Skocz do zawartości

Switch - prezentacja, preordery i ogólna szajba :)


aux

Czy forumek kupi Switcha  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupisz Switcha?

    • Oczywiście że tak i to w dniu premiery!
    • Oczywiście że tak, ale nie od razu
    • Raczej tak, zastanowię się jeszcze
    • Raczej nie, zastanowię się jeszcze
    • Nie, ta konsola zupełnie mi nie pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

USB-C to STANDARD. Nowy bo nowy ale STANDARD, nie ma patentu Apple na to, mają swój port Lightning. USB-C są w nowych telefonach i docelowo zastąpią porty USB, Thunderbolt itd. Jeśli chodzi przejściówki to jak chcesz tylko podłączać Pendrive do Maca to wystarczy tania przelotka która nie ma żadnego chipa w środku bo sam sygnał, który płynie między PC a Penem jest taki sam jak kiedyś. Zmieniła się głównie wtyczka, żeby była mniejsza i żeby dało się ją wkładać bez patrzenia na strony, zawsze zadziała. Port to port, sygnał to sygnał, może tam być dużo więcej możliwości. Plusem jest, że to raczej będzie tanie w przyszłości: https://en.wikipedia.org/wiki/USB-C

 

W tym porcie można zaszyć HDMI, Displayport czy nawet Thunderbolt, natomiast posiadanie portu USB nie implikuje posiadania tych technologii. Developerzy gier na Switcha pisali, że przesyłanie danych jest wymyślone przez Nintendo, nie jest standardem. Natomiast ładowanie powinno działać, jeśli konsola ma na tym porcie 5V oraz mniej lub równo 3A, to jest zgodne ze standardem USB PD dla urządzeń mobilnych. Niestety niektóre firmy się nie trzymają tego.

 

P.S. Do urządzeń większych, jest też standard przesyłania dużego prądu (względnie dużego) do nawet 100W w obie strony przez USB, nazywa się Power Delivery: https://en.wikipedia.org/wiki/USB#PD

 

To największe zmiany w USB w historii ale nie dało się tego uniknąć.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

USB C standard? 

USB C to jest to co ma Apple i o to jest płacz w necie od premiery nowych macbooków. Trzeba kupować przejściówki, pendrive już chyba są, ale producenci nadal nie robią masowo usb c.ra

Nowe telefony mają już w większości to złącze (takie z końcówki 2016 i z początku 2017 roku).

Odnośnik do komentarza

Wciąż się zastanawiam czy brać na premierę bo lineup gier mnie nie zachwyca. Serio. Zelda jest mi obojętna. Ale sama konsola mnie intryguje :)

 

Niby złożyłem zamówienie na konsolę i Bombermana z odbiorem i płatnością osobistą, ale nie wiem czy starczy dla mnie sztuk. Zamówiłem dzisiaj w Ultimie.

 

Kusi mnie najbardziej Bomberman. Może jak w piątek dostanę maila, że mogę odebrać to się ostatecznie przekonam do zakupu. A jak nie to anuluje zamówienie.

 

Szkoda, że na Mariana trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza

I co, będziesz grał w bombermana za 1750zł? Daj spokój, poczekaj lepiej na gry, które ciebie interesują. Mimo wszystko to tylko kawałek plastiku i krzemu, który będzie się u ciebie kurzył na półce.

Skad Ci wyszła taka kosmiczna kwota? Mi wyszło w Ultimie około 1648 zł za konsolę i grę. A Bombi mnie najbardziej interesuje na start. Głównie do multi z Żoną :)

 

A w kwietniu wychodzą kolejnej gry, które mnie interesują więc Bombi byłby na przeczekanie.

 

Z drugiej strony, tak jak piszesz, może to lepiej olać i kupić mega zestaw z kilkoma wartymi uwagi grami za miesiąc lub dwa?

