Skocz do zawartości

Monster Hunter World


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy w ogóle się do czegoś będą nadawały bo w obecnym stanie gry używa się w 95% przypadków broni z safijivy. Innych na dzień dzisiejszy nie ma sensu robić nie licząc dwóch HBG czyli z Rajanga i z Zorah Magdarosa no i LBG na normal 3 z eventu z bariothem na arenie z garugi na spready i z horizona zero dawn. W innych przypadkach safiijiva to meta. 

Najbardziej ubogi meta game w historii monhuna. Zawsze były najlepsze bronie ale jednak wybór był o wiele większy a tutaj jest tylko jeden. 

Cała nadzieja w tym że wraz z nowymi wariantami dojdą nowe levele upgradów dla podstawowych broni wtedy mogłoby się wyrównać trochę.

 

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, Jasko29794 napisał:

Cześć wam nigdy nie grałem w żadną odsłonę tej serii, dostałem na starcie zbroje strażnika alpha, wyglądam w niej jak postać która ukończyła grę co najmniej raz, wydaje mi się że gra jest przez to zbyt łatwa. Czy tak ma być? :O

 

Pozdrawiam

 

ta zbroje dodali zeby ludzie szybciej przebili sie przez podstawke i dostali dostep do iceborne. tak, ta zbroja jest baaaardzo dobra na poczatku i ulatwia gre (ma swietne skille), przy czym poczatkowe stworki sa wzglednie latwe i gra podkreca poziom trudnosci im dalej w las wiec w jakims momencie ten set bedzie slabl (malo defense)  

 

oprocz tego, jesli chcesz zachowac balans to uwazaj na cooperow z master ranka (hr powyzej 100), bo moga ci zabic stworka w mgnieniu oka. nie jestem pewien ale chyba nie da sie ich przefiltrowac...

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, genjuro napisał:

Jak nigdy nie grałeś w serie, to może lepiej zagraj w podstawkę w , bo możesz od gry się odbić. Jest specyficzna i masa w niej grindu, który niekoniecznie może się komuś podobać. W ta grę nie gra się dla fabuły tylko coraz lepszego gearu. 

Dzięki za info. Na razie wygląda na całkiem przyjemną i wciąga. Trochę mnie przytłacza ilość broni i ich wersję, ale to w praniu pewnie wyjdzie.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Sorry, że post pod postem, ale pewnie mało kto tu zagląda. Jestem w fabule przed złapaniem tego smoka i mam kilka pytań:

  • Biegam z bronią katana Obrońca 2 i jak widzę drzewko innych kat to wszystkie są słabsze? I jak odblować żeby widzieć jakie minerały potrzenuje do kolejnego lvl broni?
  • Zlecenie na złapanie/zabicie potworów. One się odnawiają czy jak raz zrobisz to już znika? Co mi dają skóry itp z potworów np. z początku gry? Przydaje się to później?
  • Jak automatycznie robić itemy? Mam zaznaczonego "ptaszka", ale nie robią się same?
  • Czy podczas craftu ma znaczenie gdzie są itemy czy w schowku czy w sakwie?
Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
Cytat

Biegam z bronią katana Obrońca 2 i jak widzę drzewko innych kat to wszystkie są słabsze? I jak odblować żeby widzieć jakie minerały potrzenuje do kolejnego lvl broni?

 

przy porownywaniu potencjalu broni zwracaj tez uwage na ostrosc i jej jakosc/ilosc, status buildup i ewntualnie element. materialy zobaczysz jesli ubijesz potworka z ktorego pochodza a mineraly kiedy je zbierzesz (nastepna mapa, wyzszy rank) 

 

Cytat

Zlecenie na złapanie/zabicie potworów. One się odnawiają czy jak raz zrobisz to już znika? Co mi dają skóry itp z potworów np. z początku gry? Przydaje się to później?

 

jesli zlecenia to investigations to ich ilosc masz wyszczegolniona w opisie zlecenia. itemy ze slabszych potworkow moga ci byc potrzebne jesli zapragniesz jakiejs broni ktorej wczesniejsze ewolucje potrzebuja

 

 

Cytat

Jak automatycznie robić itemy? Mam zaznaczonego "ptaszka", ale nie robią się same?

  

robia sie same tylko podczas gry kiedy je zbierasz czyli np. zbierasz herba potem miodek i robi ci sie potion 

 

Cytat

Czy podczas craftu ma znaczenie gdzie są itemy czy w schowku czy w sakwie?

 

a nie pamietam ale mzesz to latwo sprawdzic

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kazub napisał:

 

przy porownywaniu potencjalu broni zwracaj tez uwage na ostrosc i jej jakosc/ilosc, status buildup i ewntualnie element. materialy zobaczysz jesli ubijesz potworka z ktorego pochodza a mineraly kiedy je zbierzesz (nastepna mapa, wyzszy rank) 

Ostrość wpływa na obrażenia? Czy tylko jak szybko się stępi? Co jak spada poziom stępienia? Ten pasek robi się krótszy. Buildup? Co to? Zgodność to obrażenia krytyczne? Są mocno istotnego?

Cytat

 

 

Jak mocno w walce pomaga kot? Warto w niego inwestować? W jakiś konkretny typ broni?

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

kot jest bardzopomocny,  szczegolnie jak grasz solo i kot wyposazony jest w gadzety uzdrawiajace. polecam tez rozwijac gadzety z pulapka oslepiajaca. jak masz problem z zadaniem wystrzel flare, moze ktos sie dolaczy i pomoze ci. Ostrosc wplywa nie tylko na zadawanie obrazen, ale tez im bardzie bron stepiona to bedzie odbijac się od potwora zamiast w niego "wchodzić". Przez to bedzie wybijac z rytmu comba. pilnuj aby bron nigdy nie stepila sie za bardzo podczas walki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem MHW na promce, to mój pierwszy kontakt z serią.

 

Ależ ta gra jest dobra :banderas:.

Oczywiście na początek ogrom wszystkich mechanik które jak to bywa w japońskich grach nie są nigdzie wyjaśnione lekko przytłacza, ale powoli się człowiek uczy i to daje mega radość i satysfakcję.

Olałem ten guardian gear i lecę sobie powolutku od zera. Coś pięknego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...