Skocz do zawartości

Cyfrowe zakupy growe!


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, blantman napisał:

Jak już to ludzie cebulą ode mnie nigdy w drugą stronę. Domojego konta steam podpięte mam kilka osób.

No i czym to się różni od kont z Allegro? Powiedz kolegom, żę:

Godzinę temu, blantman napisał:

Jak nie ma sie pieniędzy to nie kupuje się wszystkiego a tylko selektywnie wybrane produkcje na których nam najbardziej zależy

 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, raven_raven napisał:

Ceny w Polsce już są złe i nieprzystosowane do zarobków w naszym kraju :). Sugerowana cena na premierę sięgająca prawie 300 zł xdddd. Przecież to 1/5 tego co większość ludzi na rękę co miesiąc dostaje. Lokalizacje mi niepotrzebne, na dobrą sprawę im ich mniej tym lepiej. Nie żebym był w takiej sytuacji, ale co mnie obchodzą wyniki sprzedażowe jakichś wielkich korporacji? Gierki indie, które mi się naprawdę podobają kupuję za pełną cenę, czasami nawet nie raz a parę razy. A za jakieś szroty w które pewnie i tak nie zagram dłużej niż 1h to mogą się cieszyć, że cokolwiek ode mnie dostali :usmiech:.

 

W moim przypadku jeszcze kupowanie w tureckim regionie to też lokalny patriotyzm.

ale tu właśnie widze ludzie kupują w ten sposób indyki które ceny wysokiej nie mają. Nic mnie w sumie nie obchodzi jak ktoś u turków kupi nowe call of duty czy detroit :D Boli jak kombinuje się przy indykach za 50-80 zł.  W ogóle teraz strasznie trudno przebić się z jakimś tytułem małej firmie. Nawet na xbox live czy psn dużo szrota wszędzie a na steam to już w ogóle masa cyfrowego gówna jak na komórkach. Dlatego fajnie jak się wspiera te "dobre" indyki. Jak słyszę mojego kolegę co aby zejść z ceny 10 zł zamiast na steam kupuje kod na kinguin czy innej takiej stronie to mnie to boli. Tak samo postrzegam to kupowanie u turasów :)

Inaczej postrzegam takie kombinacje z gierkami warnera czy ubi a inaczej jak chodzi o małe studio gdzie przeważnie ich jedna gra to być albo nie być na rynku.

 

No ale ok koniec narzekania mojego przepraszam musiałem po przerwie od forum sobie troszkę tematów nadrobić.

 

@krzyhu923

Tym że robie to z dobroci serca i udostepniam kolegom nie odpłatnie konto jak akurat z niego nie korzystam. Zasada jest prosta to moje konto z moimi grami. Jak chce pograć to wywala kolege a to że on chce tak się męczyć i korzystać z mojego konta to jego sprawa. Po to steam udostępnił taką możliwość. Nie po to aby sprzedawać dostęp na allegro. To już dla mnie piractwo. W moim przypadku to pożyczanie dobrym kolegom dóbr które JA legalnie zakupiłem. Cos jak pożyczenie książki komuś.

Edytowane przez blantman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, blantman napisał:

Tym że robie to z dobroci serca i udostepniam kolegom nie odpłatnie konto jak akurat z niego nie korzystam. Zasada jest prosta to moje konto z moimi grami. Jak chce pograć to wywala kolege a to że on chce tak się męczyć i korzystać z mojego konta to jego sprawa. Po to steam udostępnił taką możliwość. Nie po to aby sprzedawać dostęp na allegro. To już dla mnie piractwo. W moim przypadku to pożyczanie dobrym kolegom dóbr które JA legalnie zakupiłem. Cos jak pożyczenie książki komuś.

Spoko, ja nic do tego nie mam, tylko zauważam lekki brak logiki. Czyli jak ktoś jest biedny/skąpy i ma kolegę blantmana to może sobie grać niewspierając twórców, a jak ktoś jest biedny/skąpy i dlatego kupi konto na Allegro to nie może? Efekt jest ten sam.

 

Cytat

Jak chce pograć to wywala kolege a to że on chce tak się męczyć i korzystać z mojego konta to jego sprawa.

No nie brzmi to jak opcja udostępniania gry kolegom przez Steam. To raczej opcja dla ciebie, żebyś mógł grać na wielu PC.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

A weźmy nawet i 2500 zł, co jest medianą zarobków bodajże z tych danych GUS-u, które biorą tylko zarobki z firm powyżej iluśtam pracowników, więc są ch,uja warte no ale dobra. Przecież to są zarobki, którymi wpierw trzeba opłacić mieszkanie, jedzenie, ubrania, transport itd. i dopiero gdzieśtam na końcu zostaje Ci może 1000 zł jak jesteś bardzo oszczędny na głupoty jak gry wideo dla dzieci. Nikt mi nie wmówi, że wołanie od Polaka prawie równowartości 70 euro na premierę gry jest tak samo sprawiedliwe jak wołanie 70 euro od Niemca czy Francuza.

