Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MichAelis napisał:

Delongi zamiast nivony z takim budzetem :sadkek:

 

Przypadkowo rozmawiałem z kilkoma użytkownikami  ekspresów delonghi i wyszło, że to solidne sprzęty robiące pyszną kawę. Recenzje w internecie to potwierdziły. W sklepie stacjonarnym ta Nivona wyglądała trochę tandetnie. Nie chciałem żeby szpeciła mi salono-kuchnię. W Delonghi  czuć jednak piniądz, widać że mamy doczynienia ze sprzętem PREMIUM. NIvona nawet modelem za 5500 nie oferowała w połowie tego co ten ekspres. Może robi lepszą kawę której różnicy pewnie i tak bym nie poczuł. Co dla mnie ważne, też dają dodatkowy rok gwarancji. 

Początkowo chciałem ten tańszy model bez Cold Brew, ale kurwa Panowie już wiem za co dopłaciłem :banderas:

 

Zrobiłem porównanie czarnej Cold Brew i czarnej mrożonej. 

Nie wrzucałem lodu żeby zobaczyć jaka będzie temperatura kawy. Ta mrożona to normalny gorący napój robiony w niższej temperaturze chyba 70 stopni. Jak dodam 8 kostek lodu jak podpowiada ekspres to rzeczywiście po jakimś czasie pewnie będzie chłodna, ale takie akrobacje to mogę i bez ekspresu zrobić. Smak normalny jak czarnej kawy. 

Cold Brew od razu wyszła w temperaturze pokojowej. Proces parzenia w rozmiarze napoju M trwał jakieś 3 min. Po dodaniu 4 kostek jak w przepisie od razu mamy mocno schłodzoną kawę. 

 

Jak już pisałem, pijałem kawę z mlekiem i cukrem. Tak tą wypiłem bez niczego i naprawdę bardzo mi smakowała. W mojej ocenie dużo delikatniejsza, jest też opcja w ekspresie  jej wzmocnienia. 

Mega sprawa w taką pogodę jak dziś, super orzeźwiająca i będzie to jedna z moich ulubionych pozycji.

20230812_115012.thumb.jpg.5f47cfdb735f1545782bfd00ee9871a3.jpg

 

Poprawiłem jeszcze Cappucino również w wersji Cold Brew :banderas:

20230812_120131.thumb.jpg.70e9c7ceba403e8d45ed241d5e7ff78f.jpg

 

@k0ntra

Tyle mogłem zrecenzować jak działa tu Cold Brew, nie znam się na kawach, procesach parzenia i innych bzdurach, a ten rodzaj kawy piłem pierwszy raz i nie mam z czym porównać. Mogę powiedzieć, że bardzo mi smakowała. Będzie pewnie jeszcze lepiej jak zmienię kawę.

 

Jednym słowem POLECAM, a lamusy wiadomo dupa cicho :leo:

 

Edytowane przez D.B. Cooper
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.08.2023 o 13:26, mcp napisał:

koledzy, odkurzacz pionowy do 2k z opcją mycia? Tzn. wiem, że to żadne mycie tylko bardziej mopowanie, bo za myjący to bym musiał dać z 4k, ale wystarczy mi taka opcja odświeżania na mokro, bo kuchnię i łazienkę i tak muszę ręcznie porządnie mopem przejechać.

 

znalazłem tefal x-force flex 12.60 aqua

 

Ostatnio z uwagi na dwa owczary w mieszkaniu, pozbyłem się automatycznego odkurzacza i zdecydowałem się właśnie na coś solidnego i pionowego. Trochę poczytałem i wybór padł na Tefala: https://www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/tefal-x-force-flex-15-60-animal-ty99f1.bhtml

 

Duża moc, masa akcesoriów i łatwo można zgarnąć drugą baterię w promocji. 

 

W użytkowaniu jest bardzo wygodny, a z uwagi na łamaną rurę, bez problemu opierdzielisz podłogę pod kanapą. A no i z sierścią psów sprawdza się rewelacyjnie. 

 

Po miesiącu użytkowania mogę z czystym sercem polecić. 

 

Aha, i w tej promocji możesz sobie wybrać zamiast baterii, końcówkę mopującą.

Edytowane przez ginn
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, już kupiłem ten z linka, który podałem. Tip dla kupujących, miałem wcześniej Bosch flexx gdzie cały akumulator był niżej osadzony, w tym tefalu całe serce odkurzacza jest zaraz przy uchwycie, wyżej osadzony środek ciężkości sprawia, że ciężej się nim może operować niż np. tym boschem. Przy dużych powierzchniach może zrobić różnicę. 

 

Łamana rura super sprawa

Odnośnik do komentarza

Też szukałem do mieszkania pralko-suszarki z racji na małą łazienkę i w sumie ciężko było znaleźć kogoś kto polecał takie rozwiązanie. Może jakby kupiło się jakiś topowy produkt to dobrze by to działało. 

Finalnie kupiłem oddzielnie, stoją w słupku. Nie są połączone łącznikiem tylko oddziela je gruba deska. 

Co do kryterii to zbytnio nie pomogę. Miała być ta sama seria żeby ładnie wyglądać, wysoka klasa oszczędności, bez zbędnych bajerów żeby nie zrujnować portfela. Postawiłem na Beko.

Pralka 1600zł, suszarka 2500 zł.

Pralka pierze, suszarka suszy, jestem zadowolony. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...