Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pol strony tekstu, żeby sie domyślić, ze to tylko przykład, jaki u mnie występuje :dynia:  Czy to ja, tak chaotycznie pisze, czy zasługa poniedziałku ???

 

59 minut temu, chris85 napisał:

MEVEK weź zrób zdjęcie swojego tv, bo sam jestem ciekaw. Ja oczywiście swój przetestowałem raz filmikiem z YouTube a drugi planszami wrzuconymi na pendrive. Tobie radzę to samo. A wcześniej zrób to oczyszczanie ekranu. 

Będzie ciężko, bo nie mam aktualnie GoW'a, a na nim widać najlepiej.  Postaram sie odpalić coś innego i zrobić na jutro. 

 

2 godziny temu, mozi napisał:

imo Poniżej przykład tych pasów, słupów oznacza ze to przykład jak to u niego wygląda. 

To własnie jest przykład. U mnie występuje w formie tego ciemnego paska, po prawej. U mnie jest dokładnie w tym samym miejscu. Najgorsze, ze jest widoczne w ciemnym pomieszczeniu. 

 

hhhhh.jpg

Odnośnik do komentarza

-> wrzuć "gołe" zdjęcie LCD

-> napisz że na OLEDzie jest tak samo

-> napisz że nie zrobisz zdjęcia bo na OLEDzie "na gołym zdjęciu tego nie widać"

 

:notbad:

7 godzin temu, MEVEK napisał:

Tak jakby backlight świrował

Nie wiedziałem że OLED ma backlight :yao:

Just MEVEK things

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Kyo napisał:

-> wrzuć "gołe" zdjęcie LCD

-> napisz że na OLEDzie jest tak samo

-> napisz że nie zrobisz zdjęcia bo na OLEDzie "na gołym zdjęciu tego nie widać"

 

:notbad:

Nie wiedziałem że OLED ma backlight :yao:

Just MEVEK things

20.18 a oni dalej nie umieją czytać ze zrozumieniem. LOl   Obiecuje wzrzucić fotkę jeszcze dziś, ale jak sie ściemni konkretnie. 

Odnośnik do komentarza

Ponowię pytanko, bo trochę zginęło :)
Przymierzam się do kupna TV ~50 cali. Będzie służył do grania, telewizji i netflixa. Na co zwrócić uwagę, czego unikać?  Budżet raczej ok. 3k więc OLED odpada. Tv będzies stał na wprost kanapy, ok 1,5-2m odległość (zmierzę dokładnie po remoncie). Głownie będzie korzystac 2 osoby (o ile ma to znaczenie).

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, zagul napisał:

Ponowię pytanko, bo trochę zginęło :)
Przymierzam się do kupna TV ~50 cali. Będzie służył do grania, telewizji i netflixa. Na co zwrócić uwagę, czego unikać?  Budżet raczej ok. 3k więc OLED odpada. Tv będzies stał na wprost kanapy, ok 1,5-2m odległość (zmierzę dokładnie po remoncie). Głownie będzie korzystac 2 osoby (o ile ma to znaczenie).

Panie kochany lepiej do Oleda dozbieraj albo poczekaj aż potaniejo.

  • Lubię! 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Wojtas1986 napisał:

Panie kochany lepiej do Oleda dozbieraj albo poczekaj aż potaniejo.

Jakbym chciał czekać aż stanieją, albo chciał czekać na większy budżet to bym nie pytał :)

Nic osobistego, ale zawsze mnie to na forach/grupach śmieszy. Jak ktoś szuka przedmiotu za X złotych i pod tym masa odpowiedzi: "nie warto lepiej dołożyć dwa razy tyle i kupić coś lepszego" :) To tak jak ktoś szuka samochodu za 10 tysięcy, a ktoś mu radzi dozbierać jeszcze 10... 

Odnośnik do komentarza

No to do 3 koła to sumie nie ma co się bawić bo zagra to bardzo podobnie. Czy sony i jego magiczny upłynniacz z il 150ms czy samsung i jego efekt teatru. O hdr na poziomie direct leda albo oleda nie ma co marzyć. Tyle w temacie. Brałbym chyba sony. Jest jeszcze TCL ale trzeba kombinować zciągać ze stanów (te na eu są jakieś gorsze) ale nie znam do końca tematu i chyba szkoda prądu dla tc za tyle kasy. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, mozi napisał:

No to do 3 koła to sumie nie ma co się bawić bo zagra to bardzo podobnie. Czy sony i jego magiczny upłynniacz z il 150ms czy samsung i jego efekt teatru. O hdr na poziomie direct leda albo oleda nie ma co marzyć. Tyle w temacie. Brałbym chyba sony. Jest jeszcze TCL ale trzeba kombinować zciągać ze stanów (te na eu są jakieś gorsze) ale nie znam do końca tematu i chyba szkoda prądu dla tc za tyle kasy. 

Jakieś konkretne modele? Którychś unikać?

Odnośnik do komentarza

@zagul

 

W tej cenie warto byłoby pomyśleć o Samsungu UE50NU7462,  Sony KD-49XF7596, ewentualnie Panasonic TX-50EX700E. Nie oczekuj jednak nie wiadomo jakiego obrazu czy jakości  HDR. Samsung ma z tych trzech najbardziej przyjazny system operacyjny moim zdaniem. Co do jakości obrazu, to pewnie Sony, potem Panasonic i Samsung, ale chyba nawet w tym temacie kilka osób niepochlebnie mówiło o Panasonicu. Generalnie w tym budżecie cudów nie będzie.

