Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, yOGI79 napisał:

Wracając do tematu PS5 w pionie i podstawki - moja konsola od dnia premiery stoi w pionie bez podstawki (nie mieściła się na półce), chodzi prawie codziennie po minimum 2h i jak do tej pory to nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych takiego ustawienia.

 

Ja u siebie też nie widziałem żadnych skutków ubocznych. Ani nie była cieplejsza ani nie chodziła głośniej.

Ale dla świętego spokoju podstawka jednak zamontowana :]

Odnośnik do komentarza

Witam. Szukam pomocy / rady co do problemu z brakiem spdif w konsoli.

Zastanawiam się czy karta typu Creative Sound Blaster SB1090 X-FI zostanie wykryta pod usb ps5 i puści mi sygnał 5.1 na optyk w amplitunerze?

Aktualnie jako przetwornika używam streamera Cambridge Audio CXN V2 pod usb do konsoli i jako optyk na wyjściu lecz jest to urządzenie tylko pod 2.0 i taki właśnie sygnał otrzymuję.

Obraz po hdmi idzie do projektora bez wyjścia audio. Rozdzielacz / splitter hdmi na spdif nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Damianzg89
Odnośnik do komentarza

Kupiłem na olx używkę i niestety, mimo że wykrywa jako X-FI 5.1 to finalnie cała dolna sekcja ustawień pozostaje wygaszona a na ampli wciąż widnieje stereo.

Tak więc dla potomnych działa, lecz w 2.0

 

Co do splittera / rozdzielacza (zwał jak zwał) jak kolega wyżej pisał. Są ograniczenia i realnie do kupienia na dziś tylko standard 2.0 18Gbps. Trudno z braku laku kupię.

Edytowane przez Damianzg89
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Jutro odpakuje swoją konsolę i mam jedno pytanie odnośnie gier z PS Plus dodanych do biblioteki około 2 lata temu, oczywiście na PS 4.

 

Wszystkie te gry będę mógł pobrać i odpalić na PS 5 z abonamentem PS Plus?

 

I jeszcze jedno:

 

Czy na PS 5 z abonamentem PS Plus będę mógł pobrać wszystkie gry z PS Plus Collection?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, WisnieR napisał:

No nie do końca bo np. mój Samsung ma niezłego laga przetwarzając sygnał HDMI do optyka, więc na razie bez wymiany sprzętu na taki z ARC bez opóźnień, nie mam 5.1. Co za (pipi)any kretynizm. Ta konsola to serio jest wersja alpha.

Miałeś wtedy ustawiony w konsoli format wyjścia dźwięku na Dolby Digital 5.1? Przy LPCM 5.1/7.1 TV musi przetworzyć i przencodowac dźwięk, przy źródle DD 5.1 jest szansa że załączy zwykły passthrough (ale to zależy oczywiście od implementacji w danym modelu TV).

Odnośnik do komentarza

Przecież PCM obsługuje tylko stereo przy zwykłym ARC, dopiero eARC obsługuje surround, więc naturalnie, że mam ustawiony Bitstream DD. Poza tym jakie passthrough jak TV musi zdekodować sygnał z HDMI i puścić go przez optyka. To wada fabryczna Samsungów z lat 2017-18. Jak tylko wpisałem frazę w Google to od razu wiedziałem że to problem na większą skalę i niestety nie do naprawienia. Samsung oczywiście twierdzi, że to wina producentów amplitunerów, w innym wątku, soundbarów, a gdzie indziej nawet za winę obarczano same konsole smile.gif Tak więc olałem temat i gram tylko na słuchawkach.



Odnośnik do komentarza

Tak wiem że to nie ARC. Po prostu nawiązuje do tego, że PCM i tak by nie pomogło bo dopiero eARC obsługuje wielokanałowe PCM. Zazwyczaj przy PCM nie ma żadnego laga, a przynajmniej tak miałem z kompem i PCM po SPDIF. Żadnych opóźnień.

Tak samo stacja bazowa do słuchawek jest na optyka ale na szczęście Sony obsługuje 3D audio wewnętrznie w konsoli, więc wystarczy 2.0 p USB do stacji puścić.



Odnośnik do komentarza
W dniu 2.04.2021 o 10:48, k0zz napisał:

 

Ja u siebie też nie widziałem żadnych skutków ubocznych. Ani nie była cieplejsza ani nie chodziła głośniej.

Ale dla świętego spokoju podstawka jednak zamontowana :]

Chłodzenie jest dosyć wydajne w PS5 więc daje radę. 

Jednak wtedy jak konsola stoi bez podstawki to z pewnością procki są kilka stopni cieplejsze. 

Najprościej przekonać się jak konsola stoi na podstawce, to wystarczy przy spodzie konsoli dołożyć rękę i czuć wtedy jak ciepłe powietrze wychodzi dołem, a bez podstawki nie będzie tej cyrkulacji. 

 

 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza

Na ps5 jest problem z pozostającymi kafelkami po usunięciu gry. Wydaje mi się, że tylko gry z ps4, w które grałem na konsoli ps5, pozostawiają po sobie "ślad". Z wersjami cyfrowymi można to tak załatwić, że ściągamy grę ponownie i w trakcie ściągania usuwam. Wtedy kafelek znika na dobre. Ale z płytowymi jest inaczej. Jak się pozbyć tych pozostających kafelków? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...