Skocz do zawartości

Switch - prezentacja, preordery i ogólna szajba :)


aux

Czy forumek kupi Switcha  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupisz Switcha?

    • Oczywiście że tak i to w dniu premiery!
    • Oczywiście że tak, ale nie od razu
    • Raczej tak, zastanowię się jeszcze
    • Raczej nie, zastanowię się jeszcze
    • Nie, ta konsola zupełnie mi nie pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

A 1-2-Switch ma średnią 61 (7 ocen) na Metacritic.

bo to jest dokłądnie to co widać na reklamach - popierdółka najwyższego stopnia

gry są wyjątkowo prymitywne i krótkie, z czego większość opiera sie na randomowym machaniu ręką

zaledwie kilka z nich ma troszke wyższy poziom skomplikowania i jakiś "bajer" w sobie

 

na imprazy gdy już wszyscy są na(pipi)anie to może dać troche zabawy i śmiechawki... na jakieś 15-20 minut (nawet po pijaku raczej szybko sie znudzi)

 

wczoraj z 28 gier wypróbowaliśmy około 15podziele je na 3 kategorie

- randomowe machanie ręką i wkurzanie sie "czemu przegrałem?? przecież machałem" - przegrana i wygrana wydaje sie być w dużej mierze losowa = zero frajdy (w tej kategorii było większość gierek)

- machanie ręką w jakimś celu i z jakimś elementem sensu (tzn w miare nieźle działa i odpowiednie machanie daje odpowiednie efekty) - tutaj można sie troche pośmiać po pijaku (takich gier było kilka)

- gry które mają w sobie jakiś fajny element i nie polegają na machaniu jak małpa (swoją drogą jest też symulator goryla- trzeba sie bić w cycki lol) i mają jakąś przyjemną mechanikę - tutaj były 2 gry:

1 kulki w padzie - trzeba je policzyć i o ile liczenie jak mowilem wcześniej jest praktycznie niewykonalne to przynajmniej bardzo fajnie pokazuje to możliwości wibracji, i można sie pobawić, ale to raczej "tech demo" wibracji a nie gierka

2 odwijanie skrzyni z łańcucha - mamy skrzynie ze skarbem obwiązaną łańcuchem i trzeba obracać joyem w odpowiednie strony żeby skrzynia sie kręciła i odwijała z łańcucha - to całkiem miłe, i na ekranie widać skrzynie więc nie jest to taki random jak gierki bez patrzenia na ekran

 

zresztą całość jest wkurzajaca bo jak sie odpala daną gierke to jest scenka z aktorami pokazująca jak sie gra, potem instrukcja potem "are you ready??" - i to potrafi trwać ponad minutę a sam gameplay np 10 sekund - no (pipi). gdyby to były szybkie gierki raz zarazem to ok, ale jak co chwile trzeba czekać sporo czasu by pomachać ręką 10 sekund to sie szybko robi wkurzajace

 

 

i btw jedna z głupszych gierek - odbieranie telefonu

joye sie kładzie na stole i jak zadzwoni telefon to trzeba je złapać i przyłożyć do ucha - chyba sobie wyobrażacie jak bardzo jest to prymitywne i jak szybko sie znudzi nawet na imprezie (zwłaszcza że po każdej kilku sekundowej rozgrywce jest potem znowu czekanie na wyniki itp więc nie można próbować raz zarazem tylko są przerwy)

 

 

ogolnie cały ten zestaw powinien być dodawany za darmo, przyspieszony, a najlepiej jak by wywalili połowe najgłupszych gierek i zostawili tylko te ciekawsze które pokazują możliwości konsoli

 

 

i jeszcze te teksty na ekranie "patrzcie sobie w oczy" (a nie na ekran) - super zabawa w dojenie krowy na czas gdy głęboko patrzysz w oczy kumplowi xDDDD

 

 

 

jako ostateczny dowód powiem że po 15 minutach testowania gierek wyszliśmy do menu konsoli i woleliśmy przeglądać co w nim jesc, i chodzić po opcjach itp niż grać dalej :p

swoją drogą menu konsoli jest bardzo bardzo ograniczone, prawie nic tam nie ma

nintendo-switch-home-menu-1.jpg

 

news - nie działało

shop - nie działal

album - fotki zrobione w grach

kontroler - kilka opcji do padow

opcje (słoneczko) - podstawowe opcje, możliwość zrobienia Mii

wyłączenie konsoli

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

W nocy miałem sen że wchodzę na forum przejrzeć oceny Zeldy, ale się nie dało bo ciągle na żywo dochodzily nowe posty, po 20 stron na sekundę, ja zestresowany bo nie wiem czy nabijają tyle z beki, czy bo gra taka dobra, a post z ocenami ciągle mi uciekał.

 

Jeszcze dziewczyna mi teraz pisze, że w nocy przez sen mówiłem "odbierz słicza, odbierz słicza".

 

Niech ten kurier już przyjedzie.

Odnośnik do komentarza

ja już swój zestaw odebrałem więc musi być fotka żeby się ponakręcać ;) Szkoda, że nie ma na start SF, który dla mnie może być nawet w SD i mogę go ograć na kineskopie XD

 

16864334_1479765778720533_45129458926641

 

I oczywiście jedyne na co ponarzekam to na jakość grafy na dużym TV w tym nieszczęsnym 900p w Zeldzie (+65" naprawdę razi niska rozdziałka, ząbki, brak oczywiście hdra itd). Po Horizonie masakrującym w UHD wszystko co jest - to jakby cofnięcie się o co najmniej pół roku zanim weszło całe Ultra HD na dobre do gier. Ale na 6 calach jest super ;) Szkoda, że konsola tyle kosztuje a ma tak słabe bebechy w 2017 roku. Serio, nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać za 2-3 lata kiedy UHD i wszystkie jego benefity będą codziennością skoro to już tak razi na dzień dobry. Mnie bardzo ;p Osoby na forum, które mają duże, nowe ekrany UHD i spróbują Switcha muszą też być przygotowane na mały cios wizualny. Ale pewnie w dobie 100/10 tylko mały ; ) Hype robi mega swoje. Jak się okazuje życie i real odczucia są trochę inne dla różnych osób z różnym sprzętem ;-) niż same pozytywne recki w sieci.

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja już swój zestaw odebrałem więc musi być fotka żeby się ponakręcać ;) Szkoda, że nie ma na start SF, który dla mnie może być nawet w SD i mogę go ograć na kineskopie XD

 

16864334_1479765778720533_45129458926641

 

I oczywiście jedyne na co ponarzekam to na jakość grafy na dużym TV w tym nieszczęsnym 900p w Zeldzie (+65" naprawdę razi niska rozdziałka, ząbki, brak oczywiście hdra itd). Po Horizonie masakrującym w UHD wszystko co jest - to jakby cofnięcie się o co najmniej pół roku zanim weszło całe Ultra HD na dobre do gier. Ale na 6 calach jest super ;) Szkoda, że konsola tyle kosztuje a ma tak słabe bebechy w 2017 roku. Serio, nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać za 2-3 lata kiedy UHD i wszystkie jego benefity będą codziennością skoro to już tak razi na dzień dobry. Mnie bardzo ;p Osoby na forum, które mają duże, nowe ekrany UHD i spróbują Switcha muszą też być przygotowane na mały cios wizualny. Ale pewnie w dobie 100/10 tylko mały ; ) Hype robi mega swoje. Jak się okazuje życie i real odczucia są trochę inne dla różnych osób z różnym sprzętem ;-) niż same pozytywne recki w sieci.

 

Wszystko pięknie i ładnie, super że masz 65 cali UHD tylko co z tego? Pokaż mi w Horizon jakąkolwiek ewolucję oprócz sztucznego 4k (tak wiem, że na początku sam napisałeś, że ponarzekasz tylko na grafe)? Bo fizyka stoi na poziomie gier z przed dwóch generacji, AI podobnie, świat idealnie wpasowuje się w produkcje sygnowane logiem Ubisoftu (jedynie poziom wykonania jest o 3 poziomy wyższy niż to co oferuje Ubi) nie zapominając o 30 fpsach (przecież to podobno hańba obecnie jest, że gry na Pro chodzą w 30 fpsach - Scorpio będzie musiało popełnić seppuku jak nie osiągnie 4k/60fps bo Pro osiąga to wyłącznie przy Full HD).

Niestety to jest obecny problem growego światka. Wszystko kręci się tylko w okół rozdziałki, co tam gra i powtarzalność i odcinanie kuponów, ważne, że grafa robi swoje. Tym bardziej jak zawsze śmiać mi się chce jak ludzie podniecają się fotorealistyczną grafą a za kolejne 3-5 lat o Horizonie wszyscy zapomną.

Zelda jednak przetrwa nie tyle przez Cel-Shading (który dłużej utrzyma poziom - czego pięknym dowodem jest Okami i Wind Waker) tylko przez ewolucję świata open world. Taka fizyka jak w Breath of the Wild powinna być wymaganym standardem, nie zapominając o prawdziwie żyjącym świecie, gdzie przeciwnicy to nie tylko Ragdoll physics.

Tylko no własnie co po mocniejszych konsolach jak wszystko jest pakowane w wydmuszkę czyli grafikę. Po Pro i Scorpio spodziewałem się skoku w wykorzystanej technologii. W końcu fizyka w grach zjada bardzo dużo mocy, niestety jakże się myliłem widząc to na czym skupiają się twórcy na platformach Sony i MS.

 

 

Edytka:

No i akurat po Tobie bym się nie spodziewał tak płytkiego tesktu w stylu "jak słaby jest Switch", bo widzę porównujesz go do Pro i Scorpio, tylko ja nie pamiętam aby Pro i Scorpio były wielkości 6" tableta. No i jeżeli znasz pełną specyfikację to proszę oświeć nas bo Zelda na Switcha to port stworzony w niecały rok. Wedle informacji developerów gry na Wii U tworzyło się bardzo mozolnie i trzeba było mnóstwa kombinacji aby coś poszło tak jak powinno. To teraz jak ktoś sobie wyobraża przerzucenie gry pisanej wyłącznie pod Wii U jaki będzie miał efekt końcowy na inne platformie? Breath of the Wild nie był i nie jest grą pisaną pod Switcha. To tak jakby powiedzieć, że PS4 jest słabe bo port The Last of Us nie jest w stanie pójśc w 1080p/60fpsów bez cięć w grafie (w tym oświetlenie) a przecież to gra z kilkukrotnie słabszej PS3 z 512MB RAMu...

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 4
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

To jest jakiś minus, nie bądźmy fanboyami. Ja osobiście niedawnio zmieniłem plasmę 50cali 720p na TV FullHD - nie wiem po co się pchać w wyższe rozdziałki - wolę niższe i płynną rozgrywkę. Ale widziałem Zeldę w ruchu i potrafi chrupnąć, a to już boli. Pogracie to ocenicie. Ja tam lubię do dziś gry z Gameboya. Dobra gra się po prostu broni jeśli technikalia jej wybitnie nie przeszkadzają. Ocarina z 17fpsami jakoś podbiła wiele umysłów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...