Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Uparłeś się na te soniacze, a jak póki co nie widziałem żadnego lepszego od konkurencji pod względem obrazu. Niski input lag to dla mnie do 30ms jakby co.

 

EDIT:

 

No ale z drugiej strony za 10/11 tysi mógłbym mieć 75 cali 855, taki rozmiar zrekompensowałby gorszą jakość od mojego TV O_o Jak zwykle człowiek skołowany.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Chyba żaden obecnie produkowany LCD LED nie będzie miał tak dobrego obrazu jak plazma z wyższej półki.

Wolałbym zostać przy nieco mniejszym rozmiarze, lecz mieć porządną jakość obrazu niż przesiadać się na jakieś większe gó.wno rozmazane z cloudingami, bandingami, DSE i całą masą podobnych syfów :) 

Odnośnik do komentarza

Ja bym poważnie zastanowił się nad 4K. Może już niebawem pojawią się jakieś konsole wykorzystujące rozdzielczości powyżej 1080p, jak nie to na bank w kolejnej generacji. Netflix też już ma parę produkcji w 4K, więc technologia zaczyna się pojawiać. Oczywiście zależy jak długo chcesz trzymać HDTV, ale kiedy w 2008 brałem swój, to jeszcze były opinie "720p wystarczy spokojnie", no i super by się obecnie HD Ready sprawdzał z Xone i PS4.

Odnośnik do komentarza

Telewizor wymieniam co 3/4 lata więc rozdziałka to nie problem.

 

Czy na forum jest jakiś posiadacz jednego z następujących modeli:

 

- Samsung JU7000/7500

- Samsung JS9000

- Sony W855C

- Sony X8505

- Panasonic DX800

- może jakiś właściciel OLEDa ?

 

Jeżeli tak to czy dobra duszyczka mogłaby porobić fotki między trybem gry i standardowym trybem dynamicznym (wtedy widać ile bajerów jest wyłączanych w Game Mode). 

EDIT:

Info na przyszłość. Nie sugerujcie się tym co piszą na hdtv.com.pl i nie szukajcie tam pomocy.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wszystkie te portale są o kant dupy potłuc.

Polecają to za co mają największą dole, a dodatkowo na testy dostają egzemplarze pozbawione wad. Ty potem oglądasz taki TV w domu i załamujesz ręce.

 

Dziś jedyną opcją jest zakup TV w sklepie, który przyjmuje zwroty i mozolne szukanie czegoś w miarę przyzwoitego. Jednak nie każdy ma na coś takiego czas i chęci. Latanie od sklepu do sklepu z wielkim pudlem do przyjemnych raczej nie należy xD

Odnośnik do komentarza

Dzięki http://hdtvpolska.com i http://www.hdtvtest.co.uk/ już 3 razy byłem zadowolony z zakupu. Tym portalom jestem w stanie zaufać ale i tak bez sprawdzenia TV w sklepie się nie obejdzie. Natomiast hdtv.com.pl to zlepek nieogarów i bajkopisarzy z tego co widzę. 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ja na opiniach hdtvpolska sie 2 razy przejechałem. Raz zakupiłem swego czasu mega polecanego przez nich samsunga. Jakież było moje zdziwienie jak potem ogladalem ten TV w domu. Obraz w niczym nie przypominał tego czym się zachwycali testerzy. Jak się potem okazało moj egzemplarz był na jakiejś kupowatej matrycy AUO, ale w teście oczywiście nie było wzmianki, że na coś takiego można trafić.

Drugi raz się przejechałem na panasie, który miał zmasowany atak wszystkich wad jakie mogą się przytrafić w TV LCD.

 

Także ja już dziękuję za takie testy i jak czegoś sam nie obadam, to w ciemno nic nie kupie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki http://hdtvpolska.com i http://www.hdtvtest.co.uk/ już 3 razy byłem zadowolony z zakupu. Tym portalom jestem w stanie zaufać ale i tak bez sprawdzenia TV w sklepie się nie obejdzie. Natomiast hdtv.com.pl to zlepek nieogarów i bajkopisarzy z tego co widzę. 

 

Ja jeszcze polecam http://www.hdfever.fr/ 

Odnośnik do komentarza

No nie do końca. Input lag, czerń, kąty widzenia, kontrast to nic subiektywnego. Subiektywny jest design tivika i chyba tylko tyle. 

A tak swoją drogą ogarnąłem dzisiaj sobie 65JS9500 i nawet ten topowy LCD z zeszłego roku nie jest lepszy od mojej plazmy =/ Tak, ma 4K, ale nie chodzi tylko o rozdziałkę. Mogę mieć nówkę za 12 tysi, ale i tak nie przekonuje mnie jakość obrazu w tym modelu. Chyba pozostaje mi tylko czekanie na 65 calowego OLEDa w rozsądnej cenie ...  eh.

Odnośnik do komentarza

Poleci ktoś jakiś spoko telewizorek w przedziale 2,5  do 3 tysięcy.

Z tego co czytałem w tym temacie  SONY KDL-50W755C wydaje się najlepszą opcją  ale może jeszcze jest coś innego interesującego.

Bajery typu 3D i jakieś super Androidy i inne dziwactwa  nie mają wielkiego znaczenia. TV podpięte będzie do konsolek i kompa.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się jednak na OLED'a LG 55EG910V i o matko jak się cieszę, że nie poszedłem w wielkość tylko jakość.

 

Kosmiczna jakość obrazu, input lag minimalnie wyższy w moim odczuciu niż na mojej plazmie Panasa, ale jeszcze akceptowalny. Jestem wniebowzięty. Teraz czeka mnie pół roku bawienia się suwakami aż wszystko będzie tak jak bym sobie tego życzył ;P

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Można jakoś sprawdzić TV pod kątem czy nie wciskają mi w sklepie jakiegoś outletu czy innego powystawowego? Telewizor to Sony KDL-32W705C. Jeszcze myślałem czy brać przez alledrogo, ale chyba wolę dołożyć te kilka stówek dla spokoju i kupić w stacjonarnym sklepie.

 

Wchodzisz w tryb serwisowy i odczytujesz ilość przepracowanych godzin. Zazwyczaj jest na liczniku parę bo testują na fabryce 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OLED to jedyna opcja jeśli chcemy skoku jakości obrazu. LCDki od dawna stoją w miejscu, a nawet bym powiedział, że cofają się w rozwoju. Teraz liczy sie tylko cienka obudowa i kupa nikomu niepotrzebnych bajerow związanych z netem i androidem.

Nie jest tak do końca. Czasami sprzęt z najwyższej półki (nawet robiony na IPS, nie na VA) spokojnie z OLED może konkurować. Znakomitym przykładem jest tutaj DX900 od panasonic, bądź KS9000 od Samsunga, które z technicznego punktu widzenia (pomiary) oferują niemalże identyczne wyniki co OLED (czasami nawet lepsze), a z praktycznego, skoro specjaliści na pokazach zastanawiają się nad różnicami, czyli są subtelne, to jak najlepiej świadczy o najnowszych, topowych przedstawicielach LDC, oferujących referencyjną jakość.

Odnośnik do komentarza

Polecam sobie poczytać:

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/wszystko-o-telewizorach-wprowadzenie.aspx

Już całkiem namieszane mam we łbie. Wiem tylko, że chcę mieć 4K, 60-65 cali, niski input lag i ... ambilight (fajny bajer, ale tylko w philipsach, więc nie jest aż tak konieczne).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...