Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maxoffe napisał:

Panowie potrzebna pilna pomoc... 

Otóż jak wyłączyc te Tigery by nie stawiały takiego oporu podczas strzelania 2 CoD Cold War...???? 

Masakra nie jestem do tego pryzwyczajony i dostaje mega baty w online... 

Ja lubię delikatnie nacisnąć i strzelać, a tu opór... 

Wiem może się przyzwyczaję ale na razie chcę standardowo jak było.... 

Bajer fajny ale dla starego wygi wymaga przyczajenia. 

Proszę o pomoc bo noby robią ze mną co chcą... 

ustawienia > akcesoria > kontroler > możesz wyłączyć całkowicie albo zmniejszyć na minimum efekt działania.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Kafaresko napisał:

ustawienia > akcesoria > kontroler > możesz wyłączyć całkowicie albo zmniejszyć na minimum efekt działania.

Dzięki, o to mi właśnie chodziło.... 

 

PS. No teraz to się gra... 

Ja wiem ze to fajny bajer te adaptacyjne Tigery ale jak nie jestem jeszcze do tego przyzwyczajony to robi się lipa... 

Wciskam standardowo delikatnie spust i nic... Karabin nie strzela, mówię co jest? 

Po chwili trybie że za lekko bo przecież Tiger daje opór więc dociskam mocniej - ale to już za późno bo leżę na glebie i kwiczę, przeciwnik wtedy był szybszy. 

Po wyłączeniu tej funkcji jest OK, gra mi się dobrze, tylko jeszcze potrzeba chwili bym przestawił się z myszy i klawiatury na grę na padzie :-) 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2021 o 02:01, Figuś napisał:

A kumpel na pewno gra w wersje PS5, bo tam cyrki były z tym że dwie wersję się instalują i domyślnie odpala się ta z PS4PRO XD

 

 

 

Przede wszystkim, to grałem na XSX ;) Popieprzyło mi się.

W każdym razie kupiłem jednak oleda i postanowilem ograć AC:V które dostałem razem z konsolą.

No i jest super, w trybie jakość jest 60fps ;) A najbardziej ucieszyło mnie to, że po zalogowaniu do Ubisoft gra zaczytała moje save'y z grania na PC :)

Ogromnie się cieszę, że wróciłem na konsolę ! A dzięki chorej sytuacji z kartami graficznymi udało mi się za cenę karty (sprzedałem 6800XT) zakupić zajebistego oleda :D

 

No i GT Sport wygląda mega, w końcu czas odkurzyć kierownicę.

Odnośnik do komentarza

Po 4 miesiącach z konsolą stwierdzam, że Japońce odwalili kawał świetnej roboty. Żadnych problemów, DualSense najlepszy pad na świecie. Granie po nim na jakimś innym, to tak jak uruchomienie jakiegoś tv fullhd, po OLEDzie. Najlepiej widać wszystko jak się pogra na Xboxie one X, albo PS4 i w ten sam wieczór uruchomi się PS5. Żyleta. 

Jedyne co bym jeszcze chciał, to żeby konsola cały czas na niebiesko świeciła, a nie tylko przy włączaniu. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Donatello1991 napisał:

Jedyne co bym jeszcze chciał, to żeby konsola cały czas na niebiesko świeciła, a nie tylko przy włączaniu. 

No ja także życzył bym sobie by podświetlenie świeciło na niebiesko, z białym ładnie się komponuje... 

Szkoda że w ogóle Sony nie pomyślało, skoro zamontowali już oświetlenie LED to powinni dać możliwość w Menu jego dowolnej konfiguracji... Każdy wtedy mógł by sobie ustawić jaki chce kolor lub jeśli nie lubi podświetlenia to je zupełnie wyłączyć... 

To taka drobnostka, a fajnie by było mieć taką możliwość. 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza

Chyba poza tą informacją z listopada nic nie było nowego na ten temat: 

 

Cytat

The PlayStation 5 currently does not support 1440p resolution because Sony wants to "prioritise support for TVs".

That's according to a new interview with PlayStation hardware boss Masayasu Ito and PlayStation platform boss Hideaki Nishino in Japanese publication AV Watch.