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Atos napisał:

@zagul

 

W tej cenie warto byłoby pomyśleć o Samsungu UE50NU7462,  Sony KD-49XF7596, ewentualnie Panasonic TX-50EX700E. Nie oczekuj jednak nie wiadomo jakiego obrazu czy jakości  HDR. Samsung ma z tych trzech najbardziej przyjazny system operacyjny moim zdaniem. Co do jakości obrazu, to pewnie Sony, potem Panasonic i Samsung, ale chyba nawet w tym temacie kilka osób niepochlebnie mówiło o Panasonicu. Generalnie w tym budżecie cudów nie będzie.

A prócz ceny i wielkości matrycy Sony KD-55XF7596 czymś się różni?

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2018 o 08:04, zagul napisał:

- Raczej nie chcę niczego z najwyższej półki. Powiedzmy ~3000.
- Raczej tak, nawet o tym nie myślałem.
- Dwie, na wprost.
- Jak nie podnosi to ceny TV o 100% to czemu nie :)

 

Sory miałem wczoraj odpisać, ale już taki padnięty byłem wieczorem, że nie miałem siły a w pracy full roboty.

 

- za około 3-3,3k tak jak wcześniej napisali forumowicze "nie oczekuj cudów"

- w tej cenie możesz być spokojny o aktualne konsole czyli PS4/XBO (PS4Pro i XBX tu przydaje się HDR)

- To najlepsza by była matryca VA 

- Niestety czerń jak smoła odnosi cenę :( 

 

Zobacz i poczytaj o takich modelach 

Sony KD-49XE8099

Panasonic TX-49FX700E

Panasonic TX-50CX700E

Panasonic TX-50EX703E

Samsung UE50NU7472

Sony KD-49XE8005

 

Atos dobrze Ci napisał którymi markami można się interesować, a ja tylko to powtórzę.

Sony, Panasonic oraz Samsung, LG to te trochę powyżej Twojego pułapu.

Omijaj Philipsa bo jakość tych Tv jest średnia (a nawet słaba) 

 

Został wspomniany Sony Sony KD-49XF7596 jest to niższy model od 8005 czy 8099 i warto lepiej dodać te 300-500 zł 

 

W TV jakie wymieniłam są chyba panele IPS więc nie licz na efekt wow w HDR bo te matryce mają w okolicach 280-350 nitów 

HDR jest zauważalny jak jest ponad 400-450 nitów u mnie jest w okolicach 450-470 i widać to "gołym" okiem i można napisać że fajnie to wygląda i gry zyskują, ale do efektu wow jeszcze u mnie trochę brakuje. (ja Tv kupiłem za 3300 tyś, ale 43" a nie 49-50") 

 

Z roku na rok widzę, że sami producenci idą w takim kierunku że TV 32-40" są to słabe modele ze słabym obrazem.

42-50" średnie modele z niewiele lepszym obrazem (choć można znaleźć ze 2-3 modele które wybijają się na tle pozostałych)

 

Dopiero powyżej 50" są już powyżej średniej półki.

 

Za rok może dwa w przedziale 40-50" może być ciężko znaleźć dobry TV i taka rada jak faktycznie masz opcję dołożenia do tych 3 tyś ze 300-500 zł to poczytaj testy i poczekają jeszcze ze 2  miesiące a możesz upolować niezły TV w dobrej cenie (tylko trzeba poczekać jak producenci zaczną zapowiadać nowe modele a stare potanieją z 10-20%

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zagul napisał:

Jakbym chciał czekać aż stanieją, albo chciał czekać na większy budżet to bym nie pytał :)

Nic osobistego, ale zawsze mnie to na forach/grupach śmieszy. Jak ktoś szuka przedmiotu za X złotych i pod tym masa odpowiedzi: "nie warto lepiej dołożyć dwa razy tyle i kupić coś lepszego" :) To tak jak ktoś szuka samochodu za 10 tysięcy, a ktoś mu radzi dozbierać jeszcze 10... 

 

To nie była poważna rada, tylko udawany cytat mający stanowić rzekomą standardową radę z tego tematu. Problem w tym, że nikt tutaj tak nie pisze prócz tych śmieszków, co wszędzie widzą fanatyków OLED-ów. A jedynymi oszołomami są oni sami. Także polecam zignorować.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Tynio napisał:

 

Sory miałem wczoraj odpisać, ale już taki padnięty byłem wieczorem, że nie miałem siły a w pracy full roboty.

 

Wielkie dzięki za obszerną odpowiedź. Sprostuję trochę swoje wymagania i doświadczenia. Obecnie grałem na zwykłym ps4 na zmianę: TV 32" hd ready, monitor 21" fhd. Przesiadając się na telewizor za zaledwie "3k" i ps4 pro i tak pewnie mi urwie dupę na początku. Druga sprawa, jakoś się nigdy nad grafikę się nie spuszczałem. Trzecia sprawa, patrzyłem już na ten model SONY, o którym pisał @Atos i zdaje się być ok, a jego dostępność jest dużo lepsza od modelu polecanego przez Ciebie. Także, chyba wybór zapadł :)

@raven_raven Dzięki za wyjaśnienie, ale domyśliłem się tego czytając kilka poprzednich postów :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...