Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krupek napisał:

Biega ciota po forum, rzuca minusami wylewając frustrację, ten pustak, tamten psychopata. No ś.p. bluber się przypomina przy jego gorszych dniach.

Jaka frustracja? Czy nie zgadzanie sie z opinia, albo posiadanie innego zdania to od razu ciota rzucająca minusami? Taki jest system na forum, ale widze ze jego użytkownicy nadal nie nauczyli się ogarniać. Sam dajesz minusy i plusy. Ale widze, ze wystarczy jak cos jest nie po jednej myśli.

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie mam nic do punktów reputacji i nie robi mi, czy ktoś daje mi plusa, czy minusa. Beka tylko z ludzi, którzy wchodzą na forum o gierkach, sypią kilkoma minusami dziennie, wyzywają kogoś, albo się czepiają z dupy. Dla mnie to wygląda jak jakieś wylewanie frustracji i zachowywanie się jak lamus. Nic osobistego, po prostu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Może mamy tu jakiś dobrych inżynierów budownictwa np. od konstrukcji? Nad garażem mam fajny taras jest tam trochę metrów kwadratowych, ładna równa podłoga (kafle) i balustrady oraz oświetlenie. Jednak rzadko z niego korzystam bo jest zawsze na nim mega parówa w słoneczne dni. Wpadłem dziś na pomysł aby postawić tam nieduży basen taki gdzieś na 500(l) kg/m2 aby wykorzystać te słońce oraz to że jest tam mniej brudu/jakiś liści itp niż na działce.

 

W związku z tym pytanie czy taki obciążenie będzie ok? Doszukałem się w necie, że wiszące balkony w blokach mają obciążenie 250-300 kg/m2. Tutaj w sumie mam strop na 4 ścianach nośnych, więc na chłopski rozum powinno być ok. 

Odnośnik do komentarza

Czyli ten basen to pojemność 500l? Sama woda to 500 kg dodatkowego obciążenia, dodaj jeszcze ciężar konstrukcji basenu, ludzi i trochę już jest. Ciężko powiedzieć bez projektu, bo basen, czy jakaś maszyna to obciążenie specjalne i zazwyczaj wymaga wzmocnienia stropu, czyli np zagęszczenia belek stropowych w tym miejscu. No, ale może być też tak, że Twój strop będzie wystarczający. Ja bym na Twoim miejscu zwrócił się dla pewności do jakiegoś projektanta z projektem i opisem zamierzenia, przeliczy to i luz. Coś pewnie skasuje, ale będziesz miał pewność. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

Czyli ten basen to pojemność 500l?

Basen większy. 500l to tak jak pisałem na m2. Myśle o takim 3x3, może 3x2. Czyli ok 5000 lub 3500 tys l. 

 

Rozmawiałem z rana z projektantem. Powiedział dyplomatycznie tak: „nikt raczej nie projektował tego tarasu, z myślà o basenie, ale z drugiej strony wolność Tomku w swoim domku” 

Odebrałem to jako podprogowe TAK ;)

 

Ma się jeszcze konstruktorem zgadzać o to.  

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Noo dodatkowe 5 ton obciążenia to nie w kaszę dmuchał, aczkolwiek można sobie gdybać. Ja bym raczej się nie odważył tak bez sprawdzenia. Katastrofą to pewnie nie grozi, ale przekroczeniem SGU już pewnie tak, a co za tym idzie, ugięcia stropu i pęknięcia. Robiłem na studiach projekt wzmocnienia stropu ze względu na obciążenie specjalne, ale akurat miałem fotel dentystyczny z osprzętem xd

Odnośnik do komentarza

Była ostatnio (z przed koronawirusa) jakaś akcja gdzieś, że impreza przeniosła się piętro niżej jak grupka ludzi władowała się na balkon. Nie wiem gdzie to było.

 

@balon projektant może i powiedział dyplomatycznie "rób co chcesz" ale kwestia jest taka, że nikt za to odpowiedzialności nie weźmie w razie "W"... nikt oprócz ciebie za ewentualne sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia. Tak jak krupek pisze, to nie jest prosta kalkulacja i raczej nikt ci tego nie klepnie bez wzmocnienia konstrukcji więc pytanie brzmi czy warto? A zresztą... jak dupnie to postawisz nowe. Dwie chaty (jedna z cienkim styropianem na garażu :D) to co tam taki garaż.

 

Ostatnio modne jest ładowanie stali gdzie się da do obrzydzenia. Małe domki, a większość ścian wypełniają słupy. 

Po katastrofie w MTK w 2006 i po huraganowych wiatrach nikt już nie bagatelizuje takich spraw. 

 

Jak chcesz zagospodarować przestrzeń stropodachu to może warto rozważyć mini ogród? Sztuczna trawa, jakieś donice, krzaczki, kwiaty, etc. Nie wiem jaki masz wolny metraż pod zieleń na obecnej działce.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Farmer napisał:

 ak chcesz zagospodarować przestrzeń stropodachu to może warto rozważyć mini ogród? Sztuczna trawa, jakieś donice, krzaczki, kwiaty, etc. Nie wiem jaki masz wolny metraż pod zieleń na obecnej działce.


Miałem sztuczna trawę, ale po 2 latach była padaka jak wodę przyjmowała. Kwiaty też przerabiałem, ale za duże słońce robi swoje, a że z żoną nie jesteśmy specami od „kwiatków” to nie wyszedł nasz zielony taras:)
Teraz mam tam jakiś wypoczynek i hamak, no ale basen pod dzieci kusi, bo fajne płaskie podłoże i mega ciepłe miejsce. 


 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Garaż

 

 

Ktoś poleci jakieś dobre "life hacki" lub "pro tipy" odnosnie garażu, jego wyposażenia i organizacji? 

 

Planuję swój przemalować, zainstalować te żarówy podłużne (zapomniałem nazwy) by mieć dobre oświetlenie, ale zastanawiam się co w garażu powinno się znaleźć? :D 

 

Do tego chcę zrobic małą siłownie  - tylko ławeczka + sztanga. 

 

Szukam inspiracji, pomysłów. Na pewno przydałoby sie sprytne mocowanie rowerów.  

 

Powiedzmy, ze to cos trochę jak man's cave... O ile czas pozwoli. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...