Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice są żadne. Kiedyś kolor INOX był za 4000 bo był modny i niedostepny ale to wciąż praktycznie te same sprzęty. Bierz najtańszą. W oficjalnym sklepie LG masz rabat na pierwsze zakupy i dodatkowo na kartę dużej rodziny jak masz jak zakombinować od kogoś. Musisz zamówić na adres posiadacza karty wtedy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.12.2022 o 20:16, WisnieR napisał:

W oficjalnym sklepie LG masz rabat na pierwsze zakupy


Ty, o ile na LG C2 nic to nie dało (nadal po rabatach wychodził z 1000 zł więcej niż u konkurencji) to suszara z kuponami:

image.thumb.png.4a656243b0ab8202d6ab96c2f9708b50.png



Lepiej niż w black friday. 

No a że pisałem wyżej

Cytat

poziom 2800 zł. Jak cos za tyle się trafi to pewnie kupię.

 

 

to nie będę czekał do wiosny na kolejny wysyp ofert, tylko brałem od razu.

W jeden dzień TV i AGD od pana LG, mojego koreańskiego wroga :obama:  Chyba zawartość cebuli w organizmie mi po tym spadła do zera i teraz muszę się przejść na spacer i nic nie kupować po drodze, by coś oszczędzić xD

Jedyne co czuję, że może być problemowe to gabaryty - odległość kratki wentylacyjnej od ściany, dłuższa szufladka na skropliny niż w Boszu. Jest opcja, ze szuflady nie wyciągnę na full (chyba że da się ją lekko pod kątem unieść pod koniec przy wysuwaniu i wsadzaniu).

Odnośnik do komentarza

To może wyjść jeszcze dobra historia jak szuflada na wode będzie zawadzać o ściane XD

 

U mnie z nowych rzeczy pojawił się Roborock S7, staruszek xiaomi 6 letni odpoczywa, różnica w sprzątaniu dokładności od razu zauważalna.

Czy ktoś tutaj ma może S7 ? jak zachowuje wam się podczas mopowania

 

 

Odnośnik do komentarza
 
to nie będę czekał do wiosny na kolejny wysyp ofert, tylko brałem od razu.

W jeden dzień TV i AGD od pana LG, mojego koreańskiego wroga :obama:  Chyba zawartość cebuli w organizmie mi po tym spadła do zera i teraz muszę się przejść na spacer i nic nie kupować po drodze, by coś oszczędzić xD

Jedyne co czuję, że może być problemowe to gabaryty - odległość kratki od ściany, dłuższa szufladka na skropliny niż w Boszu. Jest opcja, ze szuflady nie wyciągnę na full (chyba że da się ją lekko pod kątem unieść pod koniec przy wysuwaniu i wsadzaniu).
O ten 15% to niezły rabat. Ja się tylko na welcome załapałem i dałem jakieś 3200.
Odnośnik do komentarza


 

4 godziny temu, Fanek napisał:

To może wyjść jeszcze dobra historia jak szuflada na wode będzie zawadzać o ściane XD


To ustawię inaczej wtedy ;) Będzie mniej ergonomicznie z dostępem do regału stojącego głębiej i tym samym zaworu wody w graciarni, ale da radę anyway. Przez chwilę myślałem, że skoro ten Autoclean na zbieranie kłaków w Boszu się nie sprawdzał, to wezmę byle co z niższych serii do max 2500 zł (z manualnym wyciąganiem futerka z sitka w bębnie), ale wychodzi na to, że jedyne modele na rynku mające spłukiwanie kondensatora wodą to LG rc80/90 oraz Bosch (serie 8+ i niektóre z 6), także wybór ograniczony do minimum i w zasadzie jak chcemy mieć sprawny kondensator bez odkurzania blaszek co jakiś czas to nie ma dużo opcji. Damy teraz szansę konkurencji.

@WisnieRbędziesz tak m i ł y i sprawdzisz mi całkowitą długość szufladki na wodę? Tego nie widzę nigdzie w necie. No i pytanie czy możesz ją lekko odgiąć do góry jak już masz wysuniętą do końca, czy musi być idealnie poziomo wyciągana niczym kaseta VHS? To może być kluczowe w kwestii ustawienia sprzętu w małym pomieszczeniu.

