Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Akcja golarka. W(pipi)ią mnie już golenie zwykła maszynką. Te ostrza to tępe po pierwszym goleniu się robią, zaczynają szarpać, i jak gole się a się wcześniej nie kąpałem to jest niekomfortowo. Chciałbym rano przed wyjściem na szybko przejechać golarką.

Jak to wygląda? Ktoś ma korzysta? Tam ostrza trzeba wymieniać co ile?

Chce coś Brauna kupić ale wiadomo rozstrzał cenowy ogromny. Serii 7 to nie potrzebuje, ale czy warto brać serię 5 czy po prostu kupić najtańszą 3?

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno pytanie. Odkurzacz pionowy? Aktualnie jest Dyson V8 Extra (zestaw szczotek do tego za 1zł) w MM na promocji. Czy może jakiś Xiaomi G11 albo Jimmy H9 PRO czy Dreame T20.

Dyson wiadomo marka i za markę się płaci, ale podobno serwis na medal.

Z drugiej strony V8 to ich najstarszy i najsłabszy sprzęt ale nie zapłacę ponad 2k za nowsze modele, bo mnie nie stać na takie zakupy.

Pytanie czy ten Dyson V8 to właśnie słabo wypadnie na tle chińskiej konkurencji, czy jednak da radę i posłuży lata.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, smallv86 napisał:

Szukam jakis dobry wolnostojacy klimatyzator do malego pokoju, moze byc taki cos sie wystawia rure za okno. Ma ktos jakies doswiadczenie z takimi? 

Jak spojrzałem na ścianę tekstu poniżej i nie chce Ci się czytać, to pytaj a postaram się odpowiedzieć jeśli masz wątpliwości.

 

Ja w zeszłe wakacje kupiłem taki wolnostojący z rurą (co prawda okno nie pozwalało jej wystawić elegancko ale zakupiłem taki rękaw na okiennicę jak się robi uchył, coś takiego https://allegro.pl/oferta/uszczelka-okienna-do-klimatyzatora-okno-climalock-9165485180?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjwpPKiBhDvARIsACn-gzC7WHP5wPu_-AZASpd_HXU4DS6qjo5n6GPM0LIl7ogoVYozunzkxdEaAtCZEALw_wcB). U mnie na ostatnim piętrze zdaje to egzamin i chłodzi mi pokój w którym przebywam. Wady? Jak dla mnie dwie. Pierwsza to głośność, nie ukrywam, że mógłby pracować trochę ciszej druga to, że musi trochę popracować aby odczuć wychłodzenie. Być może to wina modelu bo nie ukrywam, że brałem budżetowo z Action z promki za 899.  Może inne droższe modele są cichsze i szybciej wychładzają. Mam opcję, żeby się włączał przed przyjściem do domu i wchodzić na chłodno ale nie używam tak samo jak w zmywarce i pralce bo jednak z tyłu głowy jest, że jakby coś się zesrało pod nieobecność no to lipa. Ale działa i spisuje się elegancko, na pewno milion razy lepiej niż te klimatory na wodę. Jakbym miał możliwość instalować klimę normalną to bym wszedł w normalną ale jako iż nie mogę to jak na bieda standard spisuje się elegancko. Porównywałem mój model z innymi markami i według specyfikacji nie jest zły. Po demontażu rury nawet pasuje mi do wystroju pokoju i nie rzuca się w oczy więc to taki mój mały R2D2. Jeśli nie masz możliwości czy funduszy a mieszkasz na ostatnim piętrze z oknami na południe to z czystym sumieniem mogę polecić takie rozwiązanie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja w sypialni mam słabo raz próbowaliśmy ustawić tak, że chłodek do sypialni a z rury do dużego pokoju, niby ok ale rura sięgała do dużego pokoju więc w sypialni super a w przedpokoju Mordor. Wiadomo, można dokupić rurę nawet 20 metrów i ja wyprowadzić. Ale jak masz poddasze to bierz bo nie ma nic gorszego niż spanie w piekarniku. Ja testowałem kilka rozwiązań i ten mobilna klimatyzacja de best. Jak potrzebuję w dużym pokoju to śmiga, jak chcę sypialnię schłodzić również. Wiadomo, że to nie ma podejścia do normalnej klimy ale jak nie ma wyjścia to wolę wziąć taką klimę niż gówno na wodę za pół tej ceny. Lepiej dopłacić i mieć klimatyzację mobilną niż klimator serio. Najśmieszniejsze jest to, że można spotkać te klimatory na wodę w podobnej cenie do tych klim mobilnych, także uważaj co bierzesz.

