Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa to wózek narzędziowy, stół solidny + imadło ;) Do tego kompresor, klucz pneumatyczny, lub elektryczny.  Mocowanie rowerów to najlepiej zwykle haki, albo jak masz miejsce to winda pod sufit. Swietlowek nie instaluj, lepiej ledowe oświetlenie ( tez podłóżne). Solidny podnosnik, a na posadzkę epoksyd. Plytki to slaby pomysl, predzej czy pozniej cos upadnie i stlucze.

 

Nie kupuj zestawu kluczy typu 240 elementów w walizce - lepiej dokupic najpopularniejsze klucze plaskooczkowe i nasadowe lepszej jakosci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 Co prawda ja niestety nie mam garażu, ale urządziłem sobie małą norę w szopie na ogrodzie. Mogę ewentualnie doradzić żeby zaglądać co jakiś czas do lidla/aldika gdzie zawsze w ofercie mozna znaleźć coś przydatnego w dobrej cenie. Raczej to nie porada na budowanie warsztatu od podstaw, ale jak znam życie to "rozbudowa" i dokupowanie gratów to never ending story :D

No, ale ok np od dziś : warsztat lidl, szlifierka podwójna 120w, wd40 i klucze kołkowe już coś na wyposażenie jest, szczególnie ta szlifierka mi się podoba. Nie są to może sprzęty z najwyższej półki, ale np na moje potrzeby żeby uruchomić 4/5 razy w roku w zupełności wystarczy, ale w zasadzie to zależy czego Ty oczekujesz/potrzebujesz od sprzętu. 

 

 No i wiadomo jakieś organizery na ścianę <- to tylko przykład, bo jak masz dużą ścianę do zagospodarowania to najtaniej i chyba najlepiej grubsza płyta wiórowa (pomalować fajnym industrialnym kolorkiem) i na wkręty i uchwyty sam się urządzisz i założę się, że będziesz klucze / wkrętaki ect. przewieszał parę razy, a to coś dokupisz itp, a to młotek/pobijak lepiej jak wisi pod ręką. Tak na szybko to chyba tyle, trochę zazdro bo o ile remoncik w domu to bardziej jak przykry obowiązek, tak od podstaw urządzanie "man cave" to sama frajda :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja pyerdole, że zamiast spawaczo ślusarza nie zrobiłem się na speca od remontów. Jak widzę ile hajsu władowałem w wykończenie domu a ile kosztowały same sprzęty/meble/materiały to mózg rozyepany na kawałki. 

 

No ale chata na ukończeniu. Jak dobrze pójdzie to wiosna będzie na wymarzonym ogrodzie i tarasie 30 m2. :cool:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Poszło nawet szybciej. Chałupa za 660 k jest. Prawie hektar pola dookoła jest. Remont wciągnął 160 k. Jakby kto pytał to skończyłem. Pewnie na jakieś 5-10 lat bo zachce się większego domu, garażu na 2 auta i basenu ale póki co się jaram. :cool: No i synek biegający po swojej działce to widok, który rekompensuje te wszystkie nerwy i ogrom czasu i pracy. :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przerabiałem temat, nie w naszym klimacie. Wkład średniej wielkości 20 k plus robota. Chyba ze chcesz profeske to pod. 100k. Utrzymanie? O panie.

zwykly na stelarzu z castoramy byle po cyce sięgał i wszyscy są szczęśliwi latem. Trochę chloru dolać i kilka dni pochodzi potem wymiana wody. Najlepiej z prosta pompa wziąć, co kręci ta woda.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ale kolega pewnie drewienkiem sezonowanym palił od początku czy smoluchami żywicowymi też? Ja z początku paliłem zapasem wysuszonego drewna sosnowego ale załatwiłem sobie ścianę i sufit. Nie wiem teraz czym to zmyć - malowanie na wiosnę jak nic. Teraz mam drewno jak trzeba i nic nie syfi.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Jotrazydwa napisał:

Z tego górnego wywiewu osmoliło mi ścianę i sufit.

 

No to nieźle się musiało dymic. Kiedyś wpakowałem mokre drewno to szyba była po 1 paleniu była prawie nie przezroczysta ale z tych kratek nic nie leciało. Chyba coś jest nie tak.

Tak to wygląda. Dostęp powietrza rozumiem masz z zewnątrz w kominku? 

1612105119253138704649895719833.jpg

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...