Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem z lodówką Beko, wyświetla kod błędu E-2. Niby usterka sensoru defrost. Działa normalnie póki co, ciekawe ile za naprawę. Przez 4 lata zepsuły mi się już nowe piekarnik, płyta indukcyjna, telewizor Philips i Xbox. Wszystkie oprócz lodówki były naprawiane na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza

Ja Beko już nigdy nic nie kupię. Zmywarka topowy model kupiony 5 lat temu najpierw zaczął wywalać korki a potem padł całkowicie 2 miechy po gwarancji. Autoryzowany serwis nie był w stanie znaleść przyczyny wywalania korków na gwarancji a potem to już po gwarze jakiś błąd też e coś tam i serwis wycenił naprawę w kwocie równej nowej zmywarce. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
On 10/18/2023 at 8:22 AM, mozi said:

Ja Beko już nigdy nic nie kupię. Zmywarka topowy model kupiony 5 lat temu najpierw zaczął wywalać korki a potem padł całkowicie 2 miechy po gwarancji. Autoryzowany serwis nie był w stanie znaleść przyczyny wywalania korków na gwarancji a potem to już po gwarze jakiś błąd też e coś tam i serwis wycenił naprawę w kwocie równej nowej zmywarce. 

Moja lodówka Beko działa bezproblemowo od 6 lat.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Bartolinsky napisał:

Możecie polecić płyń do czyszczenia ekspresu? Ten ma niby pozytywne opinie - ZESTAW DO CZYSZCZENIA EKSPRESU CA670410 + CA670010 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl 

ale może jest coś lepszego. 

Ja zawsze używam najtańszego i kupuję w większych butlach w Media Markt, albo innym sklepie z RTV i AGD. Odkamieniacze się czymś różnią prócz niewielką różnicą w ilości substancji czynnej?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Soda z octem


Soda z octem nie ma sensu do czegokolwiek bo jedno z drugiem się neutralizuje, chyba że do produkcji wody gazowanej i słabej soli :geek:
 

 

 

Ocet rozcieńczony w wodzie za to jak najbardziej odkamienia, szczególnie syf w szklanym czajniku. Nie wiem jednak jaki ma długoterminowy wpływ na przewody w ekspresie no i smród octu w kawie.

@krupek co tam kupujesz konkretnie? Pewnie przepłacam za Delonghi, ale zużywam butelkę w ponad pół roku to aż tak nie boli

Odkamieniacz-ekspresu-DELONGHI-EcoDecalk

Odnośnik do komentarza

Jakieś no name ze sklepu RTV, albo z niemieckimi produktami. Akurat w zeszłym tygodniu robiłem serwis ekspresu i elegancko odkamieniło. Do tego jeszcze do mojego Saeco polecany jest specjalny smar do prowadnic w bloku zaparzającym, który trzeba odświeżać a ja jadę zwykłą wazeliną techniczną i ekspres działa bez zarzutu od ponad 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ginn napisał:

Powiedzcie mi proszę, jeżeli do ekspresu planuję wlewać wodę filtrowaną (dzbanek Dafi), to korzystanie z dodatkowego filtra w samym ekspresie jest bez sensu? Tak na logikę sobie to przyjąłem.

 

Podobno nawet się nie powinno, bo podwójnie filtrowana woda "psuje" smak kawy. Tak twierdzą brodaci goście robiącą Ci kawę w czarnych rękawiczkach w cenie 30zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shen napisał:

Ma ktoś sodastream? Zastanawiam się nad zakupem, żeby nie nosić gazowanej wody ze sklepu. Teoretycznie po jakimś czasie się zwróci.


Mam i to zajebista sprawa. Trzy naboje gazu zużywam w ponad 3 miesiące, potem idę do punktu naładować każdy po 15 zł i mam spokój. I tak piję wyłącznie wodę filtrowaną z kranu, więc żadnego plastiku nie trzeba nosić ze sklepu.

Co do ceny - nabój starcza nam na ok 37 litrów wody gazowanej przy 4 psiknięciach na butelkę - 15 zł, czyli 0,40 zł/litr.
1000 litrów zimnej wody z kranu - 12 zł, czyli 0,012 zł/litr.

filtr Dafi :geek: ok 11 zł, starczy na max dwa miesiące, przepuści 150 litrów wody, czyli 0,07 zł/litr.

Nie licząc robocizny, kosztów alternatywnych (zamiast np. robić samemu wodę, czy jeździć po wymianę gazu można np. w tym samym czasie zrobić jakieś zlecenie za milion złotych...) wychodzi:  0,48 zł/l czyli za typowe półtora litra wychodzi tyle samo co jakaś najtańsza Oaza czy inna źródlanka z dyskontu :red:

Zalety? Masz świeżą wodę zawsze mocno gazowaną, a nie zwietrzałą flachę, z której CO2 wyleciało. Zawsze jest zimne pićku na zawołanie bez użycia lodówki, no chyba że macie tylko ciepłą wodę w kranie xd Nie generujesz tony plastiku do żółtych kontenerów, nie taszczysz sześciopaków z marketu.
Minusy? Mineralna pewnie nie jest, zależy ile syfu macie w rurach, w Krakowie to pewnie można uznać za uzdrowiskową z dużą ilością wapnia :leo:



 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja w euro brałem przedłużoną na zmywarkę. Przyjechał gość z serwisu po kilku dniach zrobił i nara. Tylko, że u mnie była to jakaś pierdoła. Gorzej mogło być jakby coś bardziej skomplikowanego trzasnęło bo ergo Hestia chyba ma w Łodzi podpisaną umowę z jednym serwisem i do tego ze Zgierza gdzie opinie ma takie se, więc miałem obawy. Na Sonke też wziąłem na awarię sprzętu do 2027.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...