Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wrazenia jak zwykle, najpierw 2 lata jekow zeby juz konczyc generacje bo trwa za dlugo a jak juz zaczynaja nowa to nastepne dwa lata jekow ze jednak nie kupia nowej konsoli bo wola grac na starej z 1min loadingami w gorszej jakosci.

Jeszcze ten zawod ze trzeba czekac do marca na nowa gre bo jak to tak nie zapowiedzieli nic nowego, chinczyk powinien wejsc na scene i zapowiedziec tego Wolverine na listopad bo to by bylo bardzo madre posuniecie marketingowo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja tam poniekąd rozumiem u55ra - przesiadka na SSD w przypadku PS5 to jest wydatek rzędu 3 tysięcy złotych. Nie wiem ile zarabiacie, ale dla mnie to jest w chuj siana.

 

To nie jest kwestia ile zarabiasz, tylko kwestia zasad. 3k za konsole która nie ma exów bo wszystko ograsz na poprzedniej generacji którą już masz, tylko na starej będą dłuższe loadingi i niższa rozdzielczość, to jest w chuj kasy. To jest jak wymiana karty graficznej w pececie, gry te same tylko będą lepiej chodzić. Nie o to chodzi w konsolach.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Il Brutto napisał:

Czyli wrazenia jak zwykle, najpierw 2 lata jekow zeby juz konczyc generacje bo trwa za dlugo a jak juz zaczynaja nowa to nastepne dwa lata jekow ze jednak nie kupia nowej konsoli bo wola grac na starej z 1min loadingami w gorszej jakosci.

Jeszcze ten zawod ze trzeba czekac do marca na nowa gre bo jak to tak nie zapowiedzieli nic nowego, chinczyk powinien wejsc na scene i zapowiedziec tego Wolverine na listopad bo to by bylo bardzo madre posuniecie marketingowo.

 

wigga plz. Ja na początku nawet nie brałem pod uwagę kupna ps5, bo było widać jak na dłoni, że Sony nie przygotowało się do tej premiery i nie było żadnych system sellerów. Zaraz minie rok i dalej nie ma w co grać, poza remasterami albo ulepszonymi wersjami gier z ps4, które mają te mityczne SZEŚDZIESIONT KLATEK. Po premierze z politowaniem patrzyłem na to polowanie na nową konsolę, która teraz służy do odpalania gier z poprzedniej. No ale z szybszymi loadingami, game changer w chuj. Także Sony zachęciło mnie do zakupu Xboxa, bo kupię game passa i będę miał dostęp do gier AAA w dniu premiery, o backlogu nie wspominam, a gry od sony ogram jeszcze na ps4pro, bo nie dość, że mam zaległości, to jeszcze dalej wychodzą i będą wychodzić na nią gry

Odnośnik do komentarza

Mamy koniec 2021, jak będzie wyglądało życie z Pejką5?

Horizon 2 - Q1 2022 (cross)

GT7 - Q1/2 2022

remaster Drejka - 2022

Forspoken 2022 (choć pewnie się spóźni bo to SE)

… nic …

 

Ragnarok - 202x - pewnie koniec 22/początek 23 (cross)

Ghostwire - 202x - pewnie koniec 22/początek 23

Spider 2 - 2023

Koreańska Beyonetta - 202x - pewnie 23

KOTOR - 202x - pewnie 24/25

Wolverine - 202x - raczej 25

 

co robi Naughty Dog? Studio Japan?

Podsumowując - PS5 można kupić na święta 2022 i ograć Horizon 2 w 4K (bo wcześniej na PS4 da się skończyć) i może Ragnarok, a potem trzeba czekać na pajonka 2.

 

Sam pokaz bardzo przyjemny. Gierka za gierką i kilka zaskoczeń. W tym roku już lepszego pokazu gier nie będzie pewnie.

Najbardziej rozpaliły mnie KOTOR i Wolverine. Potem sobie uświadomiłem, że jeszcze pare lat będę czekał na te gry. Eh.

 

Wolverine może być mistrzem ale chciałbym żeby dali inny system walki niż w Spiderze. Coś cięższego i wyższą kategorię wiekową do tego.

Czlowiek-pająk 2 też nieźle ale to było do przewidzenia po sukcesie jedynki. Spodziewam się bardzo dobrej gry.

 

Niemniej, Insomniacs to króle Plejki.
Może i NG robi fantastyczne gry ale wydaje je co 5 lat, a tu, cios za ciosem.

 

- Ragnarok na razie bez szału. Trochę jak expansion pack. Jednak pamiętając zajebistosc poprzedniej części myśle, że to będzie pierwszy wielki hit PS5.

- Koreańska Bayonetta - to jak trochę biedniejsza kuzynka gry P*. Ubrała lateks i myśli, że jest lepsza od japońskiej wiedźmy. No i dizajn przeciwników też się nie umywa do tego z gry Kamiyi - taki sztampowy do bólu. Ciekawe jak system walki?

