Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2023 o 09:43, WisnieR napisał:

 

Podobno nawet się nie powinno, bo podwójnie filtrowana woda "psuje" smak kawy. Tak twierdzą brodaci goście robiącą Ci kawę w czarnych rękawiczkach w cenie 30zł.

 

W dniu 21.11.2023 o 08:42, ginn napisał:

Powiedzcie mi proszę, jeżeli do ekspresu planuję wlewać wodę filtrowaną (dzbanek Dafi), to korzystanie z dodatkowego filtra w samym ekspresie jest bez sensu? Tak na logikę sobie to przyjąłem.

 

Przegapiłem jakoś to pytanie, ale właśnie zawsze lałem wodę z filtra Dafi do ekspresu, w którym też mam filtr. Po roku dysza przestała mi spieniać mleko (lało się płynne niezależnie od ustawienia pokrętła). Ponoć było to właśnie efektem tego co napisałem, tu odpowiedź z serwisu (i faktycznie piana wróciła i więcej podwójnej filtracji już nie stosowałem):

 

Kolejną przyczyną może być wytworzenie warstwy ochronnej na grzałce pary, która występuje na skutek podwójnej filtracji wody. Jeżeli korzysta Pan z filtra do wody, zalecamy stosowanie wody twardej wodociągowej, ponieważ podwójna filtracja nie jest wskazana. W tym przypadku zalecamy przygotowanie kilku kaw mlecznych (6-7) z użyciem wody twardej kranowej lub mineralnej niegazowanej, bez filtra w zbiorniku na wodę - w celu przywrócenia dawnych właściwości grzałki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W skrócie to bez zastanowienia wziąłbym drugi raz nie szukając nic innego :)

Od sierpnia na liczniku już prawie 500 kaw i żadnych problemów.

Z niecierpliwością wypatruję lata i nie dlatego żeby nie skrobać szyb w samochodzie, ale dlatego żeby znowu delektować się kozak Cold Brew :banderas:

a pianka w cappucino? Chuj tak nie stoi jak ta piana :)

 

Znakomity wybór

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak bez mopa to tylko dyson. Ja już sobie nie wyobrażam odkurzania bez niego. Czysta przyjemność.

 

A te wszystkie pionowe odkurzacze z mopem to podobno straszne badziewie. Już lepiej sobie dokup Roborocka z funkcją mopowania. Ja mam Roborocka s8 i jest miodzio. Combo dyson + dobry robot i można jeść z podłogi nawet przy piesku :lapka:

 

Odnośnik do komentarza

Dyson ostatnio wypuścił wersję z mopem - v15s Submarine, ale nie wiem ile to jest warte. Ja mam zwykłego v15 i jest świetny. Do tego jw. Roborock (u mnie akurat Q Revo) do codziennego/ogólnego sprzątania i jest miodzio :)

Jak coś to tej końcówki mopującej nie można dokupić do zwykłego v15, więc pewnie warto sprawdzić na ile to jest dobre i czy uznasz za przydatne, bo jak już kupisz zwykłego to mopa nie dołożysz.

W sumie może doprecyzuję - są końcówki mopujące do normalnych odkurzaczy Dysona, ale są to nieoficjalne akcesoria. Nie wiem czy są czegoś warte.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.08.2023 o 12:38, ginn napisał:

 

Ostatnio z uwagi na dwa owczary w mieszkaniu, pozbyłem się automatycznego odkurzacza i zdecydowałem się właśnie na coś solidnego i pionowego. Trochę poczytałem i wybór padł na Tefala: https://www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/tefal-x-force-flex-15-60-animal-ty99f1.bhtml

 

Duża moc, masa akcesoriów i łatwo można zgarnąć drugą baterię w promocji. 

 

W użytkowaniu jest bardzo wygodny, a z uwagi na łamaną rurę, bez problemu opierdzielisz podłogę pod kanapą. A no i z sierścią psów sprawdza się rewelacyjnie. 

 

Po miesiącu użytkowania mogę z czystym sercem polecić. 

 

Aha, i w tej promocji możesz sobie wybrać zamiast baterii, końcówkę mopującą.

 

Mam Tefala. Moje odczucia się nie zmieniły i nadal polecam. Tylko ta rura łamana mogłaby być stabilniejsza.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem po dwóch miesiącach użytkowania ekspresu i przekonałem się o tym, że jednak korzystanie z filtra bezpośrednio w ekspresie zamiast dzbanka filtrującego jest znacznie wygodniejsze.

 

Mieliście do czynienia z zamiennikami Spitze Ellipse? Znacznie tańsza alternatywa dla oryginałów i zastanawiam się, czy w to nie pójść.

 

https://allegro.pl/oferta/odkamieniacz-do-ekspresow-delonghi-ecodecalk-500ml-8875323943?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZWViOGMzMmUtMjMxMS00MjdiLWJiZWYtNzQwYjNmODEyNWEwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=13109785-eddd-4f46-8ed4-d7d0295c29f7

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ginn napisał:

Jestem po dwóch miesiącach użytkowania ekspresu i przekonałem się o tym, że jednak korzystanie z filtra bezpośrednio w ekspresie zamiast dzbanka filtrującego jest znacznie wygodniejsze.

 

To są dwa zupełnie inne filtry, no dobra może nie tak całkowicie, ale filtr w dzbanku to filtr weglowy który usuwa głównie chlor z wody. Redukcja twardości jest minimalna, a filtr w ekspresie ma główne zadanie aby wodę zmiękczyć. Potem trzeba rzadziej odkamieniac no i ma to wpływ na smak.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

Napiszę tu bo chyba nie ma gdzie indziej. 

Jakaś dobra poduszka żeby kark w końcu nie napierdalał? Macie coś sprawdzonego do polecenia? Czy to trzeba iść i stacjonarnie gdzieś do łba przyłożyć? 

Śpię na jakimś gównie z Lidla 

 

Ja korzystam z Jyskowych i kark jest zadowolony 

 

 https://jysk.pl/sypialnia/poduszki/poduszki-specjalist/poduszka-z-pianka-termoelastyczna-40x60x11/9-wellpur-kyrkja

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...