Skocz do zawartości

Judgment (Judge Eyes)


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
15 godzin temu, Pupcio napisał:

no i zayebonko będzie grane 2024 jak już skończe wszystkie yakuzy :pawel: 

będzie grane 2020 dzięki wstecznej na ps5 xD   

Licze na port na pc bo yakuza kiwami 2 zacnie na pc działa. A jak nie to wjedzie we wstecznej dziękuję sony!

Odnośnik do komentarza

 

Zapowiada się świetnie. Trochę martwi, że ponoć elementy skradankowo-detektywistyczne są nudne i powtarzalne.

Ale cieszą zmiany w systemie walki i to, że ponoć fabuła jest bardzo dobra, na poziomie dobrych japońskich dram.

 

Co do Yakuz, to ciekawe, czy wydadzą 3-5 u Nas w końcu, bo nigdy w to nie grałem.

Najlepiej jakby zrobili Kiwami dla tych części, ale to się raczej w najbliższej przyszłości nie zdaży.

Odnośnik do komentarza

Yakuzy swego czasu strasznie mnie wymęczyły, ośmielę się nawet napisać, że to większe odcinanie kuponów niż Assassin's Creed - za dużo odsłon w krótkim czasie i za mało zmian. No ile k*rwa można biegać po tym samym Kamurocho? Niemniej Judgment sobie kupię, licząc na to że tym razem jest chociaż trochę inaczej. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Josh napisał:

Yakuzy swego czasu strasznie mnie wymęczyły, ośmielę się nawet napisać, że to większe odcinanie kuponów niż Assassin's Creed - za dużo odsłon w krótkim czasie i za mało zmian. No ile k*rwa można biegać po tym samym Kamurocho? Niemniej Judgment sobie kupię, licząc na to że tym razem jest chociaż trochę inaczej. 

 

Teraz zamiast Kamurocho bedzie:

 

y3LPAcO.png

 

Dla mnie najwieksza zaleta kazdej Yakuzy jest powrot do Kamurocho.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dwa chaptery z dwunastu za mną, na liczniku około 7 godzin. Powiem tak: gdybym był na bieżąco z każdą odsłoną Yakuzy to rzuciłbym tę grę w cholerę, bo sposób w jaki ta gra kopiuje poprzedniczki jest po prostu chamski. Pierdylionowy raz bieganie po Kamurocho, delikatnie tylko zmodyfikowany system walki, podobny zestaw mini-gierek. Serio? Wielu graczy narzeka, że gry Ubisoftu to odcinanie kuponów, ale w taki razie co powiedzieć o Yakuzie? Ta seria ewidentnie potrzebuje poważnych zmian. Jednak jako, że ostatnią Yakuzą w jaką grałem była czwórka, to zdążyłem już trochę odpocząć od tej generyczności i powiedzmy, że w miarę "na świeżo" wdepnąłem w Judgment. Na pewno wciąga fabuła, główny wątek polegający na prowadzeniu śledztwa w sprawie zabójcy gangsterów jest ciekawy i obfituje w sporo zaskakujących wydarzeń, a przecież poza nim dzieje się jeszcze więcej. Główny bohater jest IMO bardziej charyzmatyczny niż sztywniak Kiryu, taki trochę koleżka z jajem, ale jak trzeba to potrafi sypnąć z dyńki, dodatkowo ma interesującą przeszłość i fajną skórzaną kurtkę :czezky: Gameplay? Klasyka. Bieganie po mieście, tłuczenie gangoli po mordach, uczestniczenie w zadaniach pobocznych, quick time eventsy. Plus największa (i chyba jedyna) nowinka w temacie, czyli zabawa w detektywa. Yagami z racji wykonywanego zawodu często musi śledzić obrane cele, pstrykać z ukrycia fotki lub po prostu badać miejsca zbrodni. Da się nawet pobawić dronem, który poza zastosowaniem czysto detektywistycznym służy też do uczestniczenia  w niekoniecznie legalnych wyścigach po mieście. Ok, nie są to patenty ani świeże, ani jakoś super dobrze wykonane, ale swoje zadanie spełniają - mianowicie wprowadzają nieco nowości do tej już strasznie skostniałej rozgrywki. Poza śledzeniem głównego wątku fabularnego warto czasem odwiedzić biuro Yagamiego, na tablicy często pojawiają się side-questy od przypadkowych ludzi. A to pewna starsza pani zleci ci śledzenie jej męża, którego podejrzewa o zdradę, a to młoda niewiasta poprosi o pomoc w ujęciu zboczeńca podkradającego jej majtki, a to jakiś random ze łzami w oczach zapłaci grubą gotówką, żebyś pomógł mu odnaleźć zgubioną kurtkę. Profity płynące z wykonywania tych zadań są spore (kasa, punkty do ulepszania zdolności bojowych Yagamiego, rzadkie itemy do modyfikacji drona), więc warto poświęcić im trochę uwagi. 

