Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, McDrive napisał:

Ok, to Włócznia, Generał, Józef i Pani Motyl leżą jednego dnia. Walka z panią była zarąbista. Właśnie tego oczekuję od reszty starć.

Powiedzcie mi tylko co potrzebne aby mieć trzy kółka odrodzenia?

 

Divine Gowniak za krople z motylowej da ci taka opcje

 

12 minut temu, easye napisał:

walka rewelacyjna, ale spędziłem przy niej chyba z 2h, narazie najtrudniejszy przeciwnik, jakiego spotkałem.

 

Skad moge wziąć Confetti? Trzeba farmic, bo wróciłbym do bezglowego!

 

samuraje w niebieskich kimono rzucaja rzadko confetti

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

no i trochę posiedzę nad tym genchiro na wieży. walka ciężka, ale czuć że uczciwa.

 

jedyny jaki mam do tej gry zarzut to strasznie dziwne tempo rozgrywki. no boss za bossem normalnie. mam wrażenie, że trudność tej gry wynika też z tego, że gra nie daje złapać oddechu. to tak jakby w bloodborne rozmieścić cleric beast, ojca, amelię i bsb co 3 minuty od siebie.

 

brakuje mi trochę tej eksploracji, poczucia zagubienia. tutaj wszystko na razie idzie jak po linii, od bossa do bossa

 

dlatego już teraz wiem, że Sekiro przy BB nawet nie stało, chociaż to nadal fantastyczna gra

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bansai napisał:

VTGPJXg.gif


Po pierwszym przerażeniu koleś jest banalny - wystarczy spamować kontrą, bo ma te swoje szybkie podwójne cięcie, poprzedzone błyskiem klingi - ze trzy takie sparowane serie i jedna kulka zniwelowana. Dziś się właśnie z nim rozprawiłem i byłem z siebie całkiem dumny :fsg:
Zresztą z każdym postępem w tym tytule jestem z siebie dumny, bo jak na melepetę bez refleksu, który w soulsach wszystko brał na tarczę, bo parry wykraczało poza moje manualne zdolności, to ta gra powinna być dla mnie Mission Impossible, a jednak wciąż walczę :)
 

1 minutę temu, ragus napisał:

jedyny jaki mam do tej gry zarzut to strasznie dziwne tempo rozgrywki. no boss za bossem normalnie. mam wrażenie, że trudność tej gry wynika też z tego, że gra nie daje złapać oddechu. to tak jakby w bloodborne rozmieścić cleric beast, ojca, amelię i bsb co 3 minuty od siebie.

 

brakuje mi trochę tej eksploracji, poczucia zagubienia. tutaj wszystko na razie idzie jak po linii, od bossa do bossa

 

dlatego już teraz wiem, że Sekiro przy BB nawet nie stało, chociaż to nadal fantastyczna gra


Coś w tym jest - możliwe, że to przez ten stealth - skoro większość mobków można wyciąć po cichu to chcieli nadrobić bossami.
Z niekłamaną przyjemnością witam każdy spokojniejszy fragment, w którym eksploruję i mierzę się tylko z podrzędnym motłochem - niestety te chwile są bardzo ulotne...
Przed chwilą miałem taki fragment - po walce z ciężkozbrojnym

Spoiler

(swoją drogą słaby motyw z tym zrzuceniem z mostu - wolałbym jakby to była opcja, a nie konieczność)

poszedłem zwiedzać piękne, jesienne okolice, a tu na końcu chatka, jakieś

Spoiler

Voldo-pokurcze i ich tata - wielki sk#rwiel...

I chyba żadnej kapliczki w pobliżu, więc trochę słabo to widzę...

Odnośnik do komentarza

No ja też już w trakcie new game+, ale generalnie Sekiro lekko mnie zawiodło - nadal jest bardzo dobrze, ale wszystko poza systemem walki, który jest świetnie zrobiony (chciałbym jego rozwinięcie w kolejnych grach From) i bardzo dobrym VA, jest słabsze niż oczekiwałem.
 

Spoiler

No i gra jest dla mnie prostsza niż standardowe Soulsy, ale to raczej osobiste wrażenie - jeśli ktoś ma wyczucie rytmu, to po prostu system posture daje dużego kopa ofensywie i defensywie. Brawa jednak za ostatniego Bossa, to było dobre wyzwanie na koniec. Ten pojedynek i Genchiro, to moje ulubione walki w grze. Recykling jednak w drugiej połowie jest fatalny, wolałbym deczko krótszą grę, ale bez walczenia po kilka razy z tym samym mini-bossem, dodatkowo każda z takich walk jest dość trywialna, bo mają TEN SAM rytm co poprzednicy.  Nie jestem też zadowolony z level designu (jak na poziom From).  Na duży plus brak możliwości przelevelowania, dzięki temu sam system mógł błyszczeć najjaśniej.


Teraz trzeba wbić platynę jeszcze i czekać na nową grę studia.

Edit: sama platyna jest dość prosta.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...