Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa, wlazłem tu pierwszy raz od czasu tego idioty, co mu @Bartolinsky covidem rodzinę chciał wykańczać za spoilery, ale muszę zapytać - jest gdzieś opcja wyłączenia tego ziarna?
Niby lubię ten zabieg, w takim Control mi nie przeszkadzał, tu też jakoś z tym żyję, nawet sobie tłumaczę, że to takie nawiązanie do pierwszej części, ale przed chwilą weszła żona i powiedziała, że ta gra jest brzydka i chyba nie tak to powinno wyglądać na TV za 6k :reggie:

Odnośnik do komentarza

Nie no ziarno jest silne w tym tytule i to nie jest żaden wymysł:

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/202466-the-last-of-us-part-ii/78782291
 


Przeżyję z tym, ale trochę lipa, bo przez ten zabieg nie mogę powiedzieć, że gra robi mocarne wrażenie, na miarę tego z Horizon, God of War czy Days Gone chociażby.

Odnośnik do komentarza

@eX4cT_PL
Obawiam się, że na zdjęciach tego nie widać zbytnio, choć w sumie jedno coś tam pokazuje:

7a77309cebbeb016.jpg

Zastanawiam się, czy to tylko na podstawowych modelach (akurat taki posiadam).

W sumie jak już przy narzekaniu jestem to jeszcze dźwięk jest skopany - wszystko jest k#rewsko ciche i dopiero po ustawieniu słuchawek na max (gdzie w tym ustawieniu odgłosy w menu czy innych grach ranią uszy) jest OK - początkowej rozmowy z prologu praktycznie nie słyszałem na defaultowych ustawieniach.
 

Odnośnik do komentarza

No ziarno jest masakryczne. Na oledzie mam wrażenie, że widać je jeszcze bardziej. Do tego ja gram 1.5 metra od 55 cali, więc wiecie :E. Można je wyłączyć tylko w trybie fotograficznym. W Seattle grafika świetna, bo zima jest tylko ok ;p. PS4 trzyma tą oprawę na trytytkach. Zdarza się, że niektóre tekstury pogarszają swoją jakość, cienie drzew słabe, brakuje trochę dobrego ambient occlusion no i 1440p plus to ziarno sprawia że grafika jest niewyraźna. Na PS5 oprawa rozwinie skrzydła. No i mimo tych zgrzytów, jak pisałem Seattle wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza

Na liczniku 5h i ta gra jest tak zajebista. :banderas: 

 

A grafika to jest chyba renderowana z kosmosu bo to jest niemożliwe jak to wygląda na podstawowej wersji konsoli. Strach pomyśleć co oni odwalą na PS5. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

@aux
Wiesz co, dla mnie to nie problem, nawet kumam celowość takiego zabiegu pod kątem artystycznym (jeżeli taki był zamysł) - dodaje to klimatu, surowości, no i tej słynnej filmowości.
Jednak tak jak @bocieque pisze - na OLEDzie to widać dość mocno, a posiadając taki TV to aż by się chciało odpalić tak świeżutki tytuł i podziwiać ostre jak żyleta tkstury - tu się nie da niestety.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wredny napisał:


Jednak tak jak @bocieque pisze - na OLEDzie to widać dość mocno, a posiadając taki TV to aż by się chciało odpalić tak świeżutki tytuł i podziwiać ostre jak żyleta tkstury - tu się nie da niestety.

Dopiero zaczne gdzies za pół godziny i miałem nadzieje że na OLED mi to urwie jaja. W końcu OLED Sony:P A tu mówicie że troche ziarnowato? Wczoraj o północy skończyłem jedynke któryś raz i tam obraz żyleta (pomijajać już wiekowe teksturki)

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem - PS4 - podstawowa (aczkolwiek matowa rewizja:lapka:).
No i żeby nie było, że narzekam - w zamkniętych pomieszczeniach (bo na bardziej otwartych, zewnętrznych to czasem średnio bywa) ta gra nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ilość detali, czy tzw "environmental story telling" - wszystko wygląda cudownie realistycznie itp, ale chciałbym mieć opcję wyłączenia ziarenka, choćby dla porównania.

de5355524f28aa0a.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...