"Currently the PS5 doesn't support 1440p in accordance with Nishino-san's thinking that they 'want to prioritise support for TVs'," the article reads, according to a Eurogamer-sourced translation.

However, Ito-san states "there's no technological problem at all" regarding the PS5 supporting 1440p resolution, so it seems Sony is keeping an eye on market trends and will respond if there's a demand for it.

 

https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-10-sony-says-ps5-currently-doesnt-support-1440p-because-it-wants-to-prioritise-support-for-tvs

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi jedynie w konsolach Sony zawsze jak i nadal brakuje np. możliwości odtwarzania filmów i muzyki z plików... 

Taka błacha i prosta sprawa, a Sony broni się przed tym jak może... 

Konsole Xboxa mają tą funkcje i można bez problemu ściągnąć sobie ze sklepu np. KODI, podpiąć dodatkowy dysk z filmami lub muzyką i odtwarzać. 

Wiem, wiem teraz każdy nowszy TV nam to oferuje więc jakiejś tragedii nie ma, nie mniej jednak szkoda. 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mam prośbę.

O ile w temacie wideo i rozdzielczości wszystko ogarniam to temat dźwięku jest mi obcy.

Od niedawna mieszkam w nowym domu i zrobiłem sobie w salonie system 5.1 oparty na amplitunerze Marantz SR5014. Ampli skonfigurowany jest dobrze i ładnie puszcza dźwięk przestrzenny w filmach bezpośrednio z TV (YouTube, Netflix)

 

Nie wiem czy wszystko jest dobrze podłączone i skonfigurowane jeżeli chodzi o konsole.

Plejak podłączony bezpośrednio do TV (Sony XH90) kablem hdmi 2.1 w 4 port, TV podłączony z amplitunerem identycznym kablem hdmi 2.1 do portu 3 (eARC).

 

No i tutaj moja wiedza się kończy. Co ja mam ustawić w opcjach dźwięku konsoli? Zostawić PCM czy Dolby czy DTS? Czym to się w ogóle różni?

Jeszcze jest opcja wyboru czy konsola jest wpięta do TV czy do wzmacniacza? Mam ustawione na TV ale ustawiając, że do wzmacniacza to pojawia się więcej opcji. Tak w zasadzie obie opcje są prawidłowe wiec która wybrać?

 

W opcjach wzmacniacza dopiero jest na***ne tego. Przy ustawieniu konsoli na PCM mam:

14f30af80d0c6f069894609a6a26194e.jpg

 

Dolby:

9a3d7b3441b7ac0c6cec1748f25d0772.jpg

 

DTS:

859b3e38418e6700d5dc3fa61786bc18.jpg

 

Jestem absolutnie zielony w temacie audio. Szukałem jakiegoś poradnika w necie ale nic porządnego nie znalazłem.

 

Pytanie tez jak sprawdzić poprawność dźwięku przestrzennego? Grałem wczoraj w RE7, odwracam się do zegara tyłem a on dalej cyka w przednich głośnikach. Może to kwestia gry ale nie wiem jak to sprawdzić.

 

Jeżeli macie jakieś linki do wartościowych artykułów gdzie mógłbym się dokształcić w temacie to również poproszę.

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam Panowie tak, że chyba strzeliłem sobie w kolano z tym zakupem PS5... 

Wczoraj, czy dziś rano (nie pamiętam już dokładnie) pisałem Wam że zaobserwowałem spore spadki podczas rozgrywki w multi w CoD'zie, myśląc że to od przegrzania się konsoli, bo ładnych kilka godzin posiedziałem sobie w nocy. 

Dziś nie grając jakoś długo, spadki miałem także. 

Stąd zacząłem szukać w necie i okazało się że i owszem, to nie wina throtlingu tylko niestety konsola niedomaga... 

 Na Xbox Series X jest stabilne 60fps przy załączonym RayTracing'u, a na Plejce są spore spadki nawet do 40fps.

Ja bym rzekł że nawet grubo po niżej 40, coś w okolicach 30 fpsów te spadki, stąd tak rzucają się w oczy... 

