Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

No dla mnie ten rozmiar dysku to też jest straszna kpina.
Mam PS4 1TB i też jest dla mnie grubo za mały - raz, że naprawdę to tam jest z 760GB na start, a dwa, że lubię mieć masę gier poinstalowanych, bo nigdy nie wiem, na co mnie najdzie ochota i mało jest takich tytułów, przy których siedzę od początku do końca, żebym mógł zaraz usunąć po przejściu.
Do tego jeszcze ze 200GB filmików i screenshotów.
Nic tak nie zabijało we mnie chęci grania, jak stawanie przed półką z chęcią zagrania w coś, ale po głębszym zastanawianiu odechciewało mi się na samą myśl o koniecznej instalacji, ściąganiu patcha itp. 
Teraz mam zewnętrzny dysk 2TB i dopiero czuję się komfortowo, mam zainstalowane około 80 gierek i jest git, ale widzę, że w przyszłej generacji będzie znowu lipa.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:

Dla mnie serio w 2020 to nie problem usunąć gra z dysku A za 10 minut mieć ją z powrotem na dysku. Jeśli to możliwe to radzę zainwestować w dobre połączenie na start nowej generacji A nie pruć się o wielkość dysku. Chociaż ten 1tb to powinien być imo standard 

Jak usuniesz Destiny 2 a potem będziesz chciał wrócić to masz ponad 100 giga do ściągnięcia. Takich gier jest sporo. RDR II nie mówiąc o ściąganiu INSTALUJE się ponad godzinę, tak samo GoW.

 

Dysk to jest istotny problem. Proponuje zainstaluj sobie taki 120 giga i sobie graj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pupcio napisał:

Dla mnie serio w 2020 to nie problem usunąć gra z dysku A za 10 minut mieć ją z powrotem na dysku. Jeśli to możliwe to radzę zainwestować w dobre połączenie na start nowej generacji A nie pruć się o wielkość dysku. Chociaż ten 1tb to powinien być imo standard 

Zgadzam się ale są gry do których człowiek lubi na godzinke dziennie wrócić a wtedy już ciągłe ściąganie 200gb w COD MW może być bolesne. 

Odnośnik do komentarza

Ty, ale chyba to normalne że jak ktoś gra w jakąś grę regularnie to jej nie usunie. Mowa o typowo singlowych tytułach gdzie po skończeniu i wymaksowaniu nie ma nic do roboty więc trzymanie takiej gry na dysku jest bezcelowe. 

Odnośnik do komentarza

Nie czuję żadnej podniety, nawet nie drygnął, jak to było przy premierze PS3 (Motorstorm), czy N64 (SM64), z tym że na N64 musiałem niestety poczekać, bo nie było mnie stać. Brzydka ta konsola jak chooy, gdybym kupował oczami to wziąłbym Xa. Pad mi się też nie podoba, ani z PS5, ani z X (ten akurat się niczym nie wyróżnia). Poczekam na slimkę i gry.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

Tak z ciekawości Wredny, ile gier z tych zainstalowanych 80 odpaliłeś w ostatnim półroczu?


Sporo, regularnie na chwilę jakąś odpalam w nadziei, że tym razem będzie to dłuższe posiedzenie. No i przynajmniej mam ten komfort natychmiastowości, bo bez tego to bym pewnie konsoli nie włączał nawet.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wredny napisał:


Sporo, regularnie na chwilę jakąś odpalam w nadziei, że tym razem będzie to dłuższe posiedzenie. No i przynajmniej mam ten komfort natychmiastowości, bo bez tego to bym pewnie konsoli nie włączał nawet.

 

80 gier:notbad: Nie wiem jak u Ciebie, ale ja im więcej gier mam na dysku ( do ogrania), tym większy mam problem w co mam zagrać. Kiedyś to były jednak inne czasy, jechałeś na giełde kupowałeś 1-2 gry i grałeś w nie cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, milupl napisał:

80 gier:notbad: Nie wiem jak u Ciebie, ale ja im więcej gier mam na dysku ( do ogrania), tym większy mam problem w co mam zagrać. 


No i u mnie jest dokładnie to samo :frog:
Ale przed zewnętrznym dyskiem miałem jeszcze większy problem, bo odechciewało mi się grać na samą myśl o konieczności instalacji i ściąganiu patchów, więc tak źle i tak niedobrze.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Używam nvme w kompie, i to producent podaje ile "przebiegu" wytrzyma bezawaryjnie. A on raczej wie lepiej co i jak.

W ssd nie istnieje coś takiego. Więc nie wiem o czym Ty piszesz.

Jeszcze napisz że windows 10 ci zajeżdża dysk po ostatnim updacie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

@Dr.Czekolada Typie, o co Ci chodzi? Producent każdego dysku nvme podaje ile danych może być zapisanych bezawaryjnie. Jak przekroczysz i padnie, to już gwarancja nie obejmuje nawet w jej trakcie. Nie dotyczy to dysków ssd ani hdd. Więc skoro nowe konsole mają w sobie nvme to logiczne, że mają dokładnie takie same cechy. A może w przypadku PlayStation będzie jeszcze gorzej skoro to jakiś wynalazek który jest szybszy nawet od najszybszych dysków na pci 4.0 z prędkościami rzędu 5000/4700 mb/s.

I jasne, używając w kompie niemal niemożliwym jest przekroczyć ten zapis. Ale w konsoli kasując i instalując co chwilę, po 2 latach może być klops.

Wiadomo, że sony nie poda żadnych takich danych. Będzie 2 lata gwary i tyle. Padnie w trakcie i wymienią. Ale sprzęt ma to do siebie, że lubi padać po gwarze. A w ogóle już weź kup taką używkę pp gwarancji teraz




Odnośnik do komentarza

Im więcej gier mam na dysku to nie mam w co grać. Tak to wygląda i wywodzi się z dawnych czasów piractwa PSXa gdy miałem kilkaset płyt CD z grami. Chce w coś zagrać ale zanim przebiorę coś z kolekcji to mija za dużo czasu.  A dziś gdy w ps4 mam 2tb a tylko 3 gry zainstalowane nie ma takich sytuacji. Ten mniejszy dysk ssd w ps5 to będzie dobrą rzeczą ja wam to mowie.

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

O ku,rwa ale festiwal racjonalizacji + złoto od u55r, szanuję. :pawel: 

 

Możecie się pocieszyć że jeśli Wam internet pozwoli to wraz z prędkością dysków SSD będziecie w stanie ściągać ważące kilkaset GB gry ściągać w kilka(naście) minut. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Nie no, pisanie, że mniejszy dysk to dobra sprawa to już srogie przegięcie. Chyba jedynie w kwestii cenowej to może być jako taki argument.

 

Ja tylko twierdzę, że raczej nie będę miał problemu z tą pojemnością. Aż sprawdziłem wczoraj na PS4 i mam zainstalowane ok 20 gier, po ok 10 dużych i małych od rozmiaru kilku do 90GB. Zajęte jakoś 640 z dostępnych 872GB.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...