Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MYSZa7 napisał:

kupiłem niedawno 49" z taką samą myślą o budżeciaku, jedyne co na razie na nim odpalałem to netflix XD

co do gierek to nie mam pojęcia, konsola w planach na przyszły miesiąc,

 

do zakupy przekonała mnie ta recka z rtings

 

ps ostatni tv jaki miałem to kilka lat temu jakieś budżetowe LG full hd więc jest trochę szok technologiczny ;f

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja już od wczoraj testuje świeżego oledzika LG 55 B8, muszę przyznać że przeskok 4-letniego soniacza bravia 40 cali fhd jest niesamowity. Jakbym dotknął przyszłości. Ta czerń, te kolory. Jedynie ubolewam że net czasami nie wyrabia jak odpalam filmiki na yt w 4K z HDR ;)

 

i cieszę się że jest bardzo stabilny i cała masa jest skumulowana na dole - mając dwa koty ma to znaczenie, a póki co nie mam uchwytu ściennego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ten telewizor (i teraz już parę innych marek używających paneli LG) sprawia czasem wrażenie, że ma już wszytko, co przeciętnej osobie może robić różnicę wartą płacenia.

 

Czasami się zastanawiam, co teraz.

 

Czy w realnej sytuacji mieszkaniowej większości ludzi, da się w ogóle jeszcze dokonać kolejnego zauważalnego przełomu, który każdego przekona, że obecne OLED-y LG 65 cali 4K HDR trzeba zastąpić? Czy możliwy jest tak duży krok naprzód względem ich? Oczywiście będą pomniejsze postępy hype'owane przez producentów jak zawsze, więcej pikseli, bitów, herców też można wsadzić, ale dopracowanie technologii OLED przez LG i ten powalający spadek jej ceny w ostatnich latach to prawdziwy Mesjasz rynku, który trochę parł bez celu, