Skocz do zawartości

Wybór konsoli po roku przerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry proszę o wybaczenie jeśli podobny temat już był, a pewnie był... ale przejrzeć bym musiał ze 100stron ;) Wracam do mojej pasji po roku przerwy i mam mętlik w głowie jak przed kupnem starego auta bez korozji... Do rzeczy. Uzbierałem trochę kasy i na nowy TV i na konsolę. Kusi mnie opcja 1: Xbox One X + Tv z HDR lub PS4 Pro + TV z HDR. Warto...? Z drugiej strony trzeba coś jeść więc opcja numer 2: Xbox S + TV Full Hd bez HDR... Wybaczcie ale wolałem jak były na rynku dwie konsole. W końcu chcę pograć a nie siedzieć na forum :) Sprzęt ma być na kilka lat. Proszę o pomoc bo mnie głowa boli od tych hdr-ów, pikselów, pro, forte extra plus i jeszcze pudelek z grami co to obsługują to wszystko albo nie albo dopiero będą obsługiwać.... Masakra. Budżet na komplet TV + konsola to 4000pln. Jak ktoś poleci  model telewizora to też mi ułatwi życie. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

Ale miej na uwadze to, że jeśli kupisz tańszy tv z hdr, to ten hdr będzie guzik warty . poczytaj o nitach. Generalnie nie zazdroszczę sytuacji xD 

Kiedy ja stanąłem niedawno przed wyborem telewizora, to myślałem , że zwariuje. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, chris85 napisał:

Ale miej na uwadze to, że jeśli kupisz tańszy tv z hdr, to ten hdr będzie guzik warty . poczytaj o nitach. Generalnie nie zazdroszczę sytuacji xD 

Kiedy ja stanąłem niedawno przed wyborem telewizora, to myślałem , że zwariuje. 

 

Proszę mnie nie stresować jeszcze bardziej haha Padnie raczej na Xbox X, a TV cuś takiego...? : http://allegro.pl/telewizor-jvc-led-lt-55vu63k-uhd-4k-i7402307779.html

chris85, czytam, głowa mnie boli, idę spać ;) Ale dzięki, że wspomniałeś bo mam teraz trochę lektury do nadrobienia... ufff

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza

Najprostszy poradnik odnośnie kupna konsoli, jaki kiedykolwiek znajdziesz. Uniwersalny i ponadczasowy, stosowały go już nasze babcie.

 

1. Sprawdź, jakie gry wyszły na interesujące Cię konsole.

2. Sprawdź, ile z nich nie jest dostępne na drugiej platformie.

3. Sprawdź, ilez tych gier Cię interesują i w które chciałbyś zagrać.

4. Jeśli interesuje Cię granie online: zrób rekonesans po znajomych, postaraj się ustalić, którą konsolę posiadają - posiadając ten sam sprzęt pogracie razem po sieci. Część tytułów na Xboxa posiada crossplay z użytkownikami piecyków (a w niektórych przypadkach nawet i Switchowców).

5. Sprawdź dodatkowe funkcjonalności konsoli (w zasadzie obecnie są niemal identyczne, X posiada wsteczną kompatybilność) - YouTuby, Netflixy i inne pierdoły.

6. Wybierz konsolę, kup ją i baw się dobrze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A w sumie, bo to trochę by ułatwiło wybór: co miałeś wcześniej? Jak wracasz po przerwie to warto by też było spróbować czegoś innego tym razem, więc weź sobie konsolkę z tego drugiego obozu. Na TV będziesz miał jakieś 2,5k zł z tego co widzę, za to kupisz calkiem porządny TV 4K z czymś przypominającym HDR przynajmniej pod względem jasności, ale źle nie będzie. O ile nie przewidujesz wzrostu tego budżetu za jakiś czas, to IMO najgorsza ta opcja nie jest. I w sumie tutaj znowu też warto wiedzieć z czego się przesiadasz, bo jak masz jakiś dobry sprzęt FHD to może jednak warto na nim zostać i odłożyć sobie na jakiś tegoroczony highendowy TV z wyższej półki. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W zasadzie to powinno być w dziale ogólnym, racja. Miałem wszystkie konsole oprócz Wii i tych, o których wspomniałem. Na wszystkich dobrze się bawiłem. W PS4 przemawia dla mnie pad, w Xbox kultura pracy i Forza 7. TV nie mam wcale, nie licząc kineskopu, bo się przeprowadzałem. Dlatego teraz czas zakupić komplecik ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

Temat w dziale xboxa, wiec nikt Ci PS4 nie poleci.

 

Nie zgodzę się, ja sam bym powiedział, że jak miał Xboksa to niech spróbuje PS4 (już to napisałem).

 

10 minut temu, maciucha napisał:

>ps4 pad przemawia za kupnem
>XD

 

z trollingiem to prosze wyjeżdzać do cw

 

Kwestia przyzwyczajenia. Ostatnio tyle spędziłem czasu z konsolą Sony, że aż się zaraziłem i mi lepiej DS4 w rękach leży ;/. Szybko wróciłem do Forzy Horizon 3 jako odtrutka. Ale no, osobista sprawa raczej, pad od Sony prócz skandalicznej baterii nie jest zły i rozumiem jak ktoś woli ten kształt/ułożenie przycisków.

 

@Lucky77 Jak się z kineskopowca przesiadasz to nawet średniopółkowy TV 4K Cię zwali z nóg i będzie dobrym wyborem, więc jak najbardziej możesz coś takiego kupować. Oczywiście, da się lepiej, wraz z ceną rośnie jakość, ale no jak celujesz w bardziej budżetowe opcje to raczej godzisz się też na kompromisy. A co do konsoli, jak już wszystko miałeś, to już sam musisz wiedzieć na co miałbyś teraz ochotę ;). PS4 to ostatnio nawał ekskluzywnych gierek szczególnie jeśli nie grasz na PC, chociażby Nioh, God of War, Spiderman, Yakuza, można by dalej wymieniać. Ale na Xboksie lipy nie ma, dla niektórych sama Forza jest dostatecznym powodem dla posiadania konsoli. Możesz sobie kupić PS4, ograć co lepsze i później zmienić na Xboksa gdzieś koło jesieni, kiedy wleci Forza Horizon 4. Jak się ktoś wkręci to te gry wystarczają na dłuuuugo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, raven_raven napisał:

 

 

 

Kwestia przyzwyczajenia. Ostatnio tyle spędziłem czasu z konsolą Sony, że aż się zaraziłem i mi lepiej DS4 w rękach leży ;/. Szybko wróciłem do Forzy Horizon 3 jako odtrutka. Ale no, osobista sprawa raczej, pad od Sony prócz skandalicznej baterii nie jest zły i rozumiem jak ktoś woli ten kształt/ułożenie przycisków.

 

to ty nie ogrywasz horizona na g920?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Xbox One X to znacznie bardziej przyszłościowy wybór niż Prosiak. Konsola Micorosoftu jest mocniejsza, lepiej wykonana, mniej awaryjna ma olbrzymią bilbioteka gier i szereg funkcji niedostępnych u konkurencji (GamePass, wsteczna komptybilność, FreeSync itd.)

 

do tego bierz pod uwagę że Xbox będzie dłużej wspierany, bo za 2 lata zobaczymy prawdopobnie next-geny, a Xbox One X według zapewnień MS ma być kompatybilny  w przód, dzięki czemu odpali przez jakiś czas gry z przyszłej, jeszcze niezapowiedzianej generacji.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, maciucha napisał:

to ty nie ogrywasz horizona na g920?

 

Podstawkę tak zrobiłem, od kiedy miałem kierownicę to cisnąłem aż do 100% ukończenia gry na kółku. Tak samo FM7 tylko na kierze, ale BM i HW jakoś fajniej mi się gra na padzie. Zbyt arcade'owe te dodatki mi się wydają by machać kółkiem do nich.

