Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej plomby przyzwyczajają dzieciaka do wizyt w starszym wieku :kaz: Niestety bardzo dużo złego naszym zębom czy zębom naszych rodziców zrobiła stomatologia lat 90 czy 00. Moja mama chodziła z 15 lat do jednego dentysty, wydawało się super, najnowsze technologie, zawsze dbała nie szczędziła pieniędzy i co? po 10 czy 15 latach się okazało, że większość zębów tak super zrobionych jest właśnie już po implantach... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No u mnie było to samo: 2 zęby (górne 3 i 5) po leczeniu po prostu się rozpadły i nadawały się tylko do usunięcia :dunno:. Przy okazji wyszło, że jeszcze 6 do usunięcia. No i noszenie aparatu spowodowało, że leczona kanałowo 2 też do zmiany na koronę, bo powstała szpara, że zapałkę można było wstawiać między 2 i 1 :yao:

Odnośnik do komentarza

Jak jest dobry dostęp do nich, równo wyrosły i nie ma próchnicy to chyba szkody nie wyrządzą. U mnie krzywo wyrastały, chowały się, ciężko było o nie dbać, wszystkie wywaliłem. W tym roku kończę nosić aparat. Ciekaw jestem, czy efekt będzie trwały i jak ostatecznie wpłynie na późniejszy stan zębów, bo przez krzywy zgryz psuły się częściej.

Odnośnik do komentarza

Ja tak straciłem zęba, na szczęście 7 przez zajebistego super dentyste, same 5 gwiazdek na google, z polecenia od rodziny. Ułamał mi się ząb tak w połowie, zrobił kanałowe (3 kanały, poszły z 2000zł), zanim zdążyłem zrobić cokolwiek dalej okazało się, że spierdolił w środku, poszło zapalenie w ciągu 2 miesięcy ząb do wyrwania :reggie:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Shago napisał(a):

Wiem jedno: jak będę miał dzieciaka to dbanie o zęby będzie absolutnym obowiązkiem i od razu za młodego idę z nim do ortodonty i będzie nosił aparat jak będzie taka potrzeba.

 

 

Jedno nie wyklucza drugiego :) 

Wada zgryzu jest genetyczna, a do tego długie noszenie smoka robi swoje potem. 

 

Też nosiłem aparat, ale ja musiałem.  Gówno straszne. Panna też nosiła i jeden ząb się teraz jej rozjechał. 

Po aparacie jest retajner, są przypadki że będzie on już do końca życia.  Podklejony drucik z tyłu albo taki a'la aparat który się nosi coraz rzadziej i potem tylko na noc. 

 

Zęby to straszne gówno. Jedni dbają i tak jest problem, a inni mają w dupie i jest ok. Kumpla mam 43 lata i żadnej plomby nie ma :papa:

A 8 wyjebałem, bo są zbędne, trudne do mycia, mogą zrobić problemy- wszystkie 4 poszły. 

Odnośnik do komentarza

A retajner to nie jest zawsze do końca życia? Moja żona ma taki zakładany na noc i czasem jak mnie wkurzy to jej wkładam to szklanki z wodą jak na filmach xd

 

Dentystka powiedziała ,że musi to nosić do końca życia, chyba ,że będzie mieć protezę to wtedy nie :kekw:

 

Aparat to niestety nie jest doskonałe rozwiązanie, zostaje zakładanie tego szpreja albo podkleją ci taki drucik którego się nie ściąga. Zazwyczaj wynika to z genetyki chyba ,że ktoś straci własne zęby za młodu. 

 

Ja na przykład górne żeby to mam genetykę jak aktor za to dolny to jest brzydki rozpierdziel. Na moje szczęście moich dolnych zębów nie widać w moim przypadku, podczas mówienia czy uśmiechu zawsze zasłania je dolna warga. 

Odnośnik do komentarza

Retainer z tylu zebow teoretycznie krotko mozna, ale w praktyce to ciesze sie ze zostawilem. Plus ten wkladany na noc. W pewnym momencie olalem ten drugi i mi sie szpara zrobila mimo to. Wrocilem na dokretke i teraz juz sie pilnuje. Ogolnie aparat wyprostuje zgryz, ale moim zdaniem zeby to podtrzymac no to trzeba te retainary miec na stale.

Odnośnik do komentarza

Ja staram się nie krzyczeć na starszego, bo drugie to jeszcze nic nie rozumie, ale czasami po prostu nie da rady bo jakbyś gadał do ściany.

Ja się zastanawiam jak widzę w przedszkolu rodziców którzy czekają po 15-20 minut aż ich dzieci się łaskawie przebiorą zlewając ich po całości, czy oni i w domu są tacy cierpliwi.

Odnośnik do komentarza

Mnie w żłobku wkurwiaja Ukrainki. Rano codziennie odprowadzam mała to z kilometra idzie poznać.

Polki widac ze zajechane, praca, dom, dzieciaki.

Ukrainki zrobione od góry do dołu, ubrane i idą bombelka odstawić.

Potem kawka w starbaksie, paznokcie zrobią i brewki poprawki i cyk 15/16 odbiór bombelka.

Albo siedzę na placu zabaw i wszystkie jak się patrzy z telefonem w ręku do góry i pierdola do kamerki. A stary nie wiem albo na budowie albo froncie.

Jak mnie już oni wkurwiaja :gigabeta:

  • Haha 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Żyje na podkarpaciu gdzie co druga osoba teraz to z Ukrainy i takich problemów nie mam, gdzie ty żyjesz? 

 

Ja mam teraz sąsiadkę z Ukrainy i złota kobita, po 40 ale dobrze się trzyma xd A lubię ją tak naprawdę tylko za jedną rzecz, zawsze poprawiała mycie szyby w windzie po sprzątacze. Już nie jedna kłótnia o to była na spotkaniu osiedlowym ale nic naszej sprzątaczki tak nie zmobilizowało jak Sofia stojąca już ze szmatą i płynem do mycia okien aż ta skończy myć windę xd 

 

No ale w pierwszych tygodniac wojny to był dramat, mieszkali chyba po 10 osób w mieszkaniach, brak miejsc parkingowych, przepełnione kosze, mnóstwo dzieci. No ale wiadomo to nie problem w takiej sytuacji.  Teraz większość już wróciła do siebie a ci co zostali nie robią problemów. 

Odnośnik do komentarza

Ale oni nie robią problemów. Wkurwiaja mnie swoim zachowaniem. Wchodzą do tego zloba ani me ani pocałuj w dupę. Dzień dobry to ciężko. Nie mają się kłaniać i dziękować Polsce za pomoc. Ale dzień dobry powiedzieć to nic trudnego. Te młode to jakby szukały jelenia. Patrzcie i podziwiajcie. W łeb jebnąć i do roboty się weź. 
Ci co pracują to zajechani jak reszta kraju. 

 

Ale spoko, Angoli też nie trawię czy Niemców. Żeby nie było że jestem tylko antyukr.


 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pupcio napisał(a):

Ból dupy że ktoś nie wygląda jak menelica przyprowadzając dzieciaka do żłobka? Forum psxextreme.info? Zawsze zaskoczy. Mam nadzieje że nie przenosisz swojej nienawiści do ludzi na swoje dziecko :) 

 

Nie wiem czy jest sens z Tobą dyskusję podejmować w tym temacie. 
Inaczej się wychowuje dziecko jak nie musisz pracować, a inaczej jak pracujesz. 

Możesz odstawić dzieciaka do żłobka/przedszkola i sobie wrócić do chaty odespać nieprzespaną noc. 
Nie podejmuje też dyskusji  o opłatach, bo oni nie płacą za żłobek. A do tego zajmują miejsce- żłobek może przyjąć 40 dzieciaków to wezmą 30 Polaków i 10 miejsc czeka jakby ktoś z Ukrainy się zgłosił. Zgłoszą czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Taka rezerwa musi być. 
 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, iluck85 napisał(a):

Nie podejmuje też dyskusji  o opłatach, bo oni nie płacą za żłobek. A do tego zajmują miejsce- żłobek może przyjąć 40 dzieciaków to wezmą 30 Polaków i 10 miejsc czeka jakby ktoś z Ukrainy się zgłosił. Zgłoszą czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Taka rezerwa musi być. 

 

A możesz przywołać jakieś przepisy które o tym mówią, nic takiego w specustawie nie widzę. 

Odnośnik do komentarza

Próbujemy wcisnąć małą do przedszkola i kuzynka pracująca w przedszkolu o tym mówiła. 
My nie możemy wcisnąć na dzisiaj małej bo 2,5 skończy dopiero w sierpniu i mamy próbować we wrześniu czy się zwolni miejsce :gigabeta:

Na dopłaty też się nie łapiemy, bo przekraczamy próg. 
Najlepiej robić na czarno i całą resztę ciągnąć od państwa. Jak u panny wcześniej w kamienicy taka patola. Mieszkanie od państwa, opłaty od państwa, 500 plus ciągnięte, leki za darmo a typ pracował na czarno. A typiara się opalała na podwórku :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...