Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

no był przecież Black(czy tam good) Friday, teraz będzie Bank Holiday Monday stąd promo. Regularnie lukam na Currysa i konsekwentnie cena w dół. Chcą się pozbyć na rzecz nowych modelów które już niebawem wejdą na półki. Ja w Currysie kupowałem Sony W829 i nie mam problemu z tym tv do dziś, więc sklep raczej  ok. Ewentualnie jak chcesz jakiś bardziej profesjonalny sklepik to polecam richersound, można spróbować price match i kupisz u nich po takiej samej cenie jak w Currysie.

Odnośnik do komentarza

no był przecież Black(czy tam good) Friday, teraz będzie Bank Holiday Monday stąd promo. Regularnie lukam na Currysa i konsekwentnie cena w dół. Chcą się pozbyć na rzecz nowych modelów które już niebawem wejdą na półki. Ja w Currysie kupowałem Sony W829 i nie mam problemu z tym tv do dziś, więc sklep raczej  ok. Ewentualnie jak chcesz jakiś bardziej profesjonalny sklepik to polecam richersound, można spróbować price match i kupisz u nich po takiej samej cenie jak w Currysie.

Zgadzam się z kolegą, Richer Sound to firma zdecydowanie godna polecenia. Nie ma żadnego problemu z reklamacją sprzętu, bardzo profesjonalne i przyjazne podejście do klienta. Z Currys miałem za to niezbyt przyjemne doświadczenia w przeszłości i osobiście ich nie polecam.

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza

Reasumując - model niezwykle udany. Bardzo zbliżony (nieco lepszy) do zeszłorocznego B6. Tyle, że szóstkę w 65 calach można kupić za 14-16 tys. a ten kosztuje na dzień dobry dwadzieścia tysięcy.
Zatem sytuacja podobna jak w przypadku KS i Q7. Podobne parametry, trochę lepiej w niektórych segmentach, ale różnica w cenie - ponad 4 tys.
 

Odnośnik do komentarza

Tyle, że szóstkę w 65 calach można kupić za 14-16 tys. a ten kosztuje na dzień dobry dwadzieścia tysięcy.

 

Ale i tak mniejsza o 500 euro. B6 w poprzednim roku jak startował to miał cenę 5500 euro. Więc może na jesień będzie te 4000 - 500e zwrotu od LG ;)

 

ps. I to jest to co lubię najbardziej 

LG_B7_21-1-1024x686.jpg

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Nie czytało się recenzji co ? W komentarzach Maciej Koper musiał na ten sam zarzut odpowiadać:

 

 

A nie uwzględniłeś może, że aparat jest zbyt mało czuły by wychwycić bardzo ciemne detale na telewizorze OLED? Przecież napisałem kilkukrotnie w teście, że nic nie ginie w czerniach, a Ty powiększasz na cały monitor 125kB jpeg'a by jakieś wnioski wyciągać :/ Masakra...

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nawet gdyby w recenzji dawali linki do 14bitowych RAWów to dalej byście nie widzieli o co chodzi na tych swoich nędznych lcdkach. Większość przeciętnych paneli z których korzystacie nie potrafi w 80% pokryć przestrzeni srgb, kontrast jest znikomy a wy chcecie doglądać detali w cieniach

 

nie no spoko, mozna i tak

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie do tych co grają w 4K HDR: narazie obczaiłem dwa tytuły z opcją HDR (Deus Ex: MD i Horizon). Podczas gry (na pauzie) wyszedłem go głównego menu konsoli i sprawdziłem w ustawieniach wyjścia wideo w PS4 informacje o wyjściu wideo a w nim komunikat: "Ze względu na ograniczenia standardu HDMI 2.0 co do szybkości przesyłania sygnału podczas wyświetlania zawartości 4K HDR przy częstotliwości 60hz zamiast formatu koloru RGB zostanie użyty format YUV422 lub YUV 420."

Czy ten komunikat jest dobry i czy tak ma być podczas grania w HDR?

 

Oprócz tego widnieją jeszcze takie informacje:

Rozdzielczość 3840 x 2160-60hz

Format koloru YUV422 (HDR)

HDR w Twoim TV: Obsługa 2K/4K

HDCP: 2.2

 

Jak wyłączam treść HDR, to wtedy takiego komunikatu nie ma i dane widnieją te co powyżej tylko format koloru jest wtedy RGB.

Odnośnik do komentarza

Tak - inaczej przez ograniczenia HDMI 2.0 nie bedzie.

Nawet gdyby w recenzji dawali linki do 14bitowych RAWów to dalej byście nie widzieli o co chodzi na tych swoich nędznych lcdkach. Większość przeciętnych paneli z których korzystacie nie potrafi w 80% pokryć przestrzeni srgb, kontrast jest znikomy a wy chcecie doglądać detali w cieniach

 

nie no spoko, mozna i tak

a (pipi)ac detale w cieniach - ja tam widze tylko wy(pipi)any stratocumulus w dole ekranu, pewnie z podswietleniem 100 zaczalby padac deszcz!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie do tych co grają w 4K HDR: narazie obczaiłem dwa tytuły z opcją HDR (Deus Ex: MD i Horizon). Podczas gry (na pauzie) wyszedłem go głównego menu konsoli i sprawdziłem w ustawieniach wyjścia wideo w PS4 informacje o wyjściu wideo a w nim komunikat: "Ze względu na ograniczenia standardu HDMI 2.0 co do szybkości przesyłania sygnału podczas wyświetlania zawartości 4K HDR przy częstotliwości 60hz zamiast formatu koloru RGB zostanie użyty format YUV422 lub YUV 420."

Czy ten komunikat jest dobry i czy tak ma być podczas grania w HDR?

 

Oprócz tego widnieją jeszcze takie informacje:

Rozdzielczość 3840 x 2160-60hz

Format koloru YUV422 (HDR)

HDR w Twoim TV: Obsługa 2K/4K

HDCP: 2.2

 

Jak wyłączam treść HDR, to wtedy takiego komunikatu nie ma i dane widnieją te co powyżej tylko format koloru jest wtedy RGB.

 

jakbyś śledził temat to znalazłbyś odpowiedź na to pytanie i nawet tabelki, które wklejałem

HDMI-color-spaces.png

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...