "suszeniowej" niż piorącej, stąd nie chcieliśmy finalnie 2 w 1). Zakładam, że nie było opcji na dwa dewajsy, ani ich ułożenie w wieżyczkę?

Ja latam z praniem z łazienki do schowka obok i jakoś się udało na szczęście zmieścić dwa gabaryty w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
W10 ma te mopy nie unoszone do góry, więc jednocześnie nie da się mopować i odkurzać, do tego zanim dojedzie na miejsce to zostawia mokre ślady bo te mopy cały czas dotykają ziemi. Roborock S7 ma mop unoszony do góry, jak wykryje dywan to sam unosi. W10 czytałem jeszcze opinie że długo się ładuje, potrafi zgubić mape i soft jest mniej dopracowany. Suszenie mopa to fikcja bo to trwa z 6h i przez ten czas cały czas brzęczy.
No i tą stację trzeba po każdym mopowaniu podłogi czyścić z syfu i wycierać w środku, bo nie jest to jednak bezobsługowe jak reklamuje producent, później będzie śmierdzieć. 
Też się na w10 zastanawiałem bo ze stacją była nawet cena na promo 2600zł, bo pisza że kafelki to poleruje, ale te dbanie o różne rzeczy mniej jednak zniechęciło.
Do S7 szukam teraz jeszcze tylko stacji w lepszej cenie która sama odsysa kurz z robota :platinum:
 
Daj znać jak przetestujesz !
 
[mention=2731]_Red_[/mention] mi jak pralka Bosch się rozsypie to chyba też wezme LG do kompletu z suszarką.
Jak trochę u mnie pojeździ to dam znać. Brak podnoszenia mopów mi niestraszny bo viomi ciągle jeździł na 2w1 i po każdym pomieszczeniu szmatkę czyściłam żeby nie roznosił brudu do innych pokoi. Zatem że to nie jest 100 procent bezobsługowe to jest mi niestraszne. A w mieszkaniu mam raptem 2 dywany więc ok. Póki co wydać w okolicach 5-6k na tego roborocka z ultra stacja to dla mnie przesada ale kto wie, może za 2 lata będzie znowu zmiana na coś jeszcze lepszego.
Odnośnik do komentarza

Planowałem wstępnie, że przy zamówieniu nowej pralki zaznaczę recykling starej i sklep by odebrał od razu przy dostawie, a zeszła na części za kilka stówek :notbad: OLX to jednak czasem zajebista sprawa (po odsiewie januszowych zapytań oczywiście).

Poczytałem trochę opinii w necie i w raczej bardzo korzystnym budżecie przypasił mi Whirlpool 9kg FFB 9258 SV PL. Ma co potrzeba, czyli o 2kg więcej wsadu niż obecny Eko Bumbel, inwerterowy cichy silnik, klasa energetyczna B (wg nowej klasyfikacji, więc ponoć lepiej niż stare A+++), możliwość dołożenia prania krótko po starcie, wystarczająca liczba programów (i tak prawie wszystko robiliśmy dotąd "bawełną", podobnie w suszarce xD), jakieś tam opcje by pranie nie stęchło nawet do 6h leżenia w bębnie po wypraniu.

Zobaczymy jak z trwałością, przy tej kasie to z 6 lat będzie wystarczająco.

Odnośnik do komentarza

No to dobra, Wirek dotarł bez szwanku. Śruby blokujące bęben odkręcone, podpięta do kanalizacji i wypoziomowana w kwadrans (jak ktoś się waha a ma podstawowe narzędzia, to nie ma najmniejszej potrzeby bulić za tę usługę np. 150 zł jak wyceniają sklepy online).

O dziwo nóżki chodzą super łatwo, palcami dało się kręcić - kilka ruchów i poziomica już wskazuje prawidłowo. W suszarce musiałem je rozruszać siłowo kluczem żabką, dodatkowo nieźle haratając ich plastik bo szły jak po grudzie. Nie wiem czemu w LG tak ciasno siedziały, chyba z 1h tam klęczałem w graciarni i dostosowywałem bo ciągle coś się gibało, jak nie jedna strona to druga xD

Co ciekawe, dopiero na obudowie pralki zauważyłem naklejkę o gwarancji 10 lat na silnik, wystarczyło zarejestrować produkt (na stronie sklepu była tylko standardowa gwara 2 lata).