I teraz co, kupiłem niby nextgena który miał z palcem w du... ie ogarniać 4K, a muszę wyłączać RayTracing by było płynnie w multi, żenada trochę i zrobił się potocznie nazywając to ból dup...y :-) . 

 

Teraz żałuję trochę że dokupiłem dodatkowego pada i słuchawki bo tak to zamienił bym się z kimś na Xbox Series X i chociaż CoD (na którym bardzo mi zależy) działał by płynnie... 

 

Odnośnik do komentarza

Drodzy użytkownicy PS5,

powiedźcie mi, czy Wy zostawiacie swoje konsole w trybie czuwania? :dance2:

czy niesie to za sobą jakieś potencjalne zagrożenia dla tej konsoli?

Na reddicie amerykanie wypisują dziwne rzeczy, które rzekomo pojawiły się wskutek zostawiania konsoli w trybie rest mode na długi okres czasu.

 

Jak jest u Was?

 

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, maxoffe said:

Powiem Wam Panowie tak, że chyba strzeliłem sobie w kolano z tym zakupem PS5... 

Wczoraj, czy dziś rano (nie pamiętam już dokładnie) pisałem Wam że zaobserwowałem spore spadki podczas rozgrywki w multi w CoD'zie, myśląc że to od przegrzania się konsoli, bo ładnych kilka godzin posiedziałem sobie w nocy. 

Dziś nie grając jakoś długo, spadki miałem także. 

Stąd zacząłem szukać w necie i okazało się że i owszem, to nie wina throtlingu tylko niestety konsola niedomaga... 

 Na Xbox Series X jest stabilne 60fps przy załączonym RayTracing'u, a na Plejce są spore spadki nawet do 40fps.

Ja bym rzekł że nawet grubo po niżej 40, coś w okolicach 30 fpsów te spadki, stąd tak rzucają się w oczy... 

I teraz co, kupiłem niby nextgena który miał z palcem w du... ie ogarniać 4K, a muszę wyłączać RayTracing by było płynnie w multi, żenada trochę i zrobił się potocznie nazywając to ból dup...y :-) . 

 

Teraz żałuję trochę że dokupiłem dodatkowego pada i słuchawki bo tak to zamienił bym się z kimś na Xbox Series X i chociaż CoD (na którym bardzo mi zależy) działał by płynnie... 

 

Widziałem jakieś gempleje na necie,że ta gra śmiga w 120 fpsach a tobie spada do 30? 

Sprzedaj plejke ,raczej z tym problemu nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Widziałem jakieś gempleje na necie,że ta gra śmiga w 120 fpsach a tobie spada do 30? 

Sprzedaj plejke ,raczej z tym problemu nie będziesz miał.

Bo działa w trybie 120 fpsów ale wtedy masz załączony tryb wydajność czyli textury są w 1080p i są dopiero skalowane do 4K, a RayTracing masz wyłączony... 

I w tym trybie jest na odwrót, bo PS5 działa ciut lepiej od Xbox'a. 

Wiesz no sprzedać wszystko można tyle że tracic kilka stówek na nowej konsoli to znów nie bardzo mi się widzi. 

 

********

 

Zajcik - ja raczej nie zostawiam konsoli w trybie czuwania. 

Bo uruchamia się tak szybko że szkoda jej męczyć na ten tryb, a jak będzie trzeba jakaś aktualizację ściągnąć i zainstalować to sobie chwilę zaczekam (net mam szybki). 

Owszem czasem przełączę ja do trybu czuwania ale to jak np. chcę naładować pady czy sluchawki. 

Odnośnik do komentarza
Powiem Wam Panowie tak, że chyba strzeliłem sobie w kolano z tym zakupem PS5... 
Wczoraj, czy dziś rano (nie pamiętam już dokładnie) pisałem Wam że zaobserwowałem spore spadki podczas rozgrywki w multi w CoD'zie, myśląc że to od przegrzania się konsoli, bo ładnych kilka godzin posiedziałem sobie w nocy. 
Dziś nie grając jakoś długo, spadki miałem także. 
Stąd zacząłem szukać w necie i okazało się że i owszem, to nie wina throtlingu tylko niestety konsola niedomaga... 
 Na Xbox Series X jest stabilne 60fps przy załączonym RayTracing'u, a na Plejce są spore spadki nawet do 40fps.
Ja bym rzekł że nawet grubo po niżej 40, coś w okolicach 30 fpsów te spadki, stąd tak rzucają się w oczy... 
I teraz co, kupiłem niby nextgena który miał z palcem w du... ie ogarniać 4K, a muszę wyłączać RayTracing by było płynnie w multi, żenada trochę i zrobił się potocznie nazywając to ból dup...y :-) . 
 
