Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakim trzeba być wideofilem by wymienić Oleda B7 na coś innego. No nie wiem może wziąłeś wiekszy.

Obraz po kilkukrotnych ustawieniach mam dla mnie idealny. A KoX jeszcze przede mną. Hdr i 4K w moim 55"B7 na Netflixie i PS4 Slim jest super.

A co do jasności... U mnie jest na 100%. I nie wyobrażam sobie jeszcze jaśniejsego obrazu. Bawiłem się by na dekoderze NC+ była jasność automatyczna bo czasem waliło po oczach ale to ustawienie akurat się na wszystkie tryby na każdym HDMI ustawiało, więc teraz cały czas świeci na 100%.

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości zapytam. Kupowałeś Q7F z 2017 czy Q7FN z 2018 roku ? Tak czy inaczej wygaszanie stref w obu telewizorach jest na poziomie KS8000 więc z HDRem sobie na tym telewizorze nie zaszalejesz.

 

PS. Dzisiaj byłem u teścia skalibrować i wytłumaczyć co i jak w jego nowym telewizorku (Samsung 65MU6442). Matko jedyna, KS8000 wyprzedzał ten telewizor pod każdym względem, a OLED to jak kosmiczna technologia przy tym telewizorze. Człowiek przyzwyczaił się do jakości oleda i później dostaje szoku, że ta niska półka jest naprawdę przezayebiście niska.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tak w ramach ciekawostki sposób na jaśniejszy tryb gry na oledach LG:

Cytat

HDR enabled video games, do not actually send metadata like a film would, so depending on the make of TV, the way HDR is handled will vary; for example Samsung will ramp it's brightness up to the max and clip highlights, but LG will assume said content is 4000nits, and tonemap so every specular detail is present, at the expense of brightness.

Cytat

Q: What is a HD Fury Linker, and how will it improve my 7 series LG OLED experience?

A: Essentially the Linker will inject metadata into the game, so instead of having nothing, you are adding in actual parameters for the TV to work with, so in the case of a LG B7, it no longer works on the presumption that it's working with 4000nits, but you are telling it 1000nits, in doing so you are taking much of the shackles off, allowing the TV to get a lot brighter across the board, including brighter specular highlights.

 

https://www.resetera.com/posts/11357736/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ma_niek napisał:

Panowie szukam tv pod konsole i wpadl mi w oko taki tv :

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pus6262-12.bhtml

 

Nada sie to do grania w gierki? Jeszcze ma niby ambilighta.

 

Ma go mój znajomy. HDR-u na nim nie widziałem, ale znajomy mówił że nie jest najlepszy. Dodatkowo dość wyblakłe kolory, tu już widziane naocznie. Taki low-end raczej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powinien tak max 3 tysie kosztować za 55 cali, ale nie ze względu na 4K tylko HDR, to pierwsze to żaden deal breaker. Tak czy inaczej tylko do filmów ten oled bo nawet do grania w SDR się nie nadaje (prawie 50ms w trybie gry).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Pytanie do speców. Obecnie można kupić fajny LCD z 4k, matrycą 120Hz, z dobrym  HDR'em i kontrastem na poziomie 5 tyś. tj, Samsung ue55nu8002 w cenie 4 tyś. Czy jest obecnie jakaś tendencja na rynku, która każe przypuszczać, iż będzie postępować spadek cen OLED'ow i np za 2 lata, za tą samą cenę, dostanę ogarniętego, antywypalajacego się oledzika?

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, bebbop napisał:

Pytanie do speców. Obecnie można kupić fajny LCD z 4k, matrycą 120Hz, z dobrym  HDR'em i kontrastem na poziomie 5 tyś. tj, Samsung ue55nu8002 w cenie 4 tyś. Czy jest obecnie jakaś tendencja na rynku, która każe przypuszczać, iż będzie postępować spadek cen OLED'ow i np za 2 lata, za tą samą cenę, dostanę ogarniętego, antywypalajacego się oledzika?

Jak dla mnie to już jest taki na rynku. 

Odnośnik do komentarza

Czy telewizor na pewno jest przeznaczony na polski rynek, czy był rejestrowany już w serwisie (przecież może być to jakiś zwrot) jeżeli nie, to z fakturą można brać śmiało i może nawet ten pixel zgłosić na gwarancję...

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale ogolnie uwazałbym na ten sklep - kazda ich aukcja okreslona jest jako "NOWY", a jak czlowiek sie wczyta, to:

Towar NOWY - leżak magazynowy

Wysyłka z pilotem klasycznym LG.

Nie posiada podstawy.

Towar posiada delikatnie wygięty róg (zdjęcie poniżej).

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.08.2018 o 11:48, schabek napisał:

 

Ten Sony ma 60Hz matryce, więc do meczyków raczej średnio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...