I jeszcze to - regulowałeś może nóżki? Żeby jak najmniej odsuwać sprzęt od ściany to chcę by tylna kratka wentylacyjna była nieco ponad listwą przypodłogową (grubą na 2 cm, wysoką na ok 6 cm) aby uzyskać więcej wymaganej przestrzeni do wentylacji, ale w takim wypadku potrzebowałbym z 2-3 cm do góry podkręcić stopki suszarki (ewentualnie podstawić jakieś bloczki drewniane pod spód ale to chyba ostateczność).
 

Cytat

U mnie z nowych rzeczy pojawił się Roborock S7


To jest tak zajebiście przydatny sprzęt, że nawet jak mi się obecny S50 w końcu rozsypie, to z przyjemnością kupię następcę. Przy dzieciakach kruszących wszędzie bułkami (wędlinami itp. xd) jeździ niemal codziennie po wybranych odcinkach.


edit: dobra znalazłem fajne info odnośnie szuflady. Zawsze te 3 cm miejsca w zapasie.

Cytat

szuflada wysuwa się na 60 cm, ale wystarczy 57 cm, żeby ją wyjąć.

 

Odnośnik do komentarza

 

To jest tak za(pipi)iście przydatny sprzęt, że nawet jak mi się obecny S50 w końcu rozsypie, to z przyjemnością kupię następcę. Przy dzieciakach kruszących wszędzie bułkami (wędlinami itp. xd) jeździ niemal codziennie po wybranych odcinkach.
Teraz chodzi to pewnie już zasnę zanim się skończy. Jutro sprawdzę, ale ona jest prawie na całą długość suszarki, i mało co można manewrować. Jutro obadam temat. Nóżki mają dość sporą regulacje ale nie miałem potrzeby sprawdzać jak wysoką. Może w instrukcji będzie gdzieś. Poszukaj jakiejś na necie.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mój delonghi zwariował, praca młynka brzmiała jak rzężenie albo terkotanie. Wysypałem wszystkie ziarna, jakie się dało, spróbuję odkurzaczem jeszcze wyciągnąć, ale obawiam się, że czeka mnie wizyta w serwisie. Mam 3-letnią gwarancję, ale na infolinii powiedziano mi, że uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w skład gwarancji. Nie wiem czy wysyłać na oficjalny serwis, czy szukać gdzieś we Wrocławiu speca. Ale z drugiej strony - jeśli nawet serwisant naprawi, a potem padłaby elektronika, to nie mam co nawet próbować wysyłać sprzętu do oficjalnego serwisu, bo pewnie się zorientują, że ktoś wcześniej otwierał :/

Edytowane przez Blaise
Odnośnik do komentarza

"uszkodzenia mechaniczne", w ch.uj z tymi gwarancjami :nosacz: za każdym razem jak sprzęt wariuje i jest przed końcem gwarancji to zaczynam się nerwowo pocić na myśl o przepychankach z serwisem. Dwa razy się dałem nabrać na przedłużoną gwarancję i nigdy więcej, ostatnio mi w eurortvagd wciskali do pralki dodatkową ochronę w postaci abonamentu miesięcznego xd no jednak dzięki pan sprzedawca, wystarczy mi netflix i spotify, chyba, że macie cebulę na to jak z gejm passem, to za złotówkę wezmę.

Odnośnik do komentarza

To jest pojebane bo jak inaczej może się młynek uszkodzić - czyli mogą dawać gówniane ostrza i goń się, jeśli pogną się od ziarenek bo "kawa była za twarda"? xD Mój delądżi na szczęście nadal dobrze mieli, ale przed upływem tych 3 lat bym spokojnie zgłaszał na serwis.

Ostatnio przypomniało mi się o przedłużonej gwarancji na inny sprzęt i tuż przed upływem 5 lat wysłałem do naprawy z powodu przycisku power, działającego raz na 5 wciśnięć. Drobnostka, ale wymienili na nowy i dziś ma przyjść :lapka: Trzeba próbować, po coś dają te różne gwarancje, biorąc na siebie ryzyko, że klient skorzysta.

