Skocz do zawartości

Destiny 2


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, ta gierka to sztos jest. Nie wiem czy to może od tego, że do drugiej części mam już troszkę bardziej zgrana ekipę, ale gra mi się zdecydowanie lepiej niż w poprzednią cześć.

 

Po 5 godzinnej sesji mam już parę swoich wniosków:

 

- Ta gra wygląda fantastycznie. Nie wiem o co chodzi, ale jak pokazywali pierwsze gameplay'e z tego strike'a to myślałem, że grafika będzie prawie taka sama, jak w pierwszej części, a mimo to podczas wczorajszej sesji miałem wielokrotnie opad szczęki.

 

- W porównaniu do jedynki w dwójce jest niesamowita różnorodność lokacji. Każda kolejna misja dzieje się w innym miejscu które wygląda zdecydowanie inaczej niż to z poprzedniej misji. Dzięki temu aż chce się odpalić kolejnego questa chociażby po to, żeby odkryć nowa lokacje. Fajny jest też motyw, ze zmianą pogody w momencie rozpoczęcia przygody lub publicznego wydarzenia.

 

- DUŻO FABUŁY. Nieważne czy gramy w misję główna czy przygodę to zawsze każdy nas informuje po co gdzieś idziemy, dlaczego i jaki jest nasz cel, a przy okazji wplecione jest w to jeszcze parę ciekawostek na temat uniwersum. Bardzo fajna sprawa, zdecydowanie mi tego brakowało w jedynce.

 

- Misje fabularne są niesamowite. Jak narazie ostatnia misja, jaką przeszedłem to pierwsza dostępna na Tytanie, ale jeśli każda będzie trzymała taki poziom, jak poprzednie to szacun dla Bungie. Po tym co zobaczyłem w pierwszej części nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że misje w Destiny 2 będą mi przypominać najfajniejsze momenty z kampanii Halo, a jednak tak jest :D

 

- Podczas grania zdarzają się te wspaniałe chwile kiedy widzimy piękny widok i zaczyna nam grać ta niesamowita muzyka w tle co w połączeniu ze sobą buduje niesamowity wręcz klimat.

 

- Soundtrack w tej grze jest N I E S A M O W I T Y.

 

- Nie grałem zbytnio w multi w pierwszej części. Pamiętam, że podczas premiery pyknalem parę męczy, ale jakoś nie wciągnęło mnie ma dłużej. Tutaj myślę, że będzie inaczej. Bardzo dobry Time To Kill, bardzo fajne tryby gry, mapki też mi się podobają no i mega, ale to mega podoba mi się fakt, że osoba która dobrze ogarnia celowanie praktycznie zawsze wygra pojedynek 1vs1 w momencie, gdy będzie dobrze kontrolowała odrzut i trafiała w okolice głowy. Kolejna sprawa jest taka, że bardzo cieszy mnie fakt, że dzięki większej ilości życia wyeliminowany został problem kamperów.

 

- Połączenie się do wspólnej gry do tej samej drużyny ogniowej jest mega proste, a wszystko przebiega bardzo szybko i bez żadnych problemów. Poza tym to co cieszy jeszcze bardziej to fakt, że jest bardzo mało loadingów w grze, ale jak już jakiś jest to nie rozłącza nikogo tylko drużyna nieważne co by się działo pozostaje razem ze sobą. Rockstar Games powinien się uczyć od Bungie, jak się to robi, bo to co dzieje się w GTA Online to jest PORAŻKA w porównaniu do Destiny 2.

 

- Zdaje mi się, że wypada więcej lootu z przeciwników niż w poprzedniej części co mnie cieszy. Cieszy mnie jeszcze bardziej fakt, że wreszcie zrobili różne znajdźki w postaci ukrytych skrzyń więc dla takich graczy, jak ja którzy lubią zwiedzać każdy kawałek lokacji w poszukiwaniu skarbów jest to super sprawa.

