Skocz do zawartości

Luigis Mansion 3


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2020 o 09:19, NemoKOF napisał:

Dodawanie mechanik w sklepie nie wspolgrałoby z liniową formułą tej gierki, można by robić jakieś rzeczy wcześniej. Natomiast mogli dać chociaż jakieś kosmetyczne pierdy a nie dało nic. Szkoda, bo to trochę odbiera sens zbierania siana. To dla mnie był największy minus gierki ale dla mnie ocena taka jak u ciebie, świetnie się bawiłem. 

 

No właśnie uważam, że takie dodatkowe  upgrade'y odkurzacza za kasę (ale bez konieczności wykupywania) miałyby sens. Skoro fabularnie dostaje się ulepszenia to dlaczego nie można by mieć opcjonalne? Brakuje mi po prostu sensu zbierania tej kasy, aczkolwiek i tak uwielbiam wciągać wszystko odkurzaczem co się da, bo możliwość destrukcji otoczenia daje dużo frajdy. Nie pogniewałbym się również aby  w 4-tej części był Co-op drop in drop out również po online i nie był to wyłącznie gooigi. Jestem dobrej myśli, że Next Level Games ma pewnie pokłady dobrych pomysłów na kolejne odsłony (bo o sprzedaż się nie martwię). 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

W końcu dorwałem się do tego sztosa. Boże jakie to dobre. Mam 5 guzików odzyskanych. Fajnie, że jest dużo kombinowania i jest ono większym wyzwaniem niż walka. No i ta grafa. To wygląda jak ładna kreskówka. Z gier na switcha zdecydowanie najlepiej wygląda na 60’ UHD, chyba pierwsza gra na pstryczka gdzie nie mam na TV aliasingu. Jak na razie mocne 9 i chcę więcej.

Odnośnik do komentarza

Gra ukończona , brak jakiegokolwiek znużenia przez częste zmiany etapów(świetnie że każdy jest w innej stylistyce) do tego to jak gra wygląda i jak bardzo naładowana jest bajerami to coś niespotykanego . Świetna fizyka , odbicia , oświetlenie ... nigdy bym nie powiedzał że switch jest w stanie coś takiego wygenerować. Jedyny mankament gry to sterowanie , które jest okropne i irytujące , często zdarzało mi się ginąć bo po prostu nie potrafiłem ustawić dobrze postaci a etap

na pontonie to najbardziej irytujący etap w całej grze i musiałem na 2 wieczory go robić bo nie wyrabiałem

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.11.2019 o 11:17, Dave Czezky napisał:

Polecam od razu zmiane ustawien sterowania:

  • Prawa gala horizontal i sterowanie w osi Y zyroskopem

Od razu gra z niegrywalnej staje sie goty twinstick shooterem. 

 

@balon

Po pierwszym quescie

 

Niesamowite ile ta gra ma pomyslow na siebie :obama:

W kazdym pomieszczeniu cos do zrobienia. 

Tu są złote rady. Ja w ogóle przełączyłem na jedną gałkę w zasadzie, czyli że postać się obraca a nie robi strafe i się dobrze grało. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kurna mam mieszane odczucia, co do tego Luigiego buszującego po hotelu.

Z jednej strony czekałem ostro i miałem wygórowane oczekiwania lecz niestety na wygórowanych oczekiwaniach się skończyło, bo nowy zielony nawiedzony brat, nie spełnił w pełni moich długich oczekiwań.

Powiem tak - może i oprawa video, to prawie standardy pixarowe jednak kurna, ta sterylność lokacji, i ogólne ugrzecznienie, oraz podkoloryzowanie tego wszystkiego specjalnie pod dzieciaczków, nie wyszło za dobrze dla ogólnego klimatu + ten glut luigi, który jest wkur...jącą zawalidupą wybijającą gracza z i tak okrojonego klimatu gry.

Do tego - ja się pytam, gdzie są te drobne smaczki jak gaszenie latarki, kurz i ogólny mroczny klimat jakim dysponowały poprzednie cześć, no gdzie.

Niestety w tej części zostało to rozwodnione, a jak wiadomo, dobrej łychy się nie rozwadnia, no może odrobinę, aby wydobyć, to co najlepsze. Tu jednak przesadzili i posmak jest wyprany z tego, co oferowali poprzednicy.

Sam Luigi też jakoś mniej mruczący - teraz mruczenie w jego wydaniu, to jakieś zapętlone pitu pitu, na jedno kopyto. 

Hotel jako miejscówka - w tym przypadku, też jakoś tak mało przekonywujący i mało wyraźny - czuć ograniczenia, co skutkuje zróżnicowaniem na przeciętnym poziomie, a to z kolei, skutkuje kalką poszczególnych pięter, z wstawionym innym wystrojem. 