Odnośnik do komentarza

10 minut po napisaniu mojego posta powyżej zadzwoniła żona, że odkurzacz bezprzewodowy boscha się nie ładuje xd patrzę na fakturę i we wrześniu tego roku minęły dwa lata podstawowej gwarancji drogi panie, ładnie obliczone <cirex><illuminati><spisek> :lapka: to jest akurat jeden z tych sprzętów, na który przedłużyłem więc zobaczymy.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Potrząsnąłem skur.wielem jak lumpem na komendzie i zrobił kawę, całkiem dobrą. Może jakieś ziarno się zaklinowało w sposób nieprzystający. No nie wiem. Gdyby trzeba było rozkręcać, czy grzebać czymś tam, to bym się zapłakał, ale gdy potrzeba dużo siły i mało sprytu, to nadaję się jak mało kto.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.12.2022 o 20:14, WisnieR napisał:

O ten 15% to niezły rabat. Ja się tylko na welcome załapałem i dałem jakieś 3200.


Jak Ty zamawiałeś, to też sklep LG współpracował z tą firmą spedycyjno-montażową Zadbano.pl? Umówiona dostawa na 13.12, przedział klasycznie od g8 - 20. Jeszcze wczoraj dzwonili potwierdzać, więc dziś pracuję z domu czekając na dostawę.

Dzień minął, infolinia zajęta na 20 osób (po 30 min wiszenia na tel odpuściłem), a przed momentem system wysłał mi automatyczny mail, że kolejny termin to 15.12 od 8-20. No chuj mnie z nimi strzeli :whyyy: I tak będę sobie warował pod drzwiami w każdy dzień, który mi ustawią.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, mcp napisał:

"uszkodzenia mechaniczne", w ch.uj z tymi gwarancjami :nosacz: za każdym razem jak sprzęt wariuje i jest przed końcem gwarancji to zaczynam się nerwowo pocić na myśl o przepychankach z serwisem. Dwa razy się dałem nabrać na przedłużoną gwarancję i nigdy więcej, 

 

Nie można generalizować :). Sam panel dotykowy mojej pralko-suszarki to koszt ~ 5k i weź teraz ogarniaj jak się spieprzy po 2 latach. Dzięki rozszerzonej w tej kwestii mam spokój na pięć lat (2 lata podstawowej gwary + 3).

Odnośnik do komentarza

LG RC90 po pierwszej próbie. Na gorąco takie porównanko z Boschem Series 8, jak kogoś interesuje:

 

- sama praca bębna wydaje się cichsza, za to wentylator prawie cały czas dmucha jak pojebion (w Boszu tylko parę razy na krótko), więc ogólnie wydaje się głośniejsza w użytku. No ale siedzi za drzwiami, więc luz. Muszę jednak upewnić się, że nie stoi za blisko ściany, żeby się nie zaczął przegrzewać z braku dobrego owiewu. Miejsca na wysuwanie szufladki na wodę starczyło :)

- mam wrażenie, że drży, mimo że wypoziomowana prawidłowo (edit: ano, trzęsie się, bo aż ciuchy ułożone na blacie drżą).

- suszy sprawnie, pranko miękkie po wyjęciu, podobnie jak w boszu, czujnik sprawnie skraca czas programu, gdy pranie jest już pozbawione wilgoci. W pierwszej turze poszły m.in. jeansy, są puszyste od razu do założenia. Wszystko prawidłowo.

- czuć ten smrodek fabryczny xD Mam nadzieję, że ten powiew plastiku z fabryki rozejdzie się z czasem, Bosz nie jebau chemią tak bardzo na początku

- fajnie, że w tej cenie jest opcja zmiany drzwiczek, na szczęście miałem założone tak jak chciałem defaultowo.

Na razie spoko, robi co ma robić za mniejszą kasę o ok 800 zł. No i z sitka szybko idzie usunąć suche farfocle, a nie jak w Autoclean, że jak zbiorą się mokre hałdy błota po 10 razach (o ile tyle wytrzyma, bo częściej woła co 2 cykle mimo zapewnień o rzadszej konieczności sprzątania) to potem czeka nas szorowanie pod prysznicem całego pojemnika na kłaki. Ogólnie gdyby nie ten niepełnosprytny czujnik zatkania filtra kłaczków w Autoclean, to pewnie byśmy nigdy nie zwracali sprzętu, bo ogólnie działało ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...