Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak coś, to zgłoś przed wyjazdem na lokalnym komisariacie, że wyjeżdżasz z dzieckiem na wakacje do Grecji,  żeby w razie gdyby byłej odje.bało, że uprowadziłeś dziecko,  to policja miała wiedzę od ciebie. Zgoda pisemna wystarczy od partnerki na taki wyjazd, nie jest potrzebna w formie notarialnie poświadczonej 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Adam GlapJńskJ napisał:

Jasny chuj ale amator ze mnie. Krzywo przygotowałem teren pod basen i napełniam właśnie 4,5 k litrów wody u kuzyna na ogrodzie i mam pewne obawy czy to nie jebnie. Nie powiem - adrenalinka jest.:popcorn:

Ale co ma nie jebnac? Ja tez nie mam równo bo mam spad na tarasie 12%.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale mnie pocieszyłeś tymi słowami @balon. :)

 

Ja ogólnie jak coś robie to długo bo lubie mieć tip top a wstydzić się za bycie narwanym już nie lubię. Tym razem było inaczej. Kuzyn pojebaniec narwaniec musiał "na szybko" i jak z jednej strony basenu ma wode 10 cm od krawędzi to z drugiej 21 cm. 11 cm różnicy. Nalał wody, podpiął pompę, dzieciaki skaczą do niego z drabinki i się nie przewrócił.

 

Ale na widok wykrzywionych nóg pochylonych i opartych nienaturalnie mocno o basen nie powiem - miałem ciareczki. :obama:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dawno się nic wielkiego u mnie nie działo, ale robiłem młodemu ponownie testy na alergeny przed odczulaniem no i wyszło jakieś tam nisko-średnie stężenie na psa (dla kumatych niecałe 10 na psa, >100 na niektóre trawy).

Z psem od roku przebywa co drugi tydzień, nie dusi się, nie ma wysypek, swędzenia, kataru, wiem że jest alergikiem (coś musiał po mamusi dostać, bo na pewno nie urodę i inteligencję :kekw:), więc pies jest regularnie myty czesany, a robocik jeździ 3x dziennie zbiera sierść z podłogi. No ale ponieważ coś wyszło w badaniach szanowna Pani była żona zadzwoniła, że sorry ale musicie psa oddać, bo dziecko ma alergię i ona mu wytłumaczy, że psa nie będzie. 

Zazwyczaj jestem mega spokojny i rozmawiam argumentami, ale tutaj na taki tekst pierwsza moja odpowiedź była "mogę oddać do schroniska, ale najwyżej Ciebie" :dunno: 

No będzie wesoło, czekam na rozmowę z lekarzem i przekonywanie go, że jamnik to śmiertelne zagrożenie dla dziecka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bartg napisał:

Dawno się nic wielkiego u mnie nie działo, ale robiłem młodemu ponownie testy na alergeny przed odczulaniem no i wyszło jakieś tam nisko-średnie stężenie na psa (dla kumatych niecałe 10 na psa, >100 na niektóre trawy).

Chyba moj przypadek. Za gnoja mialem te testy i wyszlo ze trawy i kurz wysoko (co sie potwierdza do dzisiaj) i oprocz tego pies i kot (nie wiem ile, to bylo przed wojna). I wyglada to tak, ze spalem w budzie z psami, przebywlem z psami w mieszkaniu i nic mnie nigdy nie uczulalo. Inna historia jest z kotem gdzie jedno zadrapanie to taki bombel jak na tescie a poglaskanie kota i dotkniecie oka to insta czerwone szczypiace galy, no i katar.

 

Wiec niekoniecznie ten twoj test moze byc wymowy i patrzylbym jak sie dzieciak po prostu czuje z psiakiem. A testowo dorzucil gdzies kota jesli masz u tesciow czy sasiada na probe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Mejm said:

Chyba moj przypadek. Za gnoja mialem te testy i wyszlo ze trawy i kurz wysoko (co sie potwierdza do dzisiaj) i oprocz tego pies i kot (nie wiem ile, to bylo przed wojna). I wyglada to tak, ze spalem w budzie z psami, przebywlem z psami w mieszkaniu i nic mnie nigdy nie uczulalo. Inna historia jest z kotem gdzie jedno zadrapanie to taki bombel jak na tescie a poglaskanie kota i dotkniecie oka to insta czerwone szczypiace galy, no i katar.

