Skocz do zawartości

Far Cry New Dawn


PiotrekP

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby w koncu wrócić do formuły pierwszej części - porzucić formę sandboksa i skupić się na bardziej liniowym doświadczeniu w większych lokacjach. Przepis na sukces mają pod nosem, ale jak widać to zbyt trudne do zrozumienia i lepiej stworzyć takiego średniaka jak New Dawn.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Pierwszy far cry nie był ubisoftu dopiero fc 2 był ich. I dla mnie fc 2 jest niedoceniany mi się cholernie podobał. 

 

W moim rankingu fc 2, 3 i primal warto ograć a fc 1, fc 4 czy 5 można odpuścić. To oczywiście w tej drugiej kategorii czyli olać. 

Odnośnik do komentarza

ale nie musisz tego robic, no i jak juz raz go przejmiesz to masz obszar bezpieczny jak w nowych odsłonach, w 2ce czy w 1 bylo tak, ze nawet jak przejales to za sek sie odradzali, stały barykady na drodze i znowu do Ciebie (pipi)ali - mega meczące to było.

Co do ND - czekając wczoraj na kod do Metro odpalilem na 2h, wiec nawet nie liznalem - zaczyna sie jak typowe DLC, z ta roznica, ze tym razem bliźniaczki gonia nas przy miejscami obłędnej grafice (mi akurat podoba mi się ten kolorowy świat, fluorescencjyjne poroża jeleni, zielone łąki wypchane dziwnie kolorowymi kwiatami - trzeba przyznać. że miejscami ta gra robi niesamowite wrażenie), a z głośników leci Die Antword ^^  Elementy RPG rzeczywiście po najmniejszej lini oporu - wyobrażałem sobie upgrade broni tak jak to zostało zrobione w Metro/falloucie, a tutaj w zasadzie musimy rozwijać zbrojownie w bazie, by moc stworzyć pukawkę np. fioletowego koloru na filoetowych przeciwników wyższego levelu. Ekspedycji, czyli całkowicie nowych obszarów jeszcze nie widzialem (poza początkiem, który odbtywa się poza mapą).


 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to w dwójce chodzi mi o te posterunki, które stały przy drogach, pare opon szlaban. Mogę się oczywiście mylić co pukawek - ale tak mi to wyglądało, można raczej zapomnieć o budowaniu broni pod własne preferencje, taki miotacz pił zrobiłem jako pierwszy i nie miałem żadnego wpływu na to jak on wygląda - podejrzewam, że wyższe levele broni będą się różnic nieznacznie wyglądem i własnie kolorem.

Odnośnik do komentarza

Są minimalne różnice. Niektóre lepsze pukawki korzystają z  dodatkowych typów amunicji, mają bagnety itp. Ja biegałem z tą giwerą która strzela piłami i wystrzeliwała 3 na raz.  Ogólnie jednak sprzęt praktycznie taki sam i po prostu zadaje większe obrażenia

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Be_ napisał:

Ale pierwszy Far Cry też nie było do końca 'liniowy' Zresztą Ubisoft specjalizuje się raczej własnie w takiej formule. 

 

Pierwszy Far Cry byl idealnie wyważony. Były bardziej otwarte lokacje jak w najnowszym Metro, ale cel był jeden. Ponadto były one przeplatane z typowo liniowymi i zamkniętymi lokacjami, jak statek na początku. Gra była po prostu czysta, bez tych wszystkich śmieciowych aktywności rozwleczających rozgrywkę. Gracz mógł skupić się na czystym mięsku. Była to po prostu strzelanka, a nie sandboks. 

 

Ubi powinno sięgnąć imo po tę właśnie formułę, lekko ją usprawniając - teraz np oczywiście bez sztucznej inteligencji namierzającej nas z kilometra. Jestem pewien, że przyjęłoby się to znakomicie. Nie rozumiem dlaczego tak boją się innowacji, skoro to wcale nie żadne duże ryzyko. 

Odnośnik do komentarza

Dwojka nie byla zla ale nie przeszedle bo zalaplem buga po 2/3 gry i gostek mi nie chcial wyjsc z ciezarowki. Zapisow innych nie bylo  :yao:

 

Trojka i megacharyzmatyczny Vaas to bog. Wiele nowych fajnych patentow, wiekszy nacisk na barwne postacie. Tak powinno sie robic kolejne odlsony gry. Potem juz odcinanie kuponow ubistajl.

 

A fc1? Gra swego czasu wywierajaca jeden z wiekszych wplywow na rozwoj szczelanek w naszej branzy.  Fizyka gry, mozliwosci, grafika na dobrym kompie. Pamietam jak majac jeszcze wtedy pierwszego xboxa zazdroscilem pcciarzom tego tytulu. 

Pisanie czegokolwiek zlego na fc1 sugeruje ze ktos nie za bardzo sie zna na grach. Chyba ze ogrywa fc1 w 2015 i sie wypowiada

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...