Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

mn3Qk1D.jpg

Jestem niezwykle zadowolony z zakupu tego modelu. Zagraniczni, jak i rodzimi testerzy wychwalali go w podsumowaniu pisząc, iż jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy tv w tym przedziale cenowym (za pięćdziesiąt pięć cali należy niespełna pięć tysięcy zapłacić). Faktycznie, sprzęt to rewelacyjny. Konstrukcja wykonana jest porządnie i tu nie ma mowy o zastrzeżeniach. Należy tylko pamiętać, że nóżki nie są regulowane, a ich rozstaw wynosi ok. 114cm. Warto jednak zakupić specjalny stolik z uchwytem pod taki telewizor. Ciemne, hartowane szkło dobrze kompozycyjnie współgra z całością, szczególnie, że grubość ramki, to niespełna jeden cm. Mam już jeden taki i go chwalę. Jak jutro do tego egzemplarza dojdzie nowy, postaram się zmontowaną całość wrzucić.

Jakość obrazu zdumiewa. O kontrast i czerń zadbała matryca VA, która jak wiadomo radzi sobie pod tym względem lepiej niż odpowiednik IPS. Rozszerzona paleta barw zachwyca widza.
Taki Battlefront w 4k prezentuje się znakomicie, podobnie jak poglądowe materiały w tej rozdzielczości. Sprawdziłem także kilka pozycji na PS4 oraz XO, które najzwyczajniej w świecie cieszą oczy. Wypada dodać, że CX700 ma bogate funkcje kalibracyjne. Input lag jest niewielki. Rozegrałem 4 walki w KI poprzez sieć, a to przecież niezwykle dynamiczna i skillowa gra, żadnych problemów z łączeniem kombosów nie odczułem. Nie bawiłem się jeszcze z lokalnym wygaszaniem, ale póki co nie odczuwam takiej potrzeby skoro całość jest świetna. Gorąco polecam, jakby ktoś się nad nim zastanawiał.



 

Odnośnik do komentarza

Przygotuj się na niezły szok po przejściu z plazmy na lcd.

W Twoich widełkach cenowych proponowałbym Sony KDL-42W706

Bardzo niski input lag, wysoki kontrast, wifi, funkcje smart tv, czego chcieć więcej?

 

 

Dzięki za odpowiedź. Chciałem sprawdzić KDL-42W706, ale widzę, że nie ma go już w sprzedaży.

 

Z tego co udało mi się wyczytać, proponowany przez część osób KDL-48W705C nie jest aż tak wysokich lotów (tzn. wiem, że szału i tak nie będzie, ale przynajmniej niech daje rady w tej klasie cenowej). Ludzie skarżą się na słabe działanie funkcji Smart, jakieś przekłamania obrazu w ciemniejszych scenach, zwiechy pilota itd. 

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć o modelu KDL-43W755C? Ceny porównywalne z 48W705C, ale nie wiem czy jest wart zachodu. Lub może macie jakąś inną propozycję?

Odnośnik do komentarza

Panie i Panowie, jako że mój stareńki monitor do równie stareńkiej blachy dożywa swoich ostatnich dni potrzebuję nowego do którego podłączę zarówno owe blaszydło jak również Xboxa One. Upatrzyłem sobie ten monit:

 

http://www.sferis.pl/p/368643-zakrzywiony-monitor-samsung-24quot-ls24e510cs-en.html

 

Nada się? Ktoś z Was go użytkuje i ma jakieś uwagi? A może jest jakiś inny lepszy w tym mniej więcej zakresie cenowym?

Odnośnik do komentarza

w końcu przymierzam się do nowego TV. Jest jakiś obvious wybór jeśli chodzi o 40-43 cale? Nie interesują mnie żadne androidy, smart tv, 4k, 3d curvedy i inne bzdety. Telewizor służy tylko do grania + od czasu do czasu puszczony film z blu raya albo kompa. Coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza

w końcu przymierzam się do nowego TV. Jest jakiś obvious wybór jeśli chodzi o 40-43 cale? Nie interesują mnie żadne androidy, smart tv, 4k, 3d curvedy i inne bzdety. Telewizor służy tylko do grania + od czasu do czasu puszczony film z blu raya albo kompa. Coś doradzicie?

Ja przede wszystkiem doradziłbym wiekszy TV, o ile to mozliwe. Teraz mam 40-ke Szajsunga, ale jesli zdecduje sie na nowy to bede zaczynal rozwazania co najmniej od 55 cali...

Odnośnik do komentarza

ja kupiłem Samsunga UE48J6300 Curved, ogólnie jestem zadowolony, gry działają płynnie, po za fifą, w której trzeba włączyć tryb gra, bo czasem obraz pływa, w innych grach obraz bardzo ładny i lag niezauważalny przeze mnie, ale np. w the order mocne smużenie obrazu

 

Jedna rzecz mnie tylko wkurza, po podpięciu przez hdmi komputera, lekkie przycinki przy oglądaniu filmów, a na yt na nie których filmikach rozjeżdża się obraz z głosem. Nie orientuje się co może być przyczyną ? Komputer wcześniej był podłączony do bravi, tyle, że przez dvi-vga i nic takiego się nie działo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...