Skocz do zawartości

DiRT Rally 2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Hm... A nie trzeba po prostu dłużej przytrzymać? Na XBoxie robię to intuicyjnie bo wymiana to ekstremum i strata czasu- każda sekunda się liczy. Czasem olewam i dojeżdżam na feldze do mety. Nawet jak nie ma strefy serwisowej to chłopaki zmienią kapcia sami na dojeździe do kolejnego OESa.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że kara-dolicza 30 sekund. 4 sekundy jak wjedziesz w publikę ;)

Generalnie standardowo masz jedną zapasówkę w bagażniku. Jak na tym samym odcinku lub kolejnym bez strefy serwisowej masz kapcia to nie wymienisz. Możesz ewentualnie wziąć dwa koła na zapas.

Odnośnik do komentarza

To nie tak. Piliot informuje cię o przebitej opinie, możesz na niej dojechać do mety ale nie koniecznie. Całkowita wymiana jest możliwa, kiedy będziesz już jechał na gołej feldze.  

Chyba trzeba jeszcze dokupić pilotowi umiejętność zmiany koła. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, maciucha napisał:

Ja nigdy nie biorę zapasówek i nie zmieniam, bo jak w coś przyje.bie to po prostu restart :nosacz:

Nieładnie. Dobrze jeszcze że nie ma cofania czasu. W całym rajdzie masz tylko 5 takich zagrywek. Ja raczej nie korzystam z tego i czasem zmieniam lub cisnę na feldze. Jedynie ostatnio korzystałem bo gram klasą R5 - okładkowym Polo i jest słabe, nie ogarniam - chcę to już skończyć (liga Pro). Ja chcę jakieś WRC. 

Ostatnio też porzuciłem Colina - do 3 wątku doszedłem i jakoś mi obrzydło.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, marbel007 napisał:

Nieładnie. Dobrze jeszcze że nie ma cofania czasu. W całym rajdzie masz tylko 5 takich zagrywek. Ja raczej nie korzystam z tego i czasem zmieniam lub cisnę na feldze. Jedynie ostatnio korzystałem bo gram klasą R5 - okładkowym Polo i jest słabe, nie ogarniam - chcę to już skończyć (liga Pro). Ja chcę jakieś WRC. 

Ostatnio też porzuciłem Colina - do 3 wątku doszedłem i jakoś mi obrzydło.

Niby 5, ale po prostu czasami wychodzę z gry i wtedy nie liczy :nosacz3:
No jestem perfekcjonistą i czasami potrafię 15 razy resetować grę bo już mi się restarty w rajdzie skończyły, bo w koło gdzieś wypadam na jakimś długim OS, a nie zdzierżę marnowania wcześniejszego wysiłku i spadku na odległą pozycję :dunno: 

Edytowane przez maciucha
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja na posiedzenie jak mam czas na 4-6 odcinków to jest święto. Często rajd biorę na dwa posiedzenia (obecnie Pro = 8 oesów). Pewnie FlatOuta też pocisnę, ale za dużo chce się grać we wszystko a czasu nie da się zatrzymać :) Jakoś mam ochotę na karierę, a kończę nieszczęsne R5 i zaraz chyba do Subaru '95 lub 2005 (4?) wsiądę.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, maciucha napisał:

Niby 5, ale po prostu czasami wychodzę z gry i wtedy nie liczy :nosacz3:
No jestem perfekcjonistą i czasami potrafię 15 razy resetować grę bo już mi się restarty w rajdzie skończyły, bo w koło gdzieś wypadam na jakimś długim OS, a nie zdzierżę marnowania wcześniejszego wysiłku i spadku na odległą pozycję :dunno: 

 

Moim zdaniem psujesz sobie zabawę, po pierwsze wszystkie trasy szybko poznajesz na pamięć, a po drugie zabierasz sobie emocje związane z jazdą na limicie, kiedy jeden błąd może oznaczać koniec rajdu. Wtedy ta zabawa naprawdę ma sens, jak się gra bez restartów, pełna koncentracja i umiejętność odpuszczenia kiedy trzeba.

 

17 minut temu, marbel007 napisał:

Ja na posiedzenie jak mam czas na 4-6 odcinków to jest święto. Często rajd biorę na dwa posiedzenia (obecnie Pro = 8 oesów). Pewnie FlatOuta też pocisnę, ale za dużo chce się grać we wszystko a czasu nie da się zatrzymać :) Jakoś mam ochotę na karierę, a kończę nieszczęsne R5 i zaraz chyba do Subaru '95 lub 2005 (4?) wsiądę.

 

Jeśli masz Flat Out Pack to proponuję Subaru Impreza S4: brzmi, jeździ i wygląda obłędnie, jeden z najfajniejszych samochodów w grze. Ale jest szybki więc uwaga ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _White_ napisał:

 

Moim zdaniem psujesz sobie zabawę, po pierwsze wszystkie trasy szybko poznajesz na pamięć, a po drugie zabierasz sobie emocje związane z jazdą na limicie, kiedy jeden błąd może oznaczać koniec rajdu. Wtedy ta zabawa naprawdę ma sens, jak się gra bez restartów, pełna koncentracja i umiejętność odpuszczenia kiedy trzeba.

No uwierz, że szybko to nie wychodzi. :pawel:

Dziś rano 40 minut siedziałem nad jednym OSem w Argentynie bo w koło wypadałem przed jednym z mostów, bo pilot bywa upośledzony i jakieś 6 lewo czyta z 10s wyprzedzeniem, a 2 prawo most nie tnij czyta 3s przed. :sapek: Ustawienia mam prawie na maks w lewo, więc nie w tym rzecz.

I to jest problem tej gry, który nie pozwala mi do niej podchodzić w taki purystyczny rajdowy sposób, bo pilot miejscami mocno szwankuje, najmocniej chyba w Polsce gdzie często zakręty ocenione są zdecydownie zbyt optymistycznie i o ile się nie nauczysz newralgicznych miejsc na pamięć, to rajd trzeba by jechać na 60% żeby nie wypaść w kretyński sposób. przez pilota.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, maciucha napisał:

No uwierz, że szybko to nie wychodzi. :pawel:

Dziś rano 40 minut siedziałem nad jednym OSem w Argentynie bo w koło wypadałem przed jednym z mostów, bo pilot bywa upośledzony i jakieś 6 lewo czyta z 10s wyprzedzeniem, a 2 prawo most nie tnij czyta 3s przed. :sapek: Ustawienia mam prawie na maks w lewo, więc nie w tym rzecz.

I to jest problem tej gry, który nie pozwala mi do niej podchodzić w taki purystyczny rajdowy sposób, bo pilot miejscami mocno szwankuje, najmocniej chyba w Polsce gdzie często zakręty ocenione są zdecydownie zbyt optymistycznie i o ile się nie nauczysz newralgicznych miejsc na pamięć, to rajd trzeba by jechać na 60% żeby nie wypaść w kretyński sposób. przez pilota.

 

No zgadza się że tak bywa, ale nie ma takich miejsc dużo, może 2-3 na rajd i szybko się te miejsca zapamiętuje, większość notatek jest spoko. Ustawienia pilota ustaw sobie na maxa w lewo to Cię raczej żaden zakręt nie zaskoczy, a jak zaskoczy to znaczy że za mocno ciśniesz. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...