Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też ma w planach kupno W656 50 cali, ale na wiosnę pojawią się W600 48 cali i W630 60 cali. Rodzina W6, czyli jakość obrazu powinna być taka sama, ale nowe mają już 4 HDMI. KDL-48W600B kosztuje w USA 650$, więc u nas pewnie będzie tańszy niż KDL-50W656. Ciekawi mnie natomiast cena 60 cali, jeśli będzie poniżej 4000 zł to kto wie, może takiego sobie sprawię.

Gdzies czytałem tylko nie mogę zlokalizować teraz źrodła, że odpowiednikiem sony serii w6 teraz bedzie w7, tak czy inaczej teraz w6 mozna dostać za małe pieniadze, wiec raczej warto, do końca tyg pewnie go wezmę

Odnośnik do komentarza

W6 ma jedna znaczaca wade, matryca 50 hz, wczoraj gdy porownywalem W6 i W8 na takich samych scenach (film na BR) to bylo czasem widac, za W6 nie nadaza za szybkimi scenami i obraz sie troszke "rozmazywal". Natomiast sama jakos obrazu, kolory etc.  bardzo mi przypadla do gustu.  

 

Sam zastanawiam sie nad 46f6500, 50W6 lub 47W8. Wiadomo, kasa ma tutaj znaczenie;)

Odnośnik do komentarza

Z tą serią W7 to jakaś dziwna sprawa. Pojawiło się info na ich temat, ale np. oficjalne strony Sony na razie milczą:

https://www.sony.com/SCA/company-news/press-releases/sony-electronics/2014/sony-introduces-2014-bravia-led-hd-tv-line-up.shtml

http://store.sony.com/-cms-ces.2014.television.landing.page

Może to będzie seria W6 ale z dodanym 3D.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

W6 ma jedna znaczaca wade, matryca 50 hz, wczoraj gdy porownywalem W6 i W8 na takich samych scenach (film na BR) to bylo czasem widac, za W6 nie nadaza za szybkimi scenami i obraz sie troszke "rozmazywal". Natomiast sama jakos obrazu, kolory etc.  bardzo mi przypadla do gustu.  

 

Sam zastanawiam sie nad 46f6500, 50W6 lub 47W8. Wiadomo, kasa ma tutaj znaczenie;)

Jak wymieniałem 46F6400 na KDL-42w655 to sprzedawca też dziwnie się patrzył na mnie i argument jedyny jaki w kółko powtarzał, to, że sony ma 50 Hz skalowane do 200, a 6400 100 Hz do 200. Koniec końców warto było poświęcić 4" na rzecz mniejszego input laga. Ba, nawet obraz wydaje mi się ładniejszy i bardziej wyraźny. Co do rozmazywania, to nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia w stosunku do samsunga w grze NFS na PS4. Jak dla mnie SONY ma lepszy obraz mimo, że ma mniej HZ, gdzie ja osobiście różnicy nie odczuwam, może jak bym miał obok siebie 2 TV to bym widział, ale jak ma się jeden to nie czuć tej różnicy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

mam szybkie pytanie. Mam możliwość wymiany mojego aktualnego TV (kupionego dobrych kilka lat temu) na troszkę nowszy model.

 

W tej chwili posiadam Samsung LE32A551 (http://www.hub30.com/dane-techniczne-produktu/132041,Telewizor-LCD-Samsung-LE32A551), a wymienić mogę na Samsunga UE32D4000 (http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE32D4000NWXXH-spec).

 

TV byłby używany do grania na PS4 oraz w mniejszym stopniu do oglądania TV. Na specyfikacjach telewizorów znam się średnio, dlatego pytanie do Was - czy warto go wymieniać? Czy drugi model jest w ogóle lepszy? Wydaję mi się, że przy 32 calach i tak niewiele to może pomóc.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Edytowane przez wolek92
Odnośnik do komentarza

 

Ja też ma w planach kupno W656 50 cali, ale na wiosnę pojawią się W600 48 cali i W630 60 cali. Rodzina W6, czyli jakość obrazu powinna być taka sama, ale nowe mają już 4 HDMI. KDL-48W600B kosztuje w USA 650$, więc u nas pewnie będzie tańszy niż KDL-50W656. Ciekawi mnie natomiast cena 60 cali, jeśli będzie poniżej 4000 zł to kto wie, może takiego sobie sprawię.

Gdzies czytałem tylko nie mogę zlokalizować teraz źrodła, że odpowiednikiem sony serii w6 teraz bedzie w7

 

Tak właśnie jest, wystarczy spojrzeć na dostępne przekątne. Tegorocznym odpowiednikiem 42W65xA jest 42W700B - dostał dwa dodatkowe złącza HDMI, jedno USB. TV pozycjonowany wyżej, to i producent może żądać zań wyższej ceny.

