Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co to za nowe IP będzie robione przez bend bo jeśli 3rd person cinematik action adventure to trochę beka, bo poprzednia ich gierka była takim IP więc wiara w to, że kolejna tego typu gra okaże się dużo lepsza i lepiej się sprzeda, może być złudna. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, lpcl napisał:

Ciekawe co to za nowe IP będzie robione przez bend bo jeśli 3rd person cinematik action adventure to trochę beka, bo poprzednia ich gierka była takim IP więc wiara w to, że kolejna tego typu gra okaże się dużo lepsza i lepiej się sprzeda, może być złudna. 

Byle to nie była gierka w otwartym świecie i już mamy progres.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:

Bend, Bend po wypuszczeniu Days Gone (w średnim stanie technicznym i przeciętnymi ocenami) chciało robić kontynuację, SIE powiedziało: nah, we good. Jako, że zamknięcie studia nie wchodziło w grę (dostali nową siedzibę, a Sony zainwestowało kupę kasy w rozbudowę studia, gdzie liczba pracowników w kilka lat potroiła się), zostali oddelegowani do pomocy nad produkcją multi od ND, pojawił się też pomysł kolejnego Uncharted, które wzorem tego z PS VIty, miało być produkowane przez Bend z nadzorem ND, ale Bend ostatecznie nie chciało tego robić, więc robią nowe IP (do którego zatrudniają dalej od jakiegoś czasu).

Warto jeszcze dodac że ta sytuacja w której oddelegowano Bend do pomocy Naughty Dog tak bardzo nie podobała się wewnątrz studia, że kilka kluczowych osób (w tym sam założyciel studia) odeszli i już nie pracują w Bend. 

 

Koniec końców dobrze się stało bo w końcu pracują nad czymś co chcą robić, ale szkoda tego straconego czasu i ludzi którzy odeszli.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, balon napisał:

Byle to nie była gierka w otwartym świecie i już mamy progres.


Oferty pracy wskazują na grę z otwartym światem, bo no - takich gier ludzie chcą.

@ASX
No tak, odejścia po czymś takim są całkiem normalne - szczególnie na kierowniczych stanowiskach, w zasadzie wszystkie studia kiedyś przez to przeszły bądź przejdą. Mi pozostaje życzyć, żeby kolejna gra była lepsza niż ich poprzednie, nie jestem fanem żadnej gry tego studia, może wreszcie zrobią coś co pozytywnie mnie zaskoczy. Nie dziwi mnie natomiast oddelegowanie do pracy nad multi od ND, bo nowe IP musi przejść cały proces pre-produkcji - czymś trzeba zając ludzi w studiu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hendrix napisał:


Oferty pracy wskazują na grę z otwartym światem, bo no - takich gier ludzie chcą.

@ASX
No tak, odejścia po czymś takim są całkiem normalne - szczególnie na kierowniczych stanowiskach, w zasadzie wszystkie studia kiedyś przez to przeszły bądź przejdą. Mi pozostaje życzyć, żeby kolejna gra była lepsza niż ich poprzednie, nie jestem fanem żadnej gry tego studia, może wreszcie zrobią coś co pozytywnie mnie zaskoczy. Nie dziwi mnie natomiast oddelegowanie do pracy nad multi od ND, bo nowe IP musi przejść cały proces pre-produkcji - czymś trzeba zając ludzi w studiu.

A jednak open world. xd

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu ktoś jest zdziwiony, do Days Gone zatrudniali ludzi z doświadczeniem w produkcji takich gier, ci pracownicy dalej tam pracują. Generalnie specjalizacja w branży gier video to ważny jej element (i o którym zaskakująco mało się pisze, w kontekście prac nad tytułami). Jest powód dlaczego w zasadzie każde studio, które pracuje na większych budżetach, robi dokładnie ten sam typ gry. Zresztą niezależni twórcy mają tak samo: specjalizacja pracowników i tu występuje.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hendrix napisał:

Nie wiem czemu ktoś jest zdziwiony, do Days Gone zatrudniali ludzi z doświadczeniem w produkcji takich gier, ci pracownicy dalej tam pracują. Generalnie specjalizacja w branży gier video to ważny jej element (i o którym zaskakująco mało się pisze, w kontekście prac nad tytułami). Jest powód dlaczego w zasadzie każde studio, które pracuje na większych budżetach, robi dokładnie ten sam typ gry. Zresztą niezależni twórcy mają tak samo: specjalizacja pracowników i tu występuje.

