Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ragus napisał:

200 koła za klitkę 25m xd.

 

co ta stolica

W Warszawie mieszkam już ponad 6 lat i od tego czasu ceny mieszkań bardzo skoczyły i niestety nie zanosi się na trend odwrotny, wręcz przeciwnie. Po prostu ludność przeprowadza się do dużych miast + napływ imigrantów i jest efekt jaki jest. Dlatego jak przeanalizujesz ceny mieszkań, to te 200k za to mieszkanie to naprawdę bardzo dobra cena, szczególnie, że metro podniesie jego atrakcyjność o jakieś 15-20%.

Edytowane przez Shagohad
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Grabek napisał:

U mnie w mieście (40k mieszkancow) ceny na podobnym poziomie xd 

dwa lata temu wyrwalem po znajomosci 2pokojowe za 210k, dzisiaj spokojnie za 300 by poszlo

u mnie to samo, 5 lat temu kupowałem 3 pokoje za 198k, teraz ze 270k bym dostał lekko i nie ma tygodnia żebym na klatce nie znalazł ogłoszenia o kupnie mieszkania za gotówkę

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.08.2018 o 11:38, Shagohad napisał:

Dostałem opcję kupienia mieszkania od obecnego właściciela i zastanawiam się co z tym zrobić..

Mieszkanie ma 25m2, dzielnica Bródno,  blok z lat 70. ALE. Mieszkanie było po bardzo dobrym remoncie, cały blok też w dobry stanie, są windy, mieszkanie mega ciepłe w zimie, z balkonem, do tego nie ma problemu z parkingiem, a za 2 lata tuż obok powstanie metro. Właściciel chce za miekszanie ode mnie 200 000. Nie mam tyle, więc w gre wchodzi kredyt. Po wkładzie własnym do spłacenia będzie jakieś 170 000, na 20 lat kredyt, to rata jakieś 950 - 1000zł (obecnie płacę 1000zł najmu + reszta opłat, więc w zasadzie nic nie wzrasta). Przy moich obecnych zarobkach opcja spłacenia w 10lat to żaden problem, a i tak chciałem tutaj jeszcze mieszkać przez 2 lata, bo bardzo dobrze mi się tutaj mieszka, jest wszystko co potrzeba + cisza i spokój. Myślicie, że warto?

 

 

NIe warto. Jak dobrze poszukasz, znajdziesz mieszkanie o podobnym metrażu w starej kamienicy za mniejszą kwotę. Wyremontujesz, posiedzisz dwa lata i ruszysz dalej. A przy dobrym wietrze, zarobisz. 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wilk_Zly napisał:

 

 

NIe warto. Jak dobrze poszukasz, znajdziesz mieszkanie o podobnym metrażu w starej kamienicy za mniejszą kwotę. Wyremontujesz, posiedzisz dwa lata i ruszysz dalej. A przy dobrym wietrze, zarobisz. 

 

Ale po co mam szukać, skoro wiem, że bardzo ciężko będzie mi znaleźć coś lepszego? W okolicy mieszkania są tylko droższe, do tego wymagające remontu. Tutaj mam fajne mieszkanie, w bardzo dobrym stanie, więc 0 wkładu własnego, już tutaj mieszkam. Do tego tuż obok obwodnica Warszawy, za chwilę powstanie metro. Jest cisza i spokój. Generalnie już podjąłem decyzję i będę dopinał ten temat.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.08.2018 o 08:03, mcp napisał:

u mnie to samo, 5 lat temu kupowałem 3 pokoje za 198k, teraz ze 270k bym dostał lekko i nie ma tygodnia żebym na klatce nie znalazł ogłoszenia o kupnie mieszkania za gotówkę

Zawsze mnie zastanawia czemu akurat za gotówke? 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...