- Forspoken może być serio dobre. Zastanawia mnie czy to będzie taki wielki open world po którym będziemy skakać jak na trailerach czy to zwyczajnie duże korytarze? Chyba wolałbym to drugie i nastawienie na przygodę, a nie kolejne zwiedzanie świata. Jako jedyna gra na pokazie dała mi poczucie nextgenowości 

 

Będzie dobrze być niebieskim …w 2023 roku ;) Oby do tego czasu odpuścili już tą crossgenowość.

Naughty Dog czekam na nową serię! 

 

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, number_nine said:

 

wigga plz. Ja na początku nawet nie brałem pod uwagę kupna ps5, bo było widać jak na dłoni, że Sony nie przygotowało się do tej premiery i nie było żadnych system sellerów. Zaraz minie rok i dalej nie ma w co grać, poza remasterami albo ulepszonymi wersjami gier z ps4, które mają te mityczne SZEŚDZIESIONT KLATEK. Po premierze z politowaniem patrzyłem na to polowanie na nową konsolę, która teraz służy do odpalania gier z poprzedniej. No ale z szybszymi loadingami, game changer w chuj. Także Sony zachęciło mnie do zakupu Xboxa, bo kupię game passa i będę miał dostęp do gier AAA w dniu premiery, o backlogu nie wspominam, a gry od sony ogram jeszcze na ps4pro, bo nie dość, że mam zaległości, to jeszcze dalej wychodzą i będą wychodzić na nią gry

Jaki jest sens wydawania system sellerow przy obecnej sytuacji? Rok po premierze a konsoli dalej nie idzie kupic w zadnym sklepie. Wydadza gre AAA i sprzeda sie ledwie milion egzemplarzy, no rzeczywiscie swietny biznes. Jeszcze pewnie liczyl bys na jakies innowacyjne albo niszowe gatunki bo jak to tak w sony template grac, to masz swietny przyklad Returnala i marnych liczb jakie to wykrecilo, bo nie ma zwyczajnie komu tego kupowac.

Jak chcesz to sobie graj na ps4, dla mnie i mysle ze dla kazdego kto ma ps5 to bylby ogromny krok w tyl, az mi jest ciezko sobie wyobrazic powrot. I to jeszcze przy cenie polowy smartphone ktore kazdy wymienia co rok czy dwa lata.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _mike napisał:

co robi Naughty Dog?

Ja pierdole po roku od ich ostatniej gry już mają pokazywać kolejną grę, po za tym wiadomo że robi się multi TLoU.

 

13 minut temu, _mike napisał:

Studio Japan?

Nie istnieje :kaz:  A ci co zostali czyli Team Asobi pewnie trzepie platformera na większą skalę z Astrobotem

 

13 minut temu, _mike napisał:

Ragnarok na razie bez szału. Trochę jak expansion pack.

Ragnarok to kontynuacja która wyjdzie w przyszłym roku, na 99% nie przesuną na 2023 bo gra gdyby nie pandemia wyszłaby pewnie w 2021 tak jak było na pokazie PS5 w 2020. Expansion pack który ma być dłuższy od podstawki.

 

 

Ogólnie rozpierdala mnie to narzekanie próbujące racjonalizować decyzję o zakupię pudełka do grania.

 

Tak kupiłem PS5 na premierę i wydałem na ten upgrade raptem 1300zł po sprzedaży prosiaka, taką samą kwotę wydałem na XSX po sprzedaniu XOX. I nie żałuję, dostałem mocniejsze sprzęty w dobrej cenie. Sonka miała dobre wejście w nową generację. teraz Kena i trochę bida ale nie szkodzi bo zaraz na Xboxie FH 5 i Halo, a teraz ogrywam Psychonauts 2. Jak nie będzie w co grać to się kupi jakiś tytuł na wyprzedaży który miał mniejszy priorytet i tez będzie w co grać.

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Typ pisze że na ps5 bez gier a wybrał Xboxa gdzie jeszcze mniej exow. A tych gier aaa na premierę w passie to od cholery :-D skończy mi się pass to sobie będę kupował na miesiąc jak coś ciekawego będzie. Obiektywnie i Sony i Microsoft nie zachęcają do kupienia na już konsoli. I tak samo w obydwu przypadkach wkurwia mnie te zapowiadanie gier na kilka lat w przód. Kiedyś Microsoft tak nie robil

Odnośnik do komentarza

Czyli nadal nie wiadomo co robi taki Pixel opus, guerilla klepie drugie IP,bend robi nowe ip, barlog wczoraj gadał że robią nowe ip, asobi z nowym IP podobno. Blaupoint też coś klepie. Przecież nie pokażą tego na jednej konfie z terminami na następne 5 lat. Sporo tych nowości jak na pisanie informatorów że Sony będzie stawiać tylko na sprawdzone marki 