Odnośnik do komentarza

Zakupilem Samsunga 46F6500, poki co wrazenia za(pipi)iste;) Trafila mi sie matryca Samsunga, bandingu brak, delikatny clouding mozna wypatrzec. Filmy w HD rewelacja, gra sie rowniez mega przyjemnie! Wlaczony Tryb Gry i w FPS'ý gra sie miodzio! Ogolnie w porownaniu do mojego Samsunga LE32R82 to niebo a ziemia. Jestem mega zadowolony, kilka dni jeszcze potestuje, poki co nie dostrzegam zadnych wad.

Odnośnik do komentarza

Co powiecie o Samsungu UE46F6400? Mam do wydania nie więcej niż 2400 zł, a nie chcę czegoś mniejszego, więc mam lekkie obawy odnośnie oferowanej jakości obrazu w tej cenie. Rozważam jeszcze Philipsa 46PFL4908H lub 46PFL4508H, a także Toshibę 50L4333DG. Philips wydaje się być w porządku, jest nawet trochę tańszy, ale przeczytałem, że oferuje w rzeczywistości jedynie 50 Hz przy 100 Hz Samsunga. Poza tym pod kątem multimedialnym (funkcje smart i obsługiwane formaty a/v) Samsung wydaje się być faworytem. Kupować go, czy może znajdzie się coś lepszego?

Odnośnik do komentarza

 

Gdzies czytałem tylko nie mogę zlokalizować teraz źrodła, że odpowiednikiem sony serii w6 teraz bedzie w7, tak czy inaczej teraz w6 mozna dostać za małe pieniadze, wiec raczej warto, do końca tyg pewnie go wezmę

 

 

Sam do końca miesiąca chce kupić tv i ciągnie do w9 ale chyba póki co zadowole sie w6, 50" mozna juz dostać w przyzwoitej cenie

 

Kupiłeś? Byłem wczoraj w MM. Już miałem kupowac W655A w 42 calach, za 2500 zł, ale okazuje się że promocja. 50 cali za 3500 zł. Wcześniej równo 4000 zł kosztował. Nie kupiłem i zastanawiam się, czy nie kupić teraz 50 cali. Będzie to telewizor głównie do PS4 i streamowania filmów HD przez Apple TV. Znajdę coś lepszego w tej cenie? W takiej jakości wykonania? To chyba najlepszy wybór pod nowe konsole, co? Największe obawy mam co do wbudowanych głóśników. Są dosyć słabe. Nie pierdzą przy wybuchach w BF4? Da się na nich muzyki posłuchać, czy jeszcze trzeba stereo do tego dokupić?

 

Odnośnik do komentarza

Tak kupiłem, jednak 42", poki co jestem mega zadowolony i chyba w tej cenie nie ma nic lepszego, czerń jest rewelacyjna, gry wygladaja swietnie, głośniki nic nadzwyczajnego ale nie ma tragedii tak jak idzie wyczytać w internecie no chyba że jesteś audiofilem,

Jak ustawiasz tryb gra to dźwięk robi sie hmm tak jakby przestrzenny, mi tam odpowiada i cieżko jest sie do czegoś przyczepić, oglądałem wczoraj jakies skróty meczów i nie zauważyłem żadnego smużenia itd

 

Zawsze miałem tv od samsunga, ale po tych paru dniach jestem prawie pewny że następny tv rowniez bedzie od Sony

 

A i najważniejsze pod tv mam podpięty xbox one i nie wybuchło wiec jest bdb;)

Edytowane przez kubson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie testuję nowe Soniacze i na pewno W7 wygląda bardzo ciekawie. Na pierwszy rzut oka wrażenie robi wykonanie. Jest cały metalowy. W6 i niższe jak większość TV jest plastikowa. A tutaj jak dla mnie niespodzianka. Na razie pobawiłem się pobieżnie więc opinię wydam później. Ale nowe W7 / W8 wyglądają na dobre TV. Muszę pomierzyć lagi. Co ciekawe nowe W9 jest IPSem czyli nie ma nic wspólnego z obecnym W905. To bardziej następca W8. A obecnemu W8 bliżej do W905 ; ) Pokręcone ...

 

Dzieki. Przemyśle sprawe i w kwietniu kupuje. Tylko sony, cale życie mialem tv sony. Raz Samsunga i pol roku byl w serwisie ;-)

 

W905 jest o niebo lepszy od W805. Inna matryca i dzięki temu wysoki kontrast i w ogóle lepszy pod wieloma względami np. kolory...

 

Polecam tą serię W9. Super sprawa. Fakt że po 1,5 miecha padła matryca ale po wymianie tv działa jak złoto. Obraz jest świetny nie bawiłem się specjalnie ale każdy kto przyjdzie to pyta co to taki ładny obraz. W grach na x1/ps4 obraz bajka.

