Skocz do zawartości

Assassin’s Creed: Origins


Rekomendowane odpowiedzi

No, ja tak mam, że Asasyna chętnie sprawdzę o ile właśnie setting mi usiądzie. Black Flag był grany, bo żal było zignorować jedną z nielicznych gier pirackich. To był w zasadzie mój pierwszy Asasyn, więc siłą rzeczy wszystko było dla mnie trochę świeższe, niż dla kogoś, kto mielił wcześniejsze części.

 

Teraz ograłem też Origins, bo starożytny Egipt skusił. I mógłbym się do paru rzeczy przyczepić: zmieniony model walki nadal nie przynosi satysfakcji (nie czuć ciężaru ciosów, a przeciwnicy niespecjalnie na nie reagują); sidequesty nudzą (już wolałem biegać za znakami zapytania); przeciwnicy (AI) to matoły, ale przynajmniej dzięki temu czyszczenie obozów odbywa się w ekspresowym tempie i się nie dłuży; elementy stealth praktycznie bez zmian (wciąż mocno uproszczone); a Bayek zabija bez skrupułów i nie poświęca ani chwili na jakąkolwiek wątpliwość (zleceniodawca każe zabić kwiaciareczkę, bo jest nikczemna? Ok, wierzę ci na słowo dobry człowieku, cyk, zabita; przecież byś mnie nie okłamał co do jej natury).

Jednak tak jak podejrzewałem - setting wyciąga tę grę za uszy i praktycznie dźwiga na swoich barkach całe te dziesiątki godzin powtarzalnego gameplayu. Szalenie urokliwy ten Egipt - pustynie, oazy, Aleksandria, grobowce - wszytko to potrafi być chwilami wręcz piękne i niezwykle klimatyczne, więc sama eksploracja zyskuje na atrakcyjności.

 

Dwa tygodnie temu wycisnąłem z Origins platynę (co ciekawe, nie trzeba do tego robić wszystkich sidequestów i bardzo szczęśliwie, bo są niezbyt zajmujące, a jest ich - nie wiem - z 80?) i w sumie jestem do tej pory syty na tyle, by nawet nie myśleć o dokupywaniu DLC.

 

Odyssey pewnie za jakiś czas ugryzę, bo setting zachęca. Podobnie jak Ragnarok. Ale to już mam nadzieję, że na next genie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak jak Origins przeszedłem i zrobiłem platynę, to po jakimś czasie zacząłem ogrywać Odyseję to tym bardziej chce mi się w to grać ze w względu na mitologię grecką i klimatu. Również do tej części wróciło możliwość pływania statkiem i atakowaniem jak to było w przypadku Black Flag. Ogólnie to ta część jest dużo większa i więcej roboty masz w porównaniu do Origins, mimo to dobrze się bawię wybierając Kasandrę. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Mi by właśnie bardziej przypasowało, gdyby świat w Odyssey był tak o połowę mniejszy.

 

No i pomimo że Kasandra była spoko, to jednak Bayek dla mnie jest zdecydowanie lepszą postacią. Fajnie było obserwować jego różne oblicza, czy to jako ojca, męża, przyjaciela czy medżaja. Gdyby nie wikingowie, to nie obraziłbym się na jakiś sequel z nim roli głównej.

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Co tak czytam czasem posty to mam chęć wrócić do origins, ale jednak jestem z tych graczy dla którego te assasiny to po prostu słabe gry.

 

O ile na początku zachwyciłem się światem, bo jest naprawdę pięknie to tak po 15 godzinach odechciało mi się. Ta gra prócz mapy jest we wszystkim średnia do bólu, średnie walki, średnia inteligencja wrogów, fatalne questy. W pewnym momencie ten tytuł obrzydził mi granie w cokolwiek, było tak źle. A szkoda, bo to jak Ubi robi świat to mistrzostwo świata, ale cała reszta mnie męczy. Odyseje pożyczyłem tylko po to, aby pozwiedzać świat w specjalnym trybie i oddałem smile.gif

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moja pierwsza przygoda z assassinem swietnie sie zaczela. Wsiaklem na dobre. Jestem zadowolony z zakupu po 70% przecenie :shieeet:

A teraz do pytanie do pamietajacych jeszcze gre. Oplaca sie ladowac kase w te skrzynie po 3 klocki. Niby mozna w nich znalezc cos legendarnego, ale przez ten czas to ja juz dawno mam swietny ekwipunek, a dopiero dotarlem do Aleksandri. Aha.. chyba lepiej jest rozbierac przedmioty i bron niz sprzedawac. Latwiej w tedy o surowce?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2020 o 13:50, XM. napisał:

Właśnie strzeliłem płatynke (+wszystkie misje)- 50h. W porównaniu do Odyssey gra jest malutka bo w tamtej części platyna(+wszystkie sidequesty) zabrała mi 103h.

Wszystkie znaki "?" wymagane do platyny ?

 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2020 o 22:20, MEVEK napisał:

Dopiero co wjechałem do Gizy na levelu 28 :obama: I od razu wpadły mi w oko 2 znaki " ? " ukryte zaraz pod sfinksem. Wygląda na to, ze moja spostrzegawczość kulej, bo nie mogę znaleźć wejścia do groty :pawel:  Czy może zadanie poboczne tam prowadzi ?

Odpuść. Ten znak zapytania pod Sfinksem wymaga spełnienia specyficznych warunków i otworzysz go dopiero pod koniec gry.

Spoiler

Trzeba najpierw odnaleźć wszystkie gwiazdozbiory na mapie świata.

To znaczy możesz wejść pod Sfinksa, ale w końcu dotrzesz do charakterystycznej komnaty, w której i tak na tym etapie gry nic nie zaradzisz. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...