Także no cóż, jedynka i przede wszystkim mega świetna dwójka, nie zostały pokonane, co oznacza, że mój apetyt na Luigis Mansion, nie został w pełni zaspokojony.

Tak wiec mam nadzieje, że czwarta odsłona pójdzie w bardziej mroczny klimat bez jakichś multi zapychaczy, przydupasów z kieszeni i ugrzecznionej oprawy czy to pomieszczeń czy to duchów.

Oczywiście są to moje odczucia. Dla Was może, to być mesjasz i najlepsza cześć serii.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

Powiem tak - może i oprawa video, to prawie standardy pixarowe jednak kurna, ta sterylność lokacji, 

 

 

Sterylność lokacji? Co, jak? Przecież prawie każda lokacja jest przepełniona detalami, które można zniszczyć/zmienić ich położenie czy wessać. 
 

Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

oraz podkoloryzowanie tego wszystkiego specjalnie pod dzieciaczków


Ziom przecież to jest gierka z uniwersum Mario. Cukierkowa i słitaśna stylistyka to jeden z ich znaków rozpoznawczych. Cmon. 
 

Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

ten glut luigi, który jest wkur...jącą zawalidupą wybijającą gracza


Przecież dzięki niemu mamy fajne urozmaicenie rozgrywki, a niektóre zagadki z wykorzystaniem gluta są naprawdę pomysłowe. Pomijam fakt, że fajnie się w to gra także w coopie. Idealna opcja na drugie przejście z kobitą czy dzieckiem.

 

Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

otel jako miejscówka - w tym przypadku, też jakoś tak mało przekonywujący i mało wyraźny - czuć ograniczenia, co skutkuje zróżnicowaniem na przeciętnym poziomie, a to z kolei, skutkuje kalką poszczególnych pięter, z wstawionym innym wystrojem. 

 Yyyy ale jak? Jakie ograniczenia? Jaka powtarzalność? Przecież właśnie dzięki hotelowi i tematycznych piętrach nie licząc może 2 każdy poziom jest totalnie inne od poprzedniego.

 

Kurde może nowy LM to nie goty, ale bdb gierka na mocne 8. Nie wiem czy my w tą samą grę graliśmy...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

balon jeśli gra tobie pasuj i do tego możesz sobie pograć z najbliższymi, to ok.

Mi taka ugrzeczniona, ułatwiona, osłodzona i udziwniona formuła nie pasuje.

Nie mówię, że gra jest zła - dobrnąłem do końca i miała swoje momenty, jednak w mojej ocenie to takie 7/10 i nic więcej.

Gdzie 

Luigis Mansion pierwszy GC - 3DS - 8,5/10

Luigis Mansion 2 Dark Moon - 3DS -- 9,5/10

Pozdro

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2020 o 18:15, kazuyoshi napisał:

balon jeśli gra tobie pasuj i do tego możesz sobie pograć z najbliższymi, to ok.

Mi taka ugrzeczniona, ułatwiona, osłodzona i udziwniona formuła nie pasuje.

Nie mówię, że gra jest zła - dobrnąłem do końca i miała swoje momenty, jednak w mojej ocenie to takie 7/10 i nic więcej.

Gdzie 

Luigis Mansion pierwszy GC - 3DS - 8,5/10

Luigis Mansion 2 Dark Moon - 3DS -- 9,5/10

Pozdro

No ja rozumiem, że każdy ma swoje zdanie i z oceną dwójki się zgadzam, ale jedynka, w którą grałem ostatnio na 3DSie jest zdecydowanie najsłabszą odsłoną, w grze jest najmniej ciekawych mechanik, bossów i generalnie wszystkie lokacje są do siebie podobne.

 

P.S. Nie przeczę gra na końcu zaczyna trochę siadać - piętro "mechanika" - choć nie można odmówić fajnych mechanik to pod względem klimatu najgorsza lokacja w całej serii. Ale już widzę, że 10 piętro ma szansę nadrobić:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Ja tak samo, z tym, że najpierw 2 potem 1 i teraz 3. Dwójka miała więcej takiego klimatu a la Scooby Doo - w sensie to wciąż nie był horror ale jednak więcej było takiego mrocznego klimaciku, w trójce faktycznie ten klimat czasami ulatuje, co nie zmienia faktu, ,że pod kąteem samego gameplayu - bawienia się formą, łapaniem żetonów, ogólną konstrukcją poziomów to najlepsza część. Mimo wszystko stawiam wyżej, bo klimat bardziej mi pasił i graficznie jak na 3DSa ta gra mnie zachwyciła.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Upiorny sezon w toku, nie ma zatem lepszego czasu na powrót do hotelu Hellen Gravely.