 

To zależy - czy np. BMW ma sprzedawać swoje auta w PL 3x taniej niż w DE, bo Polacy 3x mniej zarabiają. Przecież wszyscy potrzebują aut? No raczej nie. Koszt zwrotu inwestycji jest wyliczony stosunkowo na każdą sztukę i wszyscy powinni płacić nominalnie mniej więcej tyle samo. Teoretycznie powinno tak być ze wszystkim, także z grami. Jak gdzieś te proporcje są zaburzone, czyt. w jakimś regionie coś wychodzi wyraźnie taniej niż w innych, to tracą na tym rodzime oddziały (gdy ściąga się masowo produkt tam gdzie jest taniej), jest mniej kasy na inwestycję i promocję w danym regionie. Ale wiadomo, w przypadku gier zależy to od wydawców i dystrybutorów żeby tego pilnować, a na nagłe wahania kursowe nikt nie ma wpływu. 

Odnośnik do komentarza

Ale to jest forum o grach, temat o grach cyfrowych, a nie o fizycznych samochodach. Porównujemy teraz dwie różne rzeczy. Jeśli da się sprzedawać gry taniej w Rosji czy Brazylii, to da się też w Polsce i żadne przytaczanie przykładów BMW tutaj nie pomoże. Ba, już kiedyś się dało, bo gry na PC często były w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do zachodu.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Pacquiao napisał:

Nikt polaczkom na rękę nie będzie szedł w kwestii cen gierek dla dzieci jak swego czasu najpopularniejsze na torentach były gierki sprzedawana po 20 zł z kosza Caritasu.

 

W Brazylii, Rosji i innych tanich regionach pewnie wszystkie torrenty miały 0 leechów i w nagrodę im ceny zmniejszyli wtedy :obama:

  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ale o so chodzi jakby? Zapłaciłem tyle ile za nią wołali na PSN. Nie ukradłem, nie pożyczyłem, nie kupiłem z allegro. Kupiłem za moje własne pieniążki. 

 

Żeby ten rodzimy oddział PlayStation Polska się mną (pipi)a przejmował jak ja nimi się przejmuje xD

I nie, nigdy nie płakałem o lokalizację. Fajnie ze są, że mam wybór. Tylko tyle i aż tyle. 

 

P.S. Zapraszam blantman do zakupów growych - tam najlepiej widać jak "nie wspieram" rodzimego rynku :D:lapka: 

Odnośnik do komentarza

Kupić, słowo klucz KUPIĆ, legalnie gierkę z cyfrowej dystrybucji - ŹLE

 

Pożyczać konto ziomkom, by Ci nie musieli kupować gierek z cyfrowej dystrybucji - DOBRZE

 

dafuq blanti? :dafuq:

Nie za bardzo się orientuje jak ja czy inne osoby kupujące z tureckich sklepików Sony czy MS negatywnie wpływają na rynek w Polsce, ale wiem że twórcy tych zakupionych przeze mnie gier dostaną jakiś tam procent tej kwoty i zarobią kilka lirków. Ty udostępniając gierkę innym przyczyniasz się do tego, że żadna ze stron nie skorzysta na tym w żaden sposób, z wyjątkiem kumpli mających gierki za free.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Kupić, słowo klucz KUPIĆ, legalnie gierkę z cyfrowej dystrybucji - ŹLE

 

Pożyczać konto ziomkom, by Ci nie musieli kupować gierek z cyfrowej dystrybucji - DOBRZE

 

dafuq blanti? :dafuq:

Nie za bardzo się orientuje jak ja czy inne osoby kupujące z tureckich sklepików Sony czy MS negatywnie wpływają na rynek w Polsce, ale wiem że twórcy tych zakupionych przeze mnie gier dostaną jakiś tam procent tej kwoty i zarobią kilka lirków. Ty udostępniając gierkę innym przyczyniasz się do tego, że żadna ze stron nie skorzysta na tym w żaden sposób, z wyjątkiem kumpli mających gierki za free.

Nie wiem czy to takie legalne bo zmieniasz swój region a regiony po coś są.

 

Ale ok wszyscy jak zwykle się rzucili na mnie to zamykam offtop. Każdy niech sobie robi co chce ja już w temacie wypowiadać się nie będę.  Zapomniałem że to forum cebularzy co wszystko lubią dzielić na kilka osób bo sami nic nie potrafią kupić. Zawsze zostanę przekrzyczany. A na steam udostępniam gry bliskim znajomym właśnie z dobroci serca jak milan ładnie ironicznie napisał i nie widzę tu znaku równości. Nie mam nic przeciwko udostępnianiu bliskiemu znajomemu swoich książek, filmów czy gier po to je kupiłem i są moje. Co innego kombinować za każdym razem jak by tu nie zapłacić. No ale to już każdy ma swoją moralność na tym forum.

  • WTF 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...