Teraz żałuję trochę że dokupiłem dodatkowego pada i słuchawki bo tak to zamienił bym się z kimś na Xbox Series X i chociaż CoD (na którym bardzo mi zależy) działał by płynnie... 
 
Mam dla Ciebie za(pipi)istą informacje. Nie masz problemu z konsolą najprawdopodobniej. To nowy cod ma schizy w multi, potrafi się odpalić z automatu ni z tego ni z owego w niecałych 30 klatach. Wtedy czasami pomaga wyjście do menu, czasami reset gry. Odpal warzone i nie będziesz miał żadnych problemów. Ogólnie po premierze nowego sezonu u każdego tak chodziła permanentnie, ale szybko się skumali i już po kilku h był patch.

Pisze tu o wersji na XSX, ale zapewne na PS5 jest ten sam dziwny problem. Jak nie masz tak w innych grach to wyluzuj.
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Mam dla Ciebie za(pipi)istą informacje. Nie masz problemu z konsolą najprawdopodobniej. To nowy cod ma schizy w multi, potrafi się odpalić z automatu ni z tego ni z owego w niecałych 30 klatach. Wtedy czasami pomaga wyjście do menu, czasami reset gry. Odpal warzone i nie będziesz miał żadnych problemów. Ogólnie po premierze nowego sezonu u każdego tak chodziła permanentnie, ale szybko się skumali i już po kilku h był patch.

Pisze tu o wersji na XSX, ale zapewne na PS5 jest ten sam dziwny problem. Jak nie masz tak w innych grach to wyluzuj.

No to bym się ucieszył z tej wiadomości... 

Ogólnie mi to wygląda dziwnie, bo gdy by sprzęt nie domagał to miał bym to co chwilę. A to dzieje się raz kiedyś, najczęściej jak trochę pogram. A tak to chodzi płynnie bez żadnych zauważalnych spadków. 

17 minut temu, MLeKSk napisał:

Pytanko: gdzie znajdę zapisane stany gry na PS5? Chcę kilka usunąć, ale nie mogę ich znaleźć :-/

W ustawieniach, ZAPISANE DANE I USTAWIENIA GRY / APLIKACJI. 

Tam masz save'y

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maxoffe napisał:

Powiem Wam Panowie tak, że chyba strzeliłem sobie w kolano z tym zakupem PS5... 

Wczoraj, czy dziś rano (nie pamiętam już dokładnie) pisałem Wam że zaobserwowałem spore spadki podczas rozgrywki w multi w CoD'zie, myśląc że to od przegrzania się konsoli, bo ładnych kilka godzin posiedziałem sobie w nocy. 

Dziś nie grając jakoś długo, spadki miałem także. 

Stąd zacząłem szukać w necie i okazało się że i owszem, to nie wina throtlingu tylko niestety konsola niedomaga... 

 Na Xbox Series X jest stabilne 60fps przy załączonym RayTracing'u, a na Plejce są spore spadki nawet do 40fps.

Ja bym rzekł że nawet grubo po niżej 40, coś w okolicach 30 fpsów te spadki, stąd tak rzucają się w oczy... 

I teraz co, kupiłem niby nextgena który miał z palcem w du... ie ogarniać 4K, a muszę wyłączać RayTracing by było płynnie w multi, żenada trochę i zrobił się potocznie nazywając to ból dup...y :-) . 

 

Teraz żałuję trochę że dokupiłem dodatkowego pada i słuchawki bo tak to zamienił bym się z kimś na Xbox Series X i chociaż CoD (na którym bardzo mi zależy) działał by płynnie... 

 

Spaki do 30 :dynia: uwierzę jak zobacze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...