Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, _daras_ napisał:

Czy to prawda, że PS5 nie będzie miało wejścia optycznego? Posiadam słuchawki Turtle Beach 800 i nie zamierzam kupować nowych do PS5, czy będę musiał użyć jakiejś przejściówki?

Jedyne rozwiązanie to konsola>HDMI>tv>optyk>stacja i USB ze stacji pod konsole (jeżeli ps5 będzie kompatybilne z naszymi słuchawkami i będzie działać chat). Większość nowych tv przepuszcza sygnał audio dalej na optyka. Ja mam 800 i 800x pod Xboxa i w dwóch przypadkach klops z podłączeniem słuchawek bez kombinacji. A też jakoś nie uśmiecha mi się kupować nowych.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.08.2020 o 20:45, kotlet_schabowy napisał:

Zważywszy, że gierki z PS3 (nie mówiąco starszych konsolach, które najlepiej odpalać na CRT) naprawdę marnie wyglądają na telewizorach FHD/4K , to taka wsteczna z podbiciem rozdziałki czy jakimiś innymi efektami podkręcającymi wygląd byłaby świetną sprawą i dla mnie dużym plusem. Tak, nadal grywam na trójce, dwójce i jedynce.

 

To nieźle wiatr w ciebie zawiewa bo pamiętam jakiś czas temu pisałeś, że co to za problem mieć PS2/3/4 w domu i bez sensu taka wsteczna :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Ostatnio takie info wyszło

https://konsolowe.info/2020/08/playstation-5-zaoferuje-wi-fi-i-bluetooth-nowej-generacji/

Cytat

PlayStation 5 będzie korzystało z łączności bezprzewodowej Bluetooth w wersji 5.1. Oznacza to, że będzie można podłączyć do konsoli więcej urządzeń, a jednocześnie mieć do czynienia z mniejszymi opóźnieniami niż w przypadku Bluetooth starszej generacji. Co więcej, PS5 zaoferuje wsparcie dla wielu odbiorników dźwiękowych

tu w oryginale

https://sonyreconsidered.com/ps5-offers-next-gen-bluetooth-and-wifi-212e2429800b

 

Tak więc bym się wstrzymał z wyrokami, bo może być tak że niepotrzebne będą dongle i inne fikołki żeby swoje słuchawki podłączyć

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Patricko napisał:

Nie, na PS5 trzeba kupić adapter pod HDMI, gdzie masz wyjście HDMI + Optyk, do tego musisz mieć ten najnowszy mixamp. Na Xboxie podobno wystarczy tylko update. Ja swoje A50 raczej sprzedam i kupię nową wersję pod PS5 już.

To po cholere teraz jest ten optyk pod xboxa potrzebny jak po updacie tylko po USB wystarczy? 

Odnośnik do komentarza

Napisali, że będzie działać, a czy reszta funkcji będzie taka sama? To się okaże. To jest info bezpośrednio od Astro odnośnie tego splittera na hdmi i optyk. Oni jakoś tam współpracują z Microsoftem, więc pewnie znaleźli jakieś obejście, a na Sony mają wyebongo. Czas zresztą pokaże co i jak. Ja i tak mam starą generację A50, więc pakować hajs w nie jeszcze jest dla mnie już mało opłacalne, wolę sprzedać i dołożyć do nowych. Pytanie ile taki konkretny adapter do hdmi będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Patricko napisał:

Napisali, że będzie działać, a czy reszta funkcji będzie taka sama? To się okaże. To jest info bezpośrednio od Astro odnośnie tego splittera na hdmi i optyk. Oni jakoś tam współpracują z Microsoftem, więc pewnie znaleźli jakieś obejście, a na Sony mają wyebongo. Czas zresztą pokaże co i jak. Ja i tak mam starą generację A50, więc pakować hajs w nie jeszcze jest dla mnie już mało opłacalne, wolę sprzedać i dołożyć do nowych. Pytanie ile taki konkretny adapter do hdmi będzie kosztować.

Właśnie o te funkcje mi chodzi a dokładnie czy ten dźwięk nie będzie stratny, no ale pewnie trzeba będzie zaczekać i samemu sprawdzić. Bez przesady adapter nie będzie droższy niż słuchawki za ponad 1k. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, lpcl napisał:

Jak patrzę na te 2 bydlaki to zastanawiam się nad głośnością konsoli

Przecież jak właśnie są duże wentylatory to mogą się wolniej obracać (dzięki temu też ciszej), a i tak będą dobrze odprowadzać ciepło. Małe musiałby chodzić na pełnych obrotach przez co byłyby zdecydowanie głośniejsze. 

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, MBeniek napisał:

Przecież jak właśnie są duże wentylatory to mogą się wolniej obracać (dzięki temu też ciszej), a i tak będą dobrze odprowadzać ciepło. Małe musiałby chodzić na pełnych obrotach przez co byłyby zdecydowanie głośniejsze. 

Nawet mój xox zrobił się ostatnio dosyć głośny więc albo pasta albo syf w środku więc w przypadku ps5 to różnie może być z tą kulturą pracy :)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, creatinfreak napisał:

Jedyne rozwiązanie to konsola>HDMI>tv>optyk>stacja i USB ze stacji pod konsole

 

Ja mam PS4 Pro- HDMI- amplituner- HDMI- TV.

Turtle Beach za to z PS4 optykiem do stacji i ze stacji USB do PS4 (notabene fajna sprawa że PS4 automatycznie przełącza wyjście audio po wyłączeniu ampli i włączeniu słuchawek).

Czyli jeśli PS5 nie będzie miało optyka, to muszę stację TB połączyć z TV optykiem i USB z PS5? Nie ma jakiejś przejściówki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...