 

Na razie tyle. Póki co gierka naprawdę mi się podoba, jest całkiem ładna (niezłe modele postaci, po mieście kręci się sporo ludzi, no i są kozackie efekty towarzyszące specjalnym technikom), grywalna i z tego co widzę długa. Przy czym zaznaczę to jeszcze raz: podoba mi się głównie dlatego, że już dawno nie grałem w żadną Yakuzę. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby ktoś od niej odpadł przez zbyt intensywne uczucie deja vu spowodowane ograniem wszystkich poprzednich części, bo nie ma się co czarować - poza nowym tytułem oraz elementami detektywistycznymi można to po prostu uznać za mission-pack. 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Najlepiej niech dadzą tej serii odpocząć ze 2, może 3 lata, a później na next-genach przyp*erdolą Yakuzą 7 w kompletnie nowym settingu, z nowym bohaterem (ewentualnie niech zostawią Yagamiego, bo Kiryu to już dawno powinien przejść na emeryturę), dopakowanym systemem walki i oprawą godną konsol nowej generacji. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Bansai napisał:

Juz Ci moge potwierdzic ze Yakuza 7 tez bedzie w Kamurocho, a bohaterem bedzie Ichiban Kasuga i osobiscie nie moge sie doczekac kolejnego powrotu do Kamurocho :fsg:

 

Weź spyerdalaj z tym Kaumrocho, niech tam bomba atomowa spadnie po prostu wreszcie w któreś tam odsłonie, żeby kolejny główny projektant gry nie wpadł na GENIALNY POMYSŁ zrobienia KOLEJNEJ YAKUZY w tym obeszcznym mieście. 

 

Clint-Eastwood-disgust.gif

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bansai napisał:

Juz Ci moge potwierdzic ze Yakuza 7 tez bedzie w Kamurocho, a bohaterem bedzie Ichiban Kasuga i osobiscie nie moge sie doczekac kolejnego powrotu do Kamurocho :fsg:

 

To chyba dużo nie wymagasz od gier. Rzygnąłbym mocno, gdyby wszystkie GTA rozgrywały się w Liberty City albo każda Castlevania działa się w tym samym, identycznym zamku. Lenistwo, po prostu niesamowite lenistwo ze strony developera. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ewidentnie inaczej odbieramy sens istnienia tej lokacji. Kamurocho to jedna z moich ulubionych miejscowek w gierkach, za kazdym razem sa jakies subtelne zmiany, questy zwiazane z ludzmi ktorych znamy, zawsze nie moge sie doczekac aby zobaczyc jakie zawirowania tym razem beda sie dzialy w dzielnicy ktora znam praktycznie tak dobrze jak te w ktorej mieszkam na codzien.

 

To jest i prawdopodobnie bedzie integralna czesc kazdej Yakuzy z innymi miastami/dzielnicami jako dodatki [vide 0, 2, 3, 5 czy 6] i mi to pasuje. Porownywanie tego do Liberty City ktore sluzy tylko jako bezplciowe tlo jest moim zdaniem kompletnie nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...