Skocz do zawartości

Dead Cells


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ficuś napisał:

to by przejsc gre musisz ja zaliczyc w jednym czystym podejsciu?

Tak. Chociaż zawsze możesz uspić konsole no nie i spróbować póżniej. 

 

2 minuty temu, Ficuś napisał:

a jakis progres ze mimo zgonu, zaczecia od nowa jestes juz silniejszy?

Tak zbierasz tytułowe komórki, które przeznaczasz na perma upgrade, zbierasz blueprinty broni mocniejszych oraz w konkretnych lokacjach zdobywasz pewne stałe umiejętności aby dostawać się do niedostępnych na początku lokacji (jak w typowej metroidvanii) dlatego gra jest dość unikalna bo świetnie łączy rougelite z metroidvanią do tego jak pisze rozi, zaje.bisty system walki i s z t y w n i u t k i e g o poruszania się (rezponzywnego) powoduje, że chce się w to grać mimo zgonu i zaczynać od nowa. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Rozi napisał:

BOOOOOOM!

 

https://dead-cells.com/patchnotes?fbclid=IwAR0QuwsNcRx_d-DUxxen9YWllImxSu156JYyD3hcuM4KW13UOSqDw4cta-g

 

Już na konsolach szponci, czas wrócić do tego Mesjasza.

The "mob auto-scaling" mechanic has been removed completely. All the levels now have a fixed "difficulty" that won't adapt to you in weird ways anymore

 

Nareszcie, na to czekałem. Wreszcie mogę zacząć ogrywać mesjasza.

Kórwa mać z tą czcionką :pawel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Masorz napisał:

The "mob auto-scaling" mechanic has been removed completely. All the levels now have a fixed "difficulty" that won't adapt to you in weird ways anymore

 

Nareszcie, na to czekałem. Wreszcie mogę zacząć ogrywać mesjasza.

Kórwa mać z tą czcionką :pawel:

Po prostu usuń formatowanie przy kopiowaniu albo wklej ctrl shift v

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Masorz napisał:

Na komórce nie ma ctrl shift v ani usuwania formatowania. Na skórce mobilnej ofkors.

Przecież forum nie ma skórki mobilnej już, wklejasz do edytora posta i na dole masz usuń formatowanie

 

The "mob auto-scaling" mechanic has been removed completely. All the levels now have a fixed "difficulty" that won't adapt to you in weird ways anymore

 

Nareszcie, na to czekałem. Wreszcie mogę zacząć ogrywać mesjasza.

Kórwa mać z tą czcionką

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, _Be_ napisał:

Wersje responsywna masz na myśli

Tutaj masz screen jak wygląda

 

 

https://m.imgur.com/h7z8wSE

 

A, to. No to tym razem mi nie wyskoczyło.

Coś się, coś się popsuło.

 

Rozi, jeszcze nie grałem nigdy w Dead Cells, właśnie przez to ogromne narzekanie ludzi na skaling mobów i że sam tego nie cierpię.

Odnośnik do komentarza

Czaję, czyli taki kaprys, myślałem, że stoją za tym jeszcze jakieś inne powody. Zaczynałem Dead Cells na Switchu, potem drugi raz zaczynałem na PS4, trzeci raz zaczynać mi się nie chce, więc po prostu się wbiję w save i zobaczę jak się gra. Skalowanie bywało upierdliwe, ale też mnie nie odrzucało i nie byłem jakimś zadeklarowanym wrogiem tego rozwiązania, bo sam gameplay jest wystarczająco mocny, by i tak czerpać z gry czystą przyjemność. Teraz może być tylko lepiej, skoro już nie trzeba kombinować ze scrollami i ładować je ile wlezie. Ogólnie szanuję twórców za to, że tak rozpieszczają community. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, miałem jakiś niedokończony run zasejwowany zaraz przed zamkiem. Ile nie grałem - z 3 miesiące? Może dłużej. Musiałem sobie przypomnieć sterowanie. Pomimo tego, w całym zamku zużyłem jedną buteleczkę, gdzie wcześniej to była walka o przetrwanie. Ostatni boss padł za pierwszym razem, gdzie wcześniej nie mogłem mu zjechać HP do 2 fazy.

 

Jest prościej.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

No zdecydowanie teraz Dead Cells dużo, dużo łatwiejszy się zrobił na normal mode, idziesz jak przecinak niezależnie wybudowanego buildu. To tak jakbyś się po prostu pierwszy raz oswajał z grą, zbierał orby i uzupełniał ekwipunek z broniami, ot co taki wypad run no brains. Schody dopiero się zaczynają jak dasz 1 cell na poziom, to już nie ma zmiłuj. Powiem, że jest trudniej nawet od gierki bez patcha, już tutaj trzeba się nieźle nagimnastykować. 2 cell to już w ogóle uberhardcore XD. Póki co, będę próbował przejść na hard, bo na normal to nie mam, co gitary zawracać.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Napiszę tak. Gra na bazowym poziomie jest łatwiejsza, chociaż takie odczucia będą mieli przede wszystkim gracze, którzy wcześniej kilkanaście/kilkadziesiąt godzin spędzili na wersji sprzed patcha, znają patenty, czują mechanikę, znają bronie, mają swoje preferencje w zbrojowni, wielokrotnie radzili sobie w sytuacjach, gdzie byli już skazywani na porażkę. Po łatce cały run będą mielić przeciwników i będą zaskoczeni, że są TACY MOCNI, bo mobki już nie są gąbkami na obrażenia. Dla pozostałych (w domyśle: nowych) graczy Dead Cells będzie po prostu przystępniejsze, jaśniejsze w zasadach (i przy tym uczciwsze) oraz mniej zniechęcające. Nadal będzie niełatwe i nadal będzie wymagać kilkunastu runów, by odblokować skille, odnaleźć blueprinty i wyeksplorować ścieżki "fabularne" (odkryć wszystkie lokacje). Różnica będzie polegać na tym, że w końcu zostaną wynagrodzeni i zamiast trafić na Hand of the King, który był zwyczajnie przegięty, teraz stoczą walkę do wygrania i finalnie ją wygrają. Poczują satysfakcję i zapragną więcej. Zaczną eksperymentować z buildami, uzbrojeniem, ścieżkami, będą się dobrze bawić, a jak znowu zapragną wyzwania, to aktywują Celle i ponownie poczują jak to jest być bitym.

To był dobry ruch z tą łatką, bo jeszcze w zeszłym roku po kilku podejściach do ostatniego bossa (i kilkunastu do ostatniego poziomu) odczuwałem już beznadzieję sytuacji i porzuciłem grę. Teraz wróciłem i znowu bawiłem się świetnie. Jak to się rusza, jak to walczy, jak wygląda i jak brzmi - rewelacja.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...