Odnośnik do komentarza

Ja zimą zakupiłem okazyjnie Delonghi Pinguino ten model:

https://www.delonghi.com/pl-pl/klimatyzator-przenośny-pinguino-care4me-pacel112cstwifi/p/PACEL112CSTWIFI

 

Apka, wifi, działa z asystentem google testowane, kilka dedykowanych technologii Delonghi, no i spora wydajność chłodzenia

 

@mitra  musze właśnie kupić rękaw na okno, Ty masz dokładnie ten z linku co podałeś? Wszytko Ok czy coś Tobie nie pasuje? On jest na każde okno i można przyciąć czy trzeba dobierać?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Fanek napisał:

Ja zimą zakupiłem okazyjnie Delonghi Pinguino ten model:

https://www.delonghi.com/pl-pl/klimatyzator-przenośny-pinguino-care4me-pacel112cstwifi/p/PACEL112CSTWIFI

 

Apka, wifi, działa z asystentem google testowane, kilka dedykowanych technologii Delonghi, no i spora wydajność chłodzenia

 

@mitra  musze właśnie kupić rękaw na okno, Ty masz dokładnie ten z linku co podałeś? Wszytko Ok czy coś Tobie nie pasuje? On jest na każde okno i można przyciąć czy trzeba dobierać?

Tak, mam dokładnie ten. Wszystko ideolo. Tylko zmierz sobie okno po obwodzie czy nie zakrótki, wiadomo, każdy ma inne okno. U mnie jest lekko za długi ale to nie przeszkadza i nic nie przycinałem. Rzep jest na dobrym kleju, po zimie trzyma nadal bez problemu. Sam rzep od tego rękawa co go się przypina do tego na ramę też dobrze trzyma. Jestem z niego zadowolony. Śmiało możesz go brać.

Edytowane przez mitra
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mitra napisał:

Tak, mam dokładnie ten. Wszystko ideolo. Tylko zmierz sobie okno po obwodzie czy nie zakrótki, wiadomo, każdy ma inne okno. U mnie jest lekko za długi ale to nie przeszkadza i nic nie przycinałem. Rzep jest na dobrym kleju, po zimie trzyma nadal bez problemu. Sam rzep od tego rękawa co go się przypina do tego na ramę też dobrze trzyma. Jestem z niego zadowolony. Śmiało możesz go brać.


Dzięki to pewnie nie będę szukał i ten wezme jeśli tak mówisz :)
A Ty go na zime nie zdejmowałeś?  siedzi cały czas rękaw na oknie?

Hej powiedz jeszcze to przykleja się na 3 krawędzie okna tak? tam gdzie są zawiasy już nie?

Jeśli jest za długie to co robisz z nadmiarem?

Możesz zmierzyć jaką to ma szerokość?  chodzi mi jak na max uchyli się okno, bo mam okno w takiej wnęce jakby

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Fanek napisał:


Dzięki to pewnie nie będę szukał i ten wezme jeśli tak mówisz :)
A Ty go na zime nie zdejmowałeś?  siedzi cały czas rękaw na oknie?

Hej powiedz jeszcze to przykleja się na 3 krawędzie okna tak? tam gdzie są zawiasy już nie?

Jeśli jest za długie to co robisz z nadmiarem?

Możesz zmierzyć jaką to ma szerokość?  chodzi mi jak na max uchyli się okno, bo mam okno w takiej wnęce jakby

Przyklejasz na wszystkie 4 krawędzie, a jak jest ciut za długie to nie przeszkadza bo  robię na zakładkę. W najszerszym miejscu ma około 27 cm. Rękaw na zimę zdjąłem więc wystarczy tylko zamocować na taśmę rzepową, która jest zamocowana na stałe na ramię okna i futrynie.

IMG20230513094632.thumb.jpg.d06b97aa43fe4b23dbf26c5fabcfed47.jpg

 

IMG_20230513_095126.thumb.jpg.6a7a448ca28e7f101c611e88bbd507c6.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na noc nie włączam ale u mnie szybko się ociepla ze względu na ostatnie piętro i okna na południe. W tym roku chce jeszcze zabezpieczyć okna folią. Chciałem kupić specjalną folię ale strasznie drogo wychodzi więc postanowiłem, że kupię folię termiczną z apteki i nakleję na okno z zewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza

@mitra  tak patrzyłem teraz poradniki na YT i wszędzie mówią że to przykleja się na 3 krawedzie, na tą gdzie są zawiasy już nie, tu przykładowy

 

 

 

Ja od siebie polecam jeszcze rolety termo, które przepuszczają zero światła i odbijaja promienie, mają taką jakby połokwe alu, u siebie mam na całe okno 3.5m długości, w mrówce na wymiar zrobili
 

https://mrowka.com.pl/produkt/roleta-mini-thermo-905-biala-97x150-cm-gardinia.html

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...