Czyli co możemy się spodziewać jeszcze więcej gierek tego typu z obozu sony? Trochę meh. 

Odnośnik do komentarza

No możemy się spodziewać takich gierek od... tych studiów, które takie gry robiły. Takie coś jak zrobiła Guerilla Games - zajmuje długo i musi być chęć wew studia. Przeszli z FPSów do open worldów, projekt robiony był 7 lat, zatrudnili cały nowy sztab ludzi, który pracowali i mieli doświadczenie w takich grach, a i tak ich kolejne IP obok Horizona będzie prawie na pewno FPSem

To samo robi Playground z Fable (i tyle samu czasu w zasadzie zajmie btw.) - tylko, że tu nie tyle co zatrudnili nowych ludzi, co stworzyli dodatkowy team od zera  (GG i Playground można ładnie postawić obok siebie, jako podobne inicjatywy)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, schabek napisał:

Na stowe ten remake TLOU wyjdzie w TLOU Collection razem z TLOU2 podciagnietym do ps5 i multi za 3 i pol bomby

 

6 minut temu, ASX napisał:

Jest to bardzo prawdopobnie, oddałbym jeszcze że pewnie Sony będzie celować z wypuszczeniem gry w okolice premiery serialu dla HBO który opowie o wydarzeniach właśnie z pierwszej czesci

Widzę, że nie tylko ja nie wierzę w przypadki;)

Odnośnik do komentarza

No tez uwazam ze z serialem to nie bedzie mialo zwiazku. Ta kolekcje pewnie beda gotowi wypuscic na pozna jesien/poczatek 2022. Serial to ho ho i jeszcze troche

 

Generalnie to skisne jak multik bedzie tylko w TLOU Collection. To by dopiero bylo skurwysynstwo ale patrzac na ta jak sony szarpie sie o kazdy grosz nie jest to niemozliwe xD

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PanKamil napisał:

Skupienie się sony na wielkich blockbusterach? TAK

Niech robią, bo robią akurat to najlepiej w branży (no może nie licząc R* ale ci przez patolke co im nabija kabzę w multi GTAV bardzo zwolnili i megs rzadko wypuszczają swoje blockbustery).

Jest tyle innych, mniejszych gierek od innych devów (nawet jako ex, nie mówiąc już o multplatformach), że nie ma co narzekać na jednorodność first party Sony. Ba patrząc na obecne trendy (multi, gimby, Fronity, koszty produkcji gierek itd) to takich pozycji będzie coraz mniej i dobrze, że ktoś je jeszcze smaży. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Il Brutto napisał:

Serial TLOU? Nie dziekuje, w zyciu nie widzialem jednej dzieciecej roli glownej ktora nie bylaby wkurwiajaca, juz sobie wyobrazam ta Ellie robiaca jakies fochy co druga scene.

Współczuję, serio. Jest bardzo dużo wkurwiających dzieciaków, ale zajebiście zagranych też nie brakuje. Począwszy od Stranger Things które zasłynęło min tym, że obsada dzieciaków była tak dobra, a idąc min przez to, że Ellie będzie grana przez aktorkę, która zawojowała fanów w Grze o Tron.

 

No ale narzekać można na wszystko, nawet na rzeczy, które jeszcze nie istnieją.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ma_niek napisał:

Tak się zastanawiam po ostatnich ruchach Sony czy wkoncu święta krowa czyli polyphony nie zostanie pogoniona do roboty albo jak to mówią w Sony zrestrukturyzowana.Seria coraz gorszą i sprzedaż coraz słabsza


Nie, bo: a) Kazunori Yamauchi ma pełną autonomię i decyzyjność b) seria nadal przynosi dochód (Sport się sprzedał dużo lepiej niż GT6) c) marka traktowana jest jako prestiżowa. Samo Polyphony ma się lepiej niż kiedykolwiek (nowe biuro, zwiększona rekrutacja, najnowocześniejszy sprzęt itp.) - chyba tylko jakaś katastrofa może to zmienić.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...