Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj Samsunga UE43NU7122 w promce w Neonecie. I tak jak napisane w recenzji na rtings.com telewizorek bardzo dobry do grania. Świetny kontrast, a co za tym idzie odzworowanie czerni no i niziutki input lag. Ja więcej nie potrzebuje, szczególnie, że gram na amatorze. Kto nie ma zbyt dużego budżetu, a potrzebuje przyzwoitego telewizorka to te z serii NU71 jak na razie mocno polecam.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Kupiłem wczoraj Samsunga UE43NU7122 w promce w Neonecie. I tak jak napisane w recenzji na rtings.com telewizorek bardzo dobry do grania. Świetny kontrast, a co za tym idzie odzworowanie czerni no i niziutki input lag. Ja więcej nie potrzebuje, szczególnie, że gram na amatorze. Kto nie ma zbyt dużego budżetu, a potrzebuje przyzwoitego telewizorka to te z serii NU71 jak na razie mocno polecam.

Brales moze na raciochy?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Za słaby by wyświetlić? Wezmę jeszce dysk z filmami z HDR w weekend. 

net dobry? Bo ja miałem kłopot przy wcześniejszej prędkości neta hdr nie działał. Streamingowe aplikacje wpierw celują w full hd przy słabym necie potem 4k i na końcu hdr.

Odnośnik do komentarza

Net za słaby ja tak miałem przy necie 8 mega. Jak podniosłem na 40  to od razu HDR na Netflix się włączył. Aaaa co ważne UHD i HDR w streamie jest bardzo wrażliwy na jakość sygnału więc zaleca się (a niektórzy wręcz twierdzą, że to mus) puszczać net po kablu do źródła streamu.

 

Moim zdaniem 20 + TM to zdecydowanie za słabo na HDR.

Odnośnik do komentarza
Panowie, gdy oglądam Netliksa przez apkę w telewizorze (Samsung 49NU8072) to powinienem miec jakis komunikat, że HDR jest aktywny?
Chyba że drugi sezon Ozark pod tym względem upośledzony jest



Jak przejdziesz w menu podręcznym do ustawień to przy obrazie i wybranym trybie np. Film, powinna być ikonka hdr.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Moldar napisał:

 

 


Jak przejdziesz w menu podręcznym do ustawień to przy obrazie i wybranym trybie np. Film, powinna być ikonka hdr.

 

 

Moldar'ek, naprawde to tak zle wyglada przy ogladaniu tresci HDR z napisami? Ostatnie 3 sekundy, twarz goscia :x

 

 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Powoduje to local dimming, polecam ustawić na low. Jednak to rozświetlanie dalej będzie widoczne i jak wczoraj oglądałem nawiedzony dom to strasznie mnie to irytowało. Pobawiłem się wczoraj ustawieniami, zmieniłem napisy w netflix bo jak hdr jest on to walą po oczach, dałem żółte i przezroczyste. Rozświetlanie nie występuje i horrory się w sumie lepiej tak mi ogląda, nie razi oczu.

 

 

 

Niby to poprawia czerń i na hdtv nawet polecają to mieć włączone, ale o minusach nie napisali

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Moldar napisał:

Powoduje to local dimming, polecam ustawić na low. Jednak to rozświetlanie dalej będzie widoczne i jak wczoraj oglądałem nawiedzony dom to strasznie mnie to irytowało. Pobawiłem się wczoraj ustawieniami, zmieniłem napisy w netflix bo jak hdr jest on to walą po oczach, dałem żółte i przezroczyste. Rozświetlanie nie występuje i horrory się w sumie lepiej tak mi ogląda, nie razi oczu.

 

 

 

Niby to poprawia czerń i na hdtv nawet polecają to mieć włączone, ale o minusach nie napisali

Ponoc najlepsze sa szare, ale nie wiem czy mozna takie ustawic na netflixie? 

 

PS Przy ustawieniu na low, obraz nie bedzie za ciemny przy HDR?

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...