Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Moja konsola jest w pozycji leżącej. Dzisiaj wyciągnąłem z półki, żeby przetrzeć kurze i zrobić przegląd no i się wystraszyłem. Od spodu tam gdzie podstawka, były różne odbicia tak jakby części, które są w środku. Kółka, kwadraty. No, ale wystarczyło przetrzeć i znikło. Tak jakby kurz się uformował XD Czy to możliwe? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, k0zz napisał:

Szybkie pytanie.

Moją PS5 z napędem postawiłem w pozycji pionowej bez podstawki. Konsola stoi zdecydowanie stabilnie więc olałem podstawkę.

Pytanie, czy to ma znaczenie, z podstawką czy bez?

 

Nie przejmuj się, sam tak chciałem zrobić zaraz po wyjęciu konsoli z pudełka. Miałem także takie samo spostrzeżenie że bez tej podstawki jest dużo stabilniej. 

Jednak widząc otwory wentylacyjne zrozumiałem dla czego SONY od tak sobie dołożyło za free podstawkę. 

Zawsze była płatna, a tu myślę sobie taki bonusik, aż nie możliwe mi się to wydawało by Sony dało coś od tak, od siebie. Jednak szybko zrozumiałem czemu, także wszystko jasne by ludzie nie stawiali konsoli w pionie bez podstawki bo by ją ugotowali... 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

Podstawka jest w zestawie, bo jest wymagana do postawienia konsoli poziomo. Jakby wygląd PS5 pozwalał na postawienie jej poziomo to wtedy podstawki by zapewne nie było.

 

Ja bardziej stawiam na to że Sony dało ją po to by ludzie nie stawiali konsoli bez podstawki i sprzęt przez to nie zaczął się przegrzewać. 

A co za tym idzie Sony nie musiało by go serwisować. 

Gdy by nie było podstawki w zestawie, a była by ona oddzielnie sprzedawana to wiele osób by jej po prostu nie kupiło, a konsole i tak pionowo stawiało co zwiększyło by awaryjność sprzętu. 

Owszem jest także jak mówisz, bo budowa konsoli jest taka że podstawka jest wymagana, nawet jak się ktoś przyjrzał to nigdzie nie ma tych małych gumowych nóżek do jej postawienia jak w poprzednich Plejkach. 

Stąd Sony było zmuszone ją dodać do zestawu, a nie sprzedawać oddzielnie co zawsze robiło. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem czy takie zagadnienie już padło na forum ale chciałbym zapytać o sens kupowania gier na Ps5 jeśli mamy gry wydane na PS4 kompatybilne z updated na Ps5. I tu właśnie pojawia się moje pytanie, przykładowo gra FIFA 21 na PS4 kosztuje teraz w media expert 89zl a na ps 5 225zl....czym różnią się te obie wersje dla konsoli Ps5. Wiem że na Ps5 jest lepsza grafika ale nie wiem czy do rxe rozumiem że gra dostanie i tak darmowy updated do wersji na Ps5 i będzie wyglądała tak samo czy może jednak inaczej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

UP - no sam jestem ciekawy czy będzie jakaś różnica, bo w takim razie można by na niektórych grach parę złotych zaoszczędzić. 

Podobny dylemat miałem z kupnem CoD Cold War, bo wersję na PS4 mogłem kupić dużo taniej.... Ale wolałem nie ryzykować i wybrałem droższą na PS5 stąd ciekawi mnie czy może nie potrzebnie przepłaciłem. 

Odnośnik do komentarza

Zależy od gry czy ma darmowy upgrade do wersji PS5, np. taki cold war nie ma i kosztuje to bodajże 40zl

 

Z kolei FIFA ma i można spokojnie kupować wersję PS4 bo po włożeniu płytki całą wersje na PS5 zaciągamy ze stora (podobnie ma Assasin Valhalla, Immortals Fenyx i dużo innych gier)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, bartiz napisał:

Zależy od gry czy ma darmowy upgrade do wersji PS5, np. taki cold war nie ma i kosztuje to bodajże 40zl

 

Z kolei FIFA ma i można spokojnie kupować wersję PS4 bo po włożeniu płytki całą wersje na PS5 zaciągamy ze stora (podobnie ma Assasin Valhalla, Immortals Fenyx i dużo innych gier)

Powiedz gdzie i jak można sprawdzić czy dana gra ma w ogóle patcha / upgrade do PS5? 

No i czy jest on darmowy, czy płatny, a jeśli płatny to jaka cena... 

 

Rozumiem że po dociągnięciu upgrade gra wygląda identycznie jak wer. na PS5, tak? 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Tomay napisał:

... FIFA 21 na PS4 kosztuje teraz w media expert 89zl a na ps 5 225zl....czym różnią się te obie wersje dla konsoli Ps5. ...

 

Z tego co czytałem to FIFA21 dla PS5 i XSX jest już na nowym silniku. Wersje na stare konsole i PC są na starym silniku, tym z FIFA20.

W związku z tym może akurat w tym przypadku to nie jest tylko kwestia patch'a.

Upewnij się zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Nowal_YouTube napisał:

mam pytanie. ponieważ zakupiłem ps5 około miesiąc temu i chciałbym wypróbować funkcję 120fps lecz nie wiem jak to ustawić. próbowałem w ustawieniach włączyć funkcję rozdzielczości itd. lecz dalej mam 60 fps. czy macie porady jak to naprawić?

Przede wszystkim musisz uruchomić grę, które obsługuje 120fps i mieć kompatybilny telewizor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...