 

A, i jak ktoś przyszłościowo patrzy to oczywiście tylko Xbox One X. Jedyne co tracisz to exy Sony, zyskujesz multiplatformy w najlepszej jakości, wsteczną kompatybilność, komfort pracy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem albo XOneX albo zwykłe PS4 bo Pro to suszarka i wyjec nieprzeciętny, a progres mocy w porównaniu do XOX jest za mały. Za konsolą Sony przemawiają exy (do tej pory MS biedował pod tym względem) ale ma się to poprawić no i gry  multiplatformowe wyglądają na XoX lepiej niż na konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Jest inna opcja. Nie ma zakazu podłączania zwykłej PS4 do TV4K. Jasne - rozdzielczość będzie niższa, brak w praktyce HDR itp. ale obraz i rozgrywka będzie OK. Oczywiście dla masturbatorów graficznych to za mało ale masturbatorzy (graficzni) grają najczęściej na wypasionych PC.

 

XOX zjada Prosiaka oprócz mocy przede wszystkim właśnie kulturą pracy.

 

A PS4 jak wspomniałem nadrabia exami i większą popularnością w Polsce (i na świecie).

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Lucky77 napisał:

Witam i z góry proszę o wybaczenie jeśli podobny temat już był, a pewnie był... ale przejrzeć bym musiał ze 100stron ;) Wracam do mojej pasji po roku przerwy i mam mętlik w głowie jak przed kupnem starego auta bez korozji... Do rzeczy. Uzbierałem trochę kasy i na nowy TV i na konsolę. Kusi mnie opcja 1: Xbox One X + Tv z HDR lub PS4 Pro + TV z HDR. Warto...? Z drugiej strony trzeba coś jeść więc opcja numer 2: Xbox S + TV Full Hd bez HDR... Wybaczcie ale wolałem jak były na rynku dwie konsole. W końcu chcę pograć a nie siedzieć na forum :) Sprzęt ma być na kilka lat. Proszę o pomoc bo mnie głowa boli od tych hdr-ów, pikselów, pro, forte extra plus i jeszcze pudelek z grami co to obsługują to wszystko albo nie albo dopiero będą obsługiwać.... Masakra. Budżet na komplet TV + konsola to 4000pln. Jak ktoś poleci  model telewizora to też mi ułatwi życie. Z góry dzięki!

XOX

- najmocniejsza konsola, najlepsze mulitplaformy

- świetne wykonanie sprzętu i cicha

- kilka bajerów względem Pro jak np: BR 4K

- gry? jeśli wolisz racery, strzelanki, gry online i nietuzinkowe mniejsze gry to XO, jeśli przygodówki TPP to PS4

- no i najważniejsze, jeśli zależy tobie na kasie to na XO masz XGP gdzie za 40zł miesięcznie masz ok 150gier do ogrania a gry Microsoftu masz tam od premiery jak np: FH4

 

XOS ma HDR jak co ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako posiadacz pro i tv 4 k z sredniej polki,przyszlosciowo to xbox x jest lepszym wyborem.

kup xone x ,doloz kasy na porzadny tv  i zobaczysz moc,tam gierki chodza w natywnych rozdzialkach.

Hdr robi najwieksza roznice,wiec nie oszczedzaj na tv.

 

Kazdy kto ci proponuje pro to chyba ma cos z glowa,za 2 lata wyjdzie pewnie ps5 ,sony porzuci ta konsole i bedziesz musial trzymac czworke albo kupic remaster  tych samych gierek aby grac w  4k  na ps5.

Kupujac xboxa x to jakbys kupil 3 konsole,jeszcze podobno niektore wersje z 360 dostaly mega boosta.

plus na xboxie masz funkcje tych abonamentow,jak ea acces,i cos tam MS urochomil wiec masz mnostwo gier.

Kupujac xbox x to masz pewnosc ,ze MS bedzie go wspieral ,kupujac pro  to nie wiadomo co oni odwala po premierze ps5.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...