Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Ukukuki napisał:

No na pewno mieszkanie się w dekadę zwróci ;d 

 

 

Z kumplem przymierzamy się do kupna działki 14 arów niedaleko nowego osiedla i chcemy na tym postawić garaże bo koło osiedla są tylko zwykłe parkingi. Koło 20 powinno się zmieścić może więcej. Jak podzielić koszta na dwoje to nawet nie wychodzi to tragicznie a garaże powinno udać się wynająć za 200-250 zł. 

 Nie chce niszczyc marzen, ale taka dzialka w okolicy osiedla pewnie tania nie jest, bo zaraz inny deweloper, albo ten sam bedzie chcial stawiac wiecej. Potem warunki zabudowy przychodza, co tam jest wydane. Zakladam ze dzialka budowlana, to pewnie domek jedno, wielorodzinny. Bardzo ciezko takie warunki zmienic. Komfortowy parking musi miec miejsce na 18m2 mniej wiecej. Na 16 arow wejdzie hala na 30-40 takich miejsc, ale tu dochodzi pytanie jak wjezdzac i poruszac sie po takim parkingu, ilosc miejsca spada o polowe. Czy ktos w rzeszowie da 250zl za kawalek miejsca wydzielonego liniami ? Nie sadze.

Mowisz garaze. Komfortowy wjazd ma 3 metry, brama 2,5. Na 16 arach zakladajac dzialke 40 na 40. Na froncie stanie z 6 garazow ~5 metrowych, dlugosci 6. W drugiej lini tyle samo, z wjazdami raczej trzecia nie wejdzie. No ale gdybam, bo nie wiem jakie wymiary dzialki. Z 40tysi za garaz wyjdzie razy 12 sztuk plus dzialka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, _Red_ napisał:

Lepiej postawic kilkunastopietrowy biurowiec w dobrej lokalizacji w centrum dużego miasta i wynajmowac korporacjom. Mało zachodu a jaki profit. 

 

Jedna partia, a właściwie jej prezes, już nawet na to wpadła :potter:. Tylko kredycik na parę miliardów złotych i już. Ktoś tu chyba na forum pracował w banku, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, MichAelis napisał:

 Nie chce niszczyc marzen, ale taka dzialka w okolicy osiedla pewnie tania nie jest, bo zaraz inny deweloper, albo ten sam bedzie chcial stawiac wiecej. Potem warunki zabudowy przychodza, co tam jest wydane. Zakladam ze dzialka budowlana, to pewnie domek jedno, wielorodzinny. Bardzo ciezko takie warunki zmienic. Komfortowy parking musi miec miejsce na 18m2 mniej wiecej. Na 16 arow wejdzie hala na 30-40 takich miejsc, ale tu dochodzi pytanie jak wjezdzac i poruszac sie po takim parkingu, ilosc miejsca spada o polowe. Czy ktos w rzeszowie da 250zl za kawalek miejsca wydzielonego liniami ? Nie sadze.

Mowisz garaze. Komfortowy wjazd ma 3 metry, brama 2,5. Na 16 arach zakladajac dzialke 40 na 40. Na froncie stanie z 6 garazow ~5 metrowych, dlugosci 6. W drugiej lini tyle samo, z wjazdami raczej trzecia nie wejdzie. No ale gdybam, bo nie wiem jakie wymiary dzialki. Z 40tysi za garaz wyjdzie razy 12 sztuk plus dzialka.

 

Tam jest przewidziany domek jednorodzinny. Cenę działki znamy, na razie to jest luźne założenie bo nie znamy wszystkich warunków. Kosztorys i rozplanowanie działki już mam tak na luźno zrobione przez architekta. To jest tylko koncepcja, sam na pewno nie dam rady trgo udźwignąć. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MichAelis napisał:

Koszy podobne? No chyba nie. Zakladam cene mieszkania 500k. Sama dzialka na terenie inwestycyjnym, w jakies okej lokalizacji zeby wieksze auta wjechaly, to oczywiscie w zaleznosci od rozmiaru, co najmniej dwa razy tyle. Magazynu na dzialce 10 arow sie nie postawi. Infrasttruktura, uzbrojenie, pozwolenia, o ja cie (pipi)ie xdd 

 

Jestes w bledzie. 500k w zupelnosci wystarczy.