Potem zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu, ale ogólnie po rabatach i z wniesieniem do łazienki te ~1300 zł za 9kg pralkę z indukcją, programem odświeżania parą, długą gwarancją mechaniczną i bardzo dobrą klasą energetyczną wydaje się raczej dobrym dealem, a pamiętam jeszcze jak zaprzyjaźniony serwisant AGD Pan Stasio mówił, że swego czasu chwalił naprawianie Whirpoolów sprzed lat, bo wszystko łatwo się wymienia (o ile dziś nadal tak jest...). Byleby faktycznie przetrwała te parę lat, bo sprzętu na 15 lat już dziś nie przewiduję.

edit:

o kurde, ale to jest ciche. Kręci się bezszelestnie, no tego to nie było w Eko Bublu, aż myślałem, że napęd nie działa albo zawiesza się tak jak ta poprzednia zepsuta xD

Odnośnik do komentarza
[mention=64083]malyksg86[/mention]  i jak W10? sprzątał już?
Tak, sprzątał i robi to bardzo dobrze. Mam porównanie tylko do viomi V3. I muszę powiedzieć, że sprząta 2 razy szybciej, dużo dokładniej, mimo iż wcześniej na samo odkurzanie nie można było narzekać. Myślę, że ten kształt literki D ma na to wpływ bo pozwala na większą precyzję przy krawędziach.
Mopowanie, no tu jest kolosalna przepaść. Naprawdę działa to bardzo dobrze i złego słowa nie mogę powiedzieć. Pady mopujące faktycznie są oczyszczone i suche, robi to wrażenie szczególnie gdy widzi się jak brudna jest woda. Sama obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Póki co brak problemów z utrzymaniem czystości samego urządzenia ale też po każdym dniu użytkowania ewentualnie co drugi raz tacka na którą wjeżdża robot jest przecierana i wygląda jak po wyjęciu z pudełka.
Aplikacja działa dobrze tzn jak przy viomi ale sama obsługa mapy działa wyraźnie lepiej. Mapa się nie gubi, pozycja robota pokrywa się z tym co pokazuje apka. Sam robot nie miał zdarzenia, żeby się gdzieś zgubił.
Trochę ta zabawka kosztowała ale jestem w pełni zadowolony bo zwyczajnie jest to realne ułatwienie sobie życia. Szczególnie przy dwójce małych dzieci.
Jeśli ktoś by się zastanawiał nad zakupem tego urządzenia to mogę je tylko polecić. Sam kupiłbym ponownie.

Aż strach pomyśleć co w kwestii tych robotów się zmieni za 2 lata.
Odnośnik do komentarza

Pisałem jakiś czas temu, że stacja dokująca od Roborocka S50 nie wydala i często jak wraca do bazy to słychać "charging error" po kilka razy. Czyszczenie styków pomaga na chwilę tylko.

Pożyczyłem od kumpla szerszą ładowarę od S6, działa dobrze, zero zacinek. No tylko że kupić stację w necie to jakiś dramat - chyba tylko Aliexpress, bo nie znajduje mi nawet u dystrybutora (najwyżej kilka sklepów ma w cenie z dupy typu 300 zł, a na Amazonie 600 zł xD).

Ktoś się orientuje o jakimś dobrym resellerze akcesoriów Xiaomi?

Edit:

dobra, mam coś takiego: https://buyelectro.pl/stacja-dokujaca-dla-roborock-s50-s55-robot-odkurzacz-xiaomi/

Odnośnik do komentarza

Tabletki do zmywarki, czy warto przepłacać?

 

Testowałem już różne marki i rodzaje. 

Finish podstawowe i topowe 

Somat podstawowe

Fairy topowe

W ramach testu kupiłem teraz w Lidlu te ich markę w5. Kostki do spłuczki sprawują się dobrze, lepiej niż nie jedne markowe, więc dałem im szanse. 

37 kapsułek za chyba 27zł. Jakieś topowe bo z proszkiem i dwoma rodzajami żelu w kapsułce. 

Domywają jak inne, nawet dwudniowe zaschnięte naczynia. Testowane na różnych programach, auto, szybki czy eko. Różnicy nie widzę między tymi markowymi. 

Jedynie jaką różnicę widziałem to po  zwykłych tabletkach somat, naczynia były takie bardziej gładkie w dotyku jakby po polerowaniu. 

 

Takie mnie przemyślenia naszły.

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...