 

1C359575-D508-49FB-9F60-1056C048C1C3.thumb.jpeg.f7d13f8ac1b10eb3bf182248348c90c9.jpeg
 

Najsłodszy horror z jakim miałem do czynienia. Bajkowa oprawa audio wideo jest niezrównana, gra się samo i gra się tak. Z pierwszego przejścia pamiętam niestety sporo frustracji (konieczność grania w chwycie claw, przeładowanie rozgrywki przyciskami [po co dwa różne światełka], niezrozumiałe zagadki [piramidowa i telewizyjna]) ale wszystko to ładuję do trumny i zakrywam toną gruzu, lęcę od nowa. W sumie ta gra chyba nie posiada nawet konkurencji, króluje więc absolutnie. Suky, suky, jabo, jabo. Chyba tak to szło haha. Kto gra

Odnośnik do komentarza

Co ta gra wie najlepiej, to jak ukołysać gracza (za każdym razem gdy znajdę dobrze ukryty klejnot to „o wow, ale jestem sprytny”). Efekty dźwiękowe gdy Luigi pseudonim huragan przegląda zawartość pokoi hotelowych i wszystko fruwa to balsam na uszy. Czego tam nie ma metal, papier, szkło, wiatr. Tak wspinając się piętro po piętrze, przypomina mi się ten film 1408, tyle o tym, nic tylko grać

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Póki co mamy projekt z Lego:

 

 

Ciekawe czy (lub: kiedy?) powstanie gra wideo Lego x Nintendo.

 

A LM3 właśnie ukończyłem po raz drugi. Tym razem wciągnąłem wszystkie klejnoty (kilka z poradnika) oraz duchy boo (to było banalne, z tego co pamiętam w pierwszej odsłonie te boosy dawały w kość). Do zobaczenia za rok wielki L. Zagramy ponownie

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2021 o 10:00, Ken Adams napisał:

Upiorny sezon w toku, nie ma zatem lepszego czasu na powrót do hotelu Hellen Gravely.

 

1C359575-D508-49FB-9F60-1056C048C1C3.thumb.jpeg.f7d13f8ac1b10eb3bf182248348c90c9.jpeg
 

Najsłodszy horror z jakim miałem do czynienia. Bajkowa oprawa audio wideo jest niezrównana, gra się samo i gra się tak. Z pierwszego przejścia pamiętam niestety sporo frustracji (konieczność grania w chwycie claw, przeładowanie rozgrywki przyciskami [po co dwa różne światełka], niezrozumiałe zagadki [piramidowa i telewizyjna]) ale wszystko to ładuję do trumny i zakrywam toną gruzu, lęcę od nowa. W sumie ta gra chyba nie posiada nawet konkurencji, króluje więc absolutnie. Suky, suky, jabo, jabo. Chyba tak to szło haha. Kto gra

 

Też myślę nad powrotem na OLEDzie, jestem gdzieś na dziesiątym piętrze. Przerwałem, bo się wku, że nie mogę znaleźć sam kilku kryształów, gdy wszystko wylizałem na lustro. Muszę się wyleczyć z tego, że nie lubię korzystać z opisu.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie. Warto dobrnąć do końca nawet poświęcając te kryształy one nic nie znaczą. Swoją drogą jest cienka linia między klejnotami, które można „logicznie” zlokalizować a tymi, na które nadziać się można jedynie zrządzeniem losu. Poradniki - naturalnie, są dla lamusów, ale u mnie króluje zasada, że sięgam po wskazówkę kiedy kończy się przyjemność z rozwiązywania zagadki samemu. Jak mi się nie podobało łażenie po tym liściastym piętrze (chociaż jedno z ładniejszych) to się nie będę męczył jak babcia z łobuzem.  Ale z pustyni lub tego magicznego świata żadna siła nie wypędziłaby mnie żywego.

Swoja drogą sam zaliczyłem przy pierwszym przejściu rage quita na ponad dwa tygodnie. Wszystko przez zagadkę piramidową klnąłem na to długo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Ken Adams napisał:

Poradniki - naturalnie, są dla lamusów, ale u mnie króluje zasada, że sięgam po wskazówkę kiedy kończy się przyjemność z rozwiązywania zagadki samemu. Jak mi się nie podobało łażenie po tym liściastym piętrze (chociaż jedno z ładniejszych) to się nie będę męczył jak babcia z łobuzem.  Ale z pustyni lub tego magicznego świata żadna siła nie wypędziłaby mnie żywego.

Swoja drogą sam zaliczyłem przy pierwszym przejściu rage quita na ponad dwa tygodnie. Wszystko przez zagadkę piramidową klnąłem na to długo.

 

Dobre podejście, wrócę tylko nie wiem, czy zaczynać od początku? :) Chyba doktorek ma na sprzedaż wskazówki, z czego pamiętam? Kasy mam tyle, żaden dolar mi nie umknął, że powinno wystarczyć na wszystkie.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...