Edytowane przez Ma_niek
Odnośnik do komentarza
Teraz, Ma_niek napisał:

Sporo tych nowości jak na pisanie informatorów że Sony będzie stawiać tylko na sprawdzone marki 

 

Z tych nowości 1st party to chodzi o Uncharted, God of Wara, Spider-mana czy Gran Turismo?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:
19 minut temu, _mike napisał:

 

Ja pierdole po roku od ich ostatniej gry już mają pokazywać kolejną grę, po za tym wiadomo że robi się multi TLoU

Przecież NG to dwa zespoły, a U4 wyszło 5lat temu… wiec chyba można zakładać, że coś robią.
Skoro Sony idzie w zapowiadanie Wolverine od studia, które dopiero cowydało grę to mogliby coś powiedzieć o NG, co nie?
Także, bez spiny. 

Odnośnik do komentarza

Skoro mam możliwości ogrywania w lepszej jakości gier to tylko ps5 się teraz dla mnie liczy. PS4 to już przeszłość i im wcześniej to wszyscy zrozumieją to tym wcześniej będziemy mieli lepsze bardziej rozbudowane światy, bez tego wąskiego gardła PS4. Taka prawda. Ale zdaje sobie sprawę 100 kilka milionów PS4 robi wrażenie i jest duża baza graczy którzy nie mogą sobie pozwolic na ps5 teraz albo po prostu nie są wymagający i wystarcza im 30fps w low. Ale dla każdego coś dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, _mike napisał:

Przecież NG to dwa zespoły, a U4 wyszło 5lat temu… wiec chyba można zakładać, że coś robią.
Skoro Sony idzie w zapowiadanie Wolverine od studia, które dopiero cowydało grę to mogliby coś powiedzieć o NG, co nie?
Także, bez spiny. 

O tych dwóch zespołach słyszy się od pierwszego Tlou, jak jest widać od 2013 poza tym mieli problemy z crunchem i jak widać pod cuckmanem nie potrafią się zorganizować jak w Insominiac. Jeden zespół pewnie zapierdala przy Frakcjach bo ma to być GaaS na który Sony chce zarabiać. I nie spodziewałbym się zapowiedzi nowej gry od ND przed 2023 po ostatnich wywiadach i pytaniach o crunch :reggie:

 

Pandemia i praca zdalna jest też dobrą przykrywką dla wszystkich studiów na rozciągający się developing.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Il Brutto napisał:

Jaki jest sens wydawania system sellerow przy obecnej sytuacji? Rok po premierze a konsoli dalej nie idzie kupic w zadnym sklepie. Wydadza gre AAA i sprzeda sie ledwie milion egzemplarzy, no rzeczywiscie swietny biznes. Jeszcze pewnie liczyl bys na jakies innowacyjne albo niszowe gatunki bo jak to tak w sony template grac, to masz swietny przyklad Returnala i marnych liczb jakie to wykrecilo, bo nie ma zwyczajnie komu tego kupowac.

Jak chcesz to sobie graj na ps4, dla mnie i mysle ze dla kazdego kto ma ps5 to bylby ogromny krok w tyl, az mi jest ciezko sobie wyobrazic powrot. I to jeszcze przy cenie polowy smartphone ktore kazdy wymienia co rok czy dwa lata.

Przecież Sony dopiero co sie chwaliło, że sprzedali więcej PS5 niż PS4 w tym samym czasie, więc jak nie ma komu kupować gier? Ciekawą logike prezentujesz, po co robić nowe gry jak sie Sony nie wyrabia z dowiezieniem sprzętu. To po co właściwie była premiera PS5? 

12 minut temu, Ma_niek napisał:

Typ pisze że na ps5 bez gier a wybrał Xboxa gdzie jeszcze mniej exow.

Moją ostatnią konsolą od M$ była 360ka i skończyłem tam ledwo kilka gier. Będę miał ogromny backlog, exy z poprzedniej i  aktualnej generacji, do tego ciekawe indyki również w abonamencie. Jak mam wydawać ponad 2k na nowy sprzęt, to chce mieć w zamian coś NOWEGO, nie będę sie brandzlował 60 klatkami w pojedynczych remasterach i szybszymi loadingami udając, że to game changer. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest jedna grupa  docelowa dla której ps5 jak i xsx będzie najlepszym zakupem na świecie - wyznawcy przeciwnego obozu. Jak ktoś nie miał conajmniej ps4 to nie będzie  wiedział za co się złapać na ps5, nowe gry przemieszane z darmowymi  łatkami do hitów z ps4 jak i tymi płatnymi, znacznymi czasami, ulepszeniami. Ja  ominąłem akurat większość open world'ów i nie wiem kiedy to nadrobię. 

Podobnie jak ktoś stronił od microsoftu to po kupnie xsx w zasadzie nie będzie wiedział kiedy upłynął ten czas do pierwszych dużych exów na nową konsolę.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...