Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Tatuśkowie praktycy i teoretycy. Czy macie może dla dzieci taki basenik ogrodowy. Chodzi o taki mniejszy bez pompki itp. 
Czy można czymś utrzymywać czystość tej wody bo jednak ok 800 (3 x 1,7) to ciężko tak wymieniać? 
Tabsy czy jakiś chlor chyba bez pompki i cyrkulacji nie wchodzi w grę? Mam ofc plandekę oraz łapkę do wyciągania paprochów itp. 

 

Rozłożyłem go na górze na tarasie, bo tam mam większość dnia mega słońce i są kafle więc nie będzie takiego syfu jak na trawie.

 

45A72397-4731-4479-80E6-35B7D06EAADE.thumb.jpeg.bc336e7b48a05b8983a8d72676ce6c22.jpeg

 

5C5FE71C-880E-4786-9DFD-FB6D88FFB2F0.thumb.jpeg.0dfa70e259190966d842e23edce49a27.jpeg


39FA8238-7275-499C-9E2C-4B5E6761F028.thumb.jpeg.44893f4fbd8871e32e24eb550b028b4b.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, balon napisał:

Tatuśkowie praktycy i teoretycy. Czy macie może dla dzieci taki basenik ogrodowy. Chodzi o taki mniejszy bez pompki itp. 
Czy można czymś utrzymywać czystość tej wody bo jednak ok 800 (3 x 1,7) to ciężko tak wymieniać? 
Tabsy czy jakiś chlor chyba bez pompki i cyrkulacji nie wchodzi w grę? Mam ofc plandekę oraz łapkę do wyciągania paprochów itp. 

 

Rozłożyłem go na górze na tarasie, bo tam mam większość dnia mega słońce i są kafle więc nie będzie takiego syfu jak na trawie.

 

45A72397-4731-4479-80E6-35B7D06EAADE.thumb.jpeg.bc336e7b48a05b8983a8d72676ce6c22.jpeg

 

5C5FE71C-880E-4786-9DFD-FB6D88FFB2F0.thumb.jpeg.0dfa70e259190966d842e23edce49a27.jpeg


39FA8238-7275-499C-9E2C-4B5E6761F028.thumb.jpeg.44893f4fbd8871e32e24eb550b028b4b.jpeg
 

Wit c , kup 1kg i z podbierakiem opekasz cały sezon.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

Tatuśkowie praktycy i teoretycy. Czy macie może dla dzieci taki basenik ogrodowy. Chodzi o taki mniejszy bez pompki itp. 
Czy można czymś utrzymywać czystość tej wody bo jednak ok 800 (3 x 1,7) to ciężko tak wymieniać? 
Tabsy czy jakiś chlor chyba bez pompki i cyrkulacji nie wchodzi w grę? Mam ofc plandekę oraz łapkę do wyciągania paprochów itp. 

 

Rozłożyłem go na górze na tarasie, bo tam mam większość dnia mega słońce i są kafle więc nie będzie takiego syfu jak na trawie.

 

Chyba wymieniłeś wszystko co się da. Plandeka, łapka, chlor i jakieś tabsy na czystość, algi, czy co tam jeszcze może w basenie się trafić. Sam mam większy z pompką i długo tej wody czystej nie udaje mi się utrzymać przy dzieciakach biegających po ogrodzie. Jedyne co, to przy basenie mam pudełko z wodą na opłukanie stóp, ale jak masz na kaflach, to chyba nie jest potrzebne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, C1REX napisał:

Chyba wymieniłeś wszystko co się da. Plandeka, łapka, chlor i jakieś tabsy na czystość, algi, czy co tam jeszcze może w basenie się trafić. Sam mam większy z pompką i długo tej wody czystej nie udaje mi się utrzymać przy dzieciakach biegających po ogrodzie. Jedyne co, to przy basenie mam pudełko z wodą na opłukanie stóp, ale jak masz na kaflach, to chyba nie jest potrzebne. 

Chlor i inne tabsy chyba nie może być w basenach bez obiegu wody (pompki)?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, balon napisał:

Chlor i inne tabsy chyba nie może być w basenach bez obiegu wody (pompki)?

Na 100% pewny nie jestem, ale internet mi podpowiada, że może i to nawet w większych ilościach powinno się dać. Jednak przy dzieciach to bym jeszcze z 5 razy się upewnił. 

 

While a typical free available chlorine level „is recommended at 1-3 parts per million (ppm), without the pump or filter, you should maintain somewhere in the 3-4 ppm range to prevent debris, algae and other problems from potentially developing”

Odnośnik do komentarza

@balon Weź Panie ten basen w odstawkę bo 2 razy w tygodniu czeka Cię wymiana wody. Trzeba kupić jakiś model z pompą i wtedy ładować chlor na pływaku. Nie ma rady. Sam to przerabiałem. Na dnie basenu bez pompy uzbiera się śliski syf i jak ci się dziecko wykopyrtnie to wspomnisz moje słowa. :lapka:

 

Wiem bo sam się wyjebałem jak ostatnia oferma i po tym niemiłym epizodzie szybko wyciągnąłem wnioski. :cool:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No niech się uczą koordynacji jak chcą byś sportowcami :)

 

Spokojnie sezon sprawdzę. Ponadto ja mam od domu jakieś 800m jezioro i tam się raczej chodzimy kąpać. To taki rezerwowy temat, dodatkowo nie mam tam syfu (kafle, brak ziemi czy trawy) + przed tarasem prysznic, więc liczę, że kilka kąpań wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza

Dobra dwa dni kąpania. Nie jest źle, następuje naturalna cyrkulacja, bo dzieci mega dużo tego wylewają przy zabawie, więc uzupełniam świeżą. Do tego przed wejściem obowiązkowych prysznic, plandeka jak nie użuwany i jest gi.

 

Tak namawialiście na te picie przy gówniakach, że dziś już od 13 zacząłem! 

Pięknie grzeje. Zdrówko!

 

 

 

D18F872E-1EF6-49F2-B939-93FBBCD6BC3B.jpeg

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To normalna sprawa, najważniejsze to częściej być szczęśliwym ojcem niż wkurwionym. :cool:

 

Ja dzisiaj również rozłożyłem maluszkowi 150 cm basenik. Nie ma żadnej pompy ani chloru - wieczorem podlewam tą wodą ogród. Przebalował tam lekką ręką 8 h. Jutro powtóreczka. :)

 

IMG-20220618-WA0013.jpeg

 

:cool: Pozdro forumku od jj juniora :lapka:

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

A tak sobie wszedłem w temat bo dawno mnie tu nie było. Z moją 5 latką też ostatnio były pierwsze kajaki i zadowolona była bardzo do tego po kajakach kapała się ze mną w rzece. Młody 9 miesięcy już wprowadzany w hobby tatusia i zaczął popierdalać po całej chacie z pchaczem, lada moment i sam ruszy (młoda chodziła na 10 miesięcy):ohboy:

 

IMG_20220618_220956.jpg

Screenshot_2022-06-18-22-20-28-61_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...