Oczywiscie nie mowie o dzialce w jakims centrum logistycznym.

Takie Michaelisy to faktycznie - lepiej niech kupuja mieszkania. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Dave Czezky napisał:

Najlepiej postawic magazyn pod duzym miastem. Bedzie wynajety zanim wbijesz lopate, bo zapotrzebowanie jest olbrzymie.

Stowa oczywiscie nie starczy, ale w kontekscie emerytury 40/50+ to czemu nie?

Niemniej potem 20k/miesiac wpada samo.

Duzo lepsza inwestycja niz mieszkanie, a koszty podobne.

 

Masz w tym jakieś doświadczenie czy wiedzę? Mam trochę ziemi niedaleko Sadów (kraina magazynów) i biorąc pod uwagę świetna lokalizacje, od dawna marzy mi się wybudowanie właśnie magazynu. Z tego co wiem taka normalna hala to jakieś 400k, w dodatku jest jeszcze dotacja programu PROW. 

 

Odnośnik do komentarza

No Michaelisy chyba jednak mają rację. Chyba że Dejv mówisz od jakimś większym paczkomacie w Zawierciu :nosacz:

 

Sami obecnie w firmie przymierzamy się do budowy własnego magazynu, bo za wynajmowane przestrzenie kładziemy już prawie 100 koła per miech.

 

No działka, hala, infrastruktura to ok 5 mln.  Okey magazyn mały nie będzie coś na wzór małego centrum logistycznego ale myślę, że z 1-2 mln (czyli jakieś 2-4 mieszania w fajnych miastach) na jakiś mały  magazyn (wraz z działką) na wynjamy trzeba mieć. Pasywne dochody nie są takie proste i tamie bo nagle wszyscy by mieli takie biznesy i by nie było ssania na magazyny xD

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Jezu xd

wiesz jaka dzialke musisz miec na taka „normalna hale”. Serio myslicie, ze to beda cztery blachy po bokach plus piąta jako dach? W tych wymiarach to nawet boje sie zgadywac ale nie wiem czy te5 mln od balona starczy. Hale 1000m2 stawiaja, gdzie popelnilem blad

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figaro napisał:

 

Ale bzdury :f

Ale jakie bzdury? Przed sekunda pytasz ile to moze kosztowac, ale juz wiesz ze moja kwota to bzdury. 500tysi fajniej brzmi nie?

W sumie to me wiem po co ja tu sie wypowiadam. Pierwsza z brzegu watpliwosc, wiesz jaki jest koszt odwodnienia dachu 1000m2? Wiesz ile z tego wody leci? A sam dach nawet na NORMALNEJ HALI trzeba zrobic, zeby nie kapalo na ryj.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MichAelis napisał:

Ale jakie bzdury? Przed sekunda pytasz ile to moze kosztowac, ale juz wiesz ze moja kwota to bzdury. 500tysi fajniej brzmi nie?

W sumie to me wiem po co ja tu sie wypowiadam. Pierwsza z brzegu watpliwosc, wiesz jaki jest koszt odwodnienia dachu 1000m2? Wiesz ile z tego wody leci? A sam dach nawet na NORMALNEJ HALI trzeba zrobic, zeby nie kapalo na ryj.

 

Nie wiem jaki jest koszt, jak zabrzmialem jakbym zgrywał cwaniaka co wszystko wie, to przepraszam. Z mojej limitowanej wiedzy to chyba zależy od wielu czynników, kształtu dachu, wysokości budynku, czy chodzi o grawitacyjne odwadnianie czy podciśnieniowe itd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Dave Czezky napisał:

@Figaro

Stalowa, nieocieplana hala - 350 - 700 zl za metr.

Jak masz dzialke, to mysle ze warto dzialac a chlopcy niech zapierdalaya az do smierci.

 

 

No ja jestem z tej szkoły co raczej stawia na aktywny dochód (ciężką pracą zapewnić sobie bufor finansowy), który ma zapewnić emeryturę. Jak będzie możliwość i środki to dywersyfikacja w pasywny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...