Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Rezoo7 said:

U mnie akcje notowane w euro wystrzeliły w kosmos po decyzji Adasia, natomiast wcale mnie to niecieszy, gdyz od dłuższego czasu usrednialem cenę zakupu euro, teraz pozostaje czekać, aż trochę kurz opadnie bo 4.70 to już przegięcie zdecydowanie.

A DAX ciągle w dół niestety. Trzymam longi, dość sporo i najbardziej mnie martwią swapy bo dziennie to kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.09.2023 o 19:50, Shago napisał:

Drama na pół świata z tym kursem złotego, a tymczasem:

 

Za 2 dni nikt o tym nie będzie pamiętał.


Bardzo słabo się ten post zestarzał bo juz jest 4,36zl za dolara i jakoś nie widac odwrotu. 
 

wspanialy prezes nie ma co. I prognozuje się ze to nie było jebniecie 0.75 na raz zamiast rozłożyć to na 3 miesiące, tylko jeszcze będą dodatkowe obniżki po 0.25, zapewne w październiku i listopadzie. Stawiam ze wibor do końca roku będzie w okolicach 5.0%

 

W dniu 8.09.2023 o 12:00, Mejm napisał:

Jedyne 3.4% marazy. No kto by sie spodziwal, ze bank sobie doliczy.


i to jeszcze bank PAŃSTWOWY :banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pomimo obniżki stóp oprocentowanie obligacji od października będzie prawie takie samo, jakieś niewielkie zmiany o dziesiętne części procenta na niektórych tylko. Trzyletnie stałoprocentowe, które być może w końcu kupię, dalej 6.85%. :D Rzadko się cieszę z odwlekania decyzji o czymś, ale w tym przypadku nawet się udało, bo wciąż mam konto oszczędnościowe Velo na 8%, a może jeszcze Pekao na 7% wleci później. 

 

 

https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/z-dniem-1-pazdziernika-2023-roku-rozpoczyna-sie-sprzedaz-nowych-emisji/

Odnośnik do komentarza
43 minutes ago, Il Brutto said:

po co inwestowac w jakies chujowe niemieckie indeksy albo nie daj boze polskie, skoro istnieje SPY?

 

DAX jest spoko, gram short i long, z 30k konta wyciągam miesięcznie 5-6 tysięcy ale teraz tylko spada i mocno mnie obciążają koszty swapów. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, LeifErikson napisał:

Pomimo obniżki stóp oprocentowanie obligacji od października będzie prawie takie samo, jakieś niewielkie zmiany o dziesiętne części procenta na niektórych tylko. Trzyletnie stałoprocentowe, które być może w końcu kupię, dalej 6.85%. :D Rzadko się cieszę z odwlekania decyzji o czymś, ale w tym przypadku nawet się udało, bo wciąż mam konto oszczędnościowe Velo na 8%, a może jeszcze Pekao na 7% wleci później. 

 

 

https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/z-dniem-1-pazdziernika-2023-roku-rozpoczyna-sie-sprzedaz-nowych-emisji/


Na dodatek te zmiany o dziesiętne części na marży się nawet polepszyły. To ja napchałem się we wrześniu licząc, że w październiku bazowe oprocentowanie zleci wprost proporcjonalnie do stóp NBP o te 0,75 p.p. a tu nadal:

 

ROS - 7,20% baza, a po roku inflacja + 1,75 p.p. (obecnie +1,5 p.p.)
COI - 7% baza, a po roku inflacja + 1,25 p.p. (obecnie +1,00 p.p.)

Odnośnik do komentarza

Cyberpunk na Steam najwyżej pod względem bazy graczy od premiery gry. Zajmuje pierwsze trzy miejsca najlepiej sprzedających się gier.

 

Kurs akcji CDP? Ostro w dół :) Jakiś fundusz mocno zarobi na tej spekulacji po kolejnych wynikach finansowych spółki.

 

A po interwencji RPP taka sraka się na GPW zrobiła, że szkoda gadać.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...