 

Dokładnie...

 

Raczej sie waham miedzy 805 a 905 ale cenowo spora różnica sie robi.

 

Ale w tym przypadku dopłacasz do DUŻO lepszego obrazu.

 

Co powiecie o Samsungu UE46F6400? Mam do wydania nie więcej niż 2400 zł, a nie chcę czegoś mniejszego, więc mam lekkie obawy odnośnie oferowanej jakości obrazu w tej cenie. Rozważam jeszcze Philipsa 46PFL4908H lub 46PFL4508H, a także Toshibę 50L4333DG. Philips wydaje się być w porządku, jest nawet trochę tańszy, ale przeczytałem, że oferuje w rzeczywistości jedynie 50 Hz przy 100 Hz Samsunga. Poza tym pod kątem multimedialnym (funkcje smart i obsługiwane formaty a/v) Samsung wydaje się być faworytem. Kupować go, czy może znajdzie się coś lepszego?

 

Niezły TV ale trochę problemy z kolorami. Ale pamiętajmy jaką ma cenę... testa masz na hdtvpolska.

 

Oprócz tego jak ktoś ma niewiele kaski a chce dobry TV pod gry to wrzuciliśmy test Panasonica 32" E6 do 1500zł.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

http://www.sony.pl/buy/w800b-w700b-series

 

wygląda na to, że jest już dostępny nowy model.

 

W porównaniu do W6 ma 4 wejścia HDMI , lepszy Motionflow , wygląd .... Teraz posiadam tv samsunga http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE32EH5000WXXH-spec , na wakacje szykuje się do kupna PS4 i mam pytanie , czy jest sens wymienić tego samsunga na nowego soniacza ? Tylko chodzi mi o model 32 cale . Z tego co mogę sam stwierdzić , to  wygoda , że ma 4 wejścia HDMI , a reszta ? Będzie dużo lepiej (gry , filmy i mecze) w porównaniu do tego samsunga ? (przypomnę , że przy tylko 32 calach....)

Odnośnik do komentarza

 

 

Co powiecie o Samsungu UE46F6400? Mam do wydania nie więcej niż 2400 zł, a nie chcę czegoś mniejszego, więc mam lekkie obawy odnośnie oferowanej jakości obrazu w tej cenie. Rozważam jeszcze Philipsa 46PFL4908H lub 46PFL4508H, a także Toshibę 50L4333DG. Philips wydaje się być w porządku, jest nawet trochę tańszy, ale przeczytałem, że oferuje w rzeczywistości jedynie 50 Hz przy 100 Hz Samsunga. Poza tym pod kątem multimedialnym (funkcje smart i obsługiwane formaty a/v) Samsung wydaje się być faworytem. Kupować go, czy może znajdzie się coś lepszego?

 

Niezły TV ale trochę problemy z kolorami. Ale pamiętajmy jaką ma cenę... testa masz na hdtvpolska.

 

 

Wg recenzji telewizor odżywa po kalibracji. Teraz pytanie - czy wystarczy się pobawić ustawieniami obrazu, czy konieczna jest profesjonalna (i płatna) kalibracja? Jeżeli tak, to przy tym budżecie jest to trochę bez sensu. Łatwiej by już było kupić droższy TV na co niestety nie mogę sobie pozwolić. Czy znajdzie się jeszcze coś godnego uwagi w tej cenie? Jak wyglądają te Philipsy?

Odnośnik do komentarza

szukam czegoś o wielkości 46/47 cali do 3tyś. zapodajcie jakieś konkretne modele bo nie chce mi się przekopywać internetów. do czego tv to wadomo. żona seriale/filmy, dzieciaki kreskówki, ja sport i ps3 (pod koniec roku pewnie ps4). po sieci nie gram więc input lag wystarczy, że nie będzie tragiczny. przydała by się też informacja jakich marek unikać.

Odnośnik do komentarza

W porównaniu do W6 ma 4 wejścia HDMI , lepszy Motionflow , wygląd .... Teraz posiadam tv samsunga http://www.samsung.c...EH5000WXXH-spec , na wakacje szykuje się do kupna PS4 i mam pytanie , czy jest sens wymienić tego samsunga na nowego soniacza ? Tylko chodzi mi o model 32 cale . Z tego co mogę sam stwierdzić , to  wygoda , że ma 4 wejścia HDMI , a reszta ? Będzie dużo lepiej (gry , filmy i mecze) w porównaniu do tego samsunga ? (przypomnę , że przy tylko 32 calach....)

Ani W6 ani W7 nie mają Motionflow, rozdzielczość ruchoma jest w obu taka sama. 32" wersja może mieć zupełnie inne parametry, nie sugeruj się osiągami modelu z inną przekątną.

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...