 

 

Tak na szybko to by było tyle, jeżeli chodzi o moje pierwsze wrażenia. Jest zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem i aż żałuję teraz, że nie kupiłem gry od razu z season passem :p

 

Co najśmieszniejsze to dla tych, którzy się zawiedli betą muszę powiedzieć, że ja też nie byłem po niej pewien czy dobrze zrobiłem składając preordera na Destiny 2, a teraz jestem zachwycony grą :D

 

Kupujcie tą grę, bo BUNGIE ZNÓW JEST W FORMIE! :D

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja pier,dolę jak ja zacznę w poniedziałek wreszcie to Wy już tą grę skończycie xD

(mówię o całym kontencie, bo kampanię to zdrowe wariaty pierwszego dnia kończyły)

 

nawet nie wiecie jak mnie korci żeby kupić cyfrówkę za prawie 300 zł, no ale nie będzie mnie w weekend w domu więc i tak bez sensu

Odnośnik do komentarza

Asax przecież zawsze, jak Ci się gierka nie spodoba można sprzedać :D Jeśli przy jedynce bawiłeś się w miarę okej to dwójka Cię zmiażdzy. Jest to po prostu idealny sequel, który naprawia masę wad pierwszej odsłony.

 

PS. Jakby ktoś szukał towarzysza do gry do zapraszajcie do znajomych, w najbliższym czasie na pewno będę sporo pykał w tą grę ;) PSN: OptimumOptimo

Edytowane przez Janush
Odnośnik do komentarza

> Co więc przeszkodziło twórcom w uzyskaniu 60 fps?

 

Bo grafa nie ma nic do rzeczy. PS4 i XBO mają po prostu słabe procki, a gra ma gigantyczną ilość fizyki. Sam głupi wystrzał z guna w większości gier to jeden trace (linia od lufy do momentu, w którym nabój w coś nie pierdyknie). W Destiny masz trzy trace'y, które na dodatek nie są zwykła linią, tylko stożkiem -- i to znacznie zwiększą wymogi obliczeniowe. A to tylko drobny przykład. I dlatego na PC możesz mieć i 144 fps jak się uprzesz, ale na PS4/XBO to nie pójdzie. Ba, nawet PS4 Pro ma za słaby procek do 60 fpsów w D2. Może XBX by pociągnął, ale że tam masz cross-play z XBO, to nie mogą dawać przewagi posiadaczom XBX-a, więc tez zostanie 30 fps.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z chęcią przeczytam rzeczową odpowiedź na pytanie majocheja. Division przez 20h mi się podobało, potem jakoś tak mnie zbrzydło. Tutaj wygląd świata wydaje się ciekawszy (chociaż często na gameplayach widzę nudne zamknięte lokacje). No i te bronie jakieś takie ładniejsze.

Odnośnik do komentarza

Rozważam zakup, ponieważ kończę lost legacy, stąd moje pytanie :

Czym ta gra /destiny 2/ różni się od takiego 'the division'?

Pomijam aspekt tpp/fpp.

Gra jest większa. Więcej aktywności oraz tryb PVP. Niedługo wchodzi raid i pvp. Z Division był problem taki że gracze musieli długo czekać na nowe aktywności. Szybko się znudziło i ludzie rezygnowali. Dochodziły do tego glitche które nie raz sprawiały że grać się nie chciało.

Odnośnik do komentarza

Z chęcią przeczytam rzeczową odpowiedź na pytanie majocheja. Division przez 20h mi się podobało, potem jakoś tak mnie zbrzydło. Tutaj wygląd świata wydaje się ciekawszy (chociaż często na gameplayach widzę nudne zamknięte lokacje). No i te bronie jakieś takie ładniejsze.

U mnie jest centralnie odwrotnie. Gra mi nie podeszła od samego początku. Misje proste jak konstrukcja cepa jak w Borderlands. Idź zaszlachtuj, wejdź do prostych jak drut dungeonów, gdzie na ich końcu wiemy, że do uglebienia będzie nieco mocniejszy paszczak, nawiąż łączność, broń terenu, ochraniaj, horda a la gyrosy itp itd itpd...Na koniec kostka cukru jako nagroda. Wszystko przy moim zdaniem przeciętnej oprawie zważywszy na wagony kasy, jaką Acti władowało w ten tytuł.Zobaczę jak gra zaprezentuje się w 4k, bo w przyszłym tygodniu kupuję nowy TV. Póki co w w full HD...żadna rewelacja. Sytuację nieco ratuje multi. W końcu udało się wleźć do Tygla, ale na dłuższą metę czas oczekiwania (średnio 4-5 minut) jest nie do przyjęcia.

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...