 

Ale... Czy będę miał czas na ogranie kilku gier na raz? Toteż jedna gra na start wydaje się rozsądna.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to niby czemu? Można kupić dla jednej gry i po jej przejściu sprzedać albo nawet tylko się zapoznać ze sprzętem i jak się nie spodoba puścić dalej, nie widzę w tym nic dziwnego.

A jak kogoś interesuje Zelda i Mario to aż się prosi kupić teraz, przejść Zeldę i sprzedać z niewielką stratą a na święta bundle z Marianem prawdopodobnie po oficjalniej obniżce ceny :)

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem kiedyś GC z RE4, przeszedłem i sprzedałem komplet. Straciłem 100 zł. RE4 wyszło jakoś mocno później na inne sprzęty, więc w sumie byłem z tego bardzo zadowolony. Żałuję teraz, że nie zostawiłem sobie, ale też hajsów dużo nie miałem, więc nie do końca mogłem sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Przy ograniczonym bodżecie sprzedaż z niewielką stratą jest lepszym rozwiązaniem niż kurzenie się sprzętu pod tv.

Ja tak miałem z PSP że kupiłem w okolicach premiery ale grałem mało i zdecydowałem się sprzedać i kupić pół roku później. Na sprzedaży straciłem 100zł ale drugi egzemplarz kosztował mnie 4 stówy mniej :)

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

 

Jaki jest sens brania, bo można odsprzedać? Albo bierzesz, żeby mieć i grać, albo nie bierzesz wcale.

 

 

Normalny jest sens. 

 

Po co kupować Ps4 na premierę? Dobre 2 lata by leżało z mała przerwą. Wbiłem platynę w BB i do żyda. Potem U4 i to samo. Straty są na poziomie jednej gry. Jaka to strata? 

Ja nie widzę sensu trzymania 4 konsol pod TV. Mam 2 i jedna zbiera kurz. 

Kupujesz, ogrywasz i sprzedajesz. Wtedy kupujesz inną konsole i ogrywasz co chcesz. 

Ja tak robię i nie narzekam. Zaliczam co chcę i sztosy, nie marnuję czasu na indyki udając że się świetnie bawię jak jakiś beton. Co kto woli... 

 

EDIt

 

Przemyśleć to można zakup auta za 50 tysi albo mieszkanie. A nie konsole za tysiąc pięćset :) 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ja tam jak już kupuję konsolę, to zostawiam. Z grami mam tak samo. Nigdy nie wiadomo do czego będę chciał powrócić. Jak mnie męczą współczesne gry od ubi, acti i ea, to odpalam wii u i gram ostro w exy nine. Jak mam ochotę na porządne wyścigi, to xbox one itd. Ogólnie jeszcze żadnej swojej konsoli nie sprzedałe. Jedni mają tak, inni wolą tasować sprzętami. Nie ma co kogoś przekonywać, bo każdy inaczej na to patrzy.

Odnośnik do komentarza

Jakbym nie sprzedawał elektroniki, to bym chyba nie mial gdzie spać. Tyle się tego przewinęło. Myślę, że jednak pogodnię WiiU bo niby kiedy na tym grać. Już nie mam tyle czasu co kiedyś. A taki Switch to Skyrim w samolocie i Zelda przy kupie. Same plusy (^_-)

 

Edit. W tym miesiącu pchnąłem już Xboxa One, nic na nim nie odpaliłem po Quantum Break.

 

Edit. 2. Złamałem się, biorę Switcha. Z zelda i 1-2 switch. Jestem hory! Pomuszcie!

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

z Konsole i Gry dostałem wczoraj takie potwierdzenie:

 

"Twoje zamówienie (...) zmieniło status na PREODER - ZAMÓWIENIE PRZEDPREMIEROWE. Gra będzie wysłana lub gotowa od obioru najpóźniej w dniu premiery.(W 99% przypadków wysyłamy przed premierą) Datę premiery możesz sprawdzić na stronie produktu."

 

Także ten tego, fajnie :-)

 

Tak czytam innych napaleńców i zacząłem rozważać bombermana do grania z dziewczyną.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...