 

Wiec niekoniecznie ten twoj test moze byc wymowy i patrzylbym jak sie dzieciak po prostu czuje z psiakiem. A testowo dorzucil gdzies kota jesli masz u tesciow czy sasiada na probe.

 

Z kotami na wakacjach w Grecji miał styczność, bo przychodziło chyba 7, glaskał, bawił się i nic :dunno: Na teśćie wyszło na kota 0.1 bodajże.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ktoś poleci fajne miejsce do zwiedzenia z dzieciakami w promieniu dajmy na to, 100km od Krakowa?

Wyhaczyłem właśnie Wielką Fabrykę Elfów w Katowicach (chociaż opinia to 4.1/5, niektórzy marudzą, że nieadekwatne do ceny), ale w sumie może być cokolwiek - na świeżym powietrzu, w budynku. Jakieś pomysły na spędzenie weekendu?

Odnośnik do komentarza

Jak lubi dinozaury to koniecznie Zatorland. Z moimi specjalnie z Wielkopolski tam jechałem.
Trochę ponad Twój limit kilometrowy jest JuraPark Krasiejów, tam z kolei dinozaury przedstawione są bardziej realistycznie, w oryginalnych rozmiarach + można obejrzeć prawdziwe wykopaliska.
Edit
Ale to na cieplejsze czasy, w zimie nie ma sensu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Rany, będąc w Zatorlandzie (przy okazji, tam można wynająć nocleg w ośrodku obok, np domek na drzewie) przejeżdżałem obok Energylandii. No, na sam widok już mi się kolana trzęsły : D
Ja moim w tym roku w wakacje zrobiłem niespodziankę i powiedziałem, że jedziemy do Krakowa, zobaczyć Smoka Wawelskiego. Tyle, że po drodze zaliczyliśmy właśnie JuraPark i Zatorland, po jednym dniu w każdym z nich. A po Krakowie jeszcze ich do Wieliczki wziąłem. Męczący wyjazd, ale atrakcji sporo i warto było. Zwłaszcza, że dzieciaki nie wiedziały, że czeka na nich coś jeszcze oprócz samego Krakowa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

1. Gratki :) Syn czy córka?

2. W ciągu paru dni jak tylko szpital wyśle papiery do urzędu to leć PESEL wyrobić

3. I z peselem do żłobka rezerwować miejsce na liście rezerwowej na za rok bo pewnie i tak się nie dostaniesz do państwowego tak jak ja xD

4. Wniosek na 800+ wypelnij na okres od dziś do maja a potem w lutym na kolejny (od czerwca do następnego roku) :cebula:

 

 

W dniu 2.01.2024 o 10:22, gtfan napisał:

warto sprawdzić czy ktoś swojego gówniaka nie faszeruje zawyżoną dawką

https://akademiaporodu.pl/top-news/apap-dla-dzieci-forte-wycofany-ze-sprzedazy/

 

 

No to super bo 2 tygodnie temu dawałem im to samo (seria z czarnej listy) jakieś 2x dziennie przez 4 dni gorączkowania. Nie było na szczęście jakichś skutków ubocznych poza tym, że nas przeorała infekcja. Nie widziałem tego posta wcześniej :/

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, _Red_ said:

1. Gratki :) Syn czy córka?

2. W ciągu paru dni jak tylko szpital wyśle papiery do urzędu to leć PESEL wyrobić

3. I z peselem do żłobka rezerwować miejsce na liście rezerwowej na za rok bo pewnie i tak się nie dostaniesz do państwowego tak jak ja xD

4. Wniosek na 800+ wypelnij na okres od dziś do maja a potem w lutym na kolejny (od czerwca do następnego roku) :cebula:

 

 

 

No to super bo 2 tygodnie temu dawałem im to samo (seria z czarnej listy) jakieś 2x dziennie przez 4 dni gorączkowania. Nie było na szczęście jakichś skutków ubocznych poza tym, że nas przeorała infekcja. Nie widziałem tego posta wcześniej :/

Córka.

 

Dlaczego tak z 800+? Jutro to będziemy wypełniać. Żona jest po cesarce, a ja idę zaraz na piwo bo kilka miesięcy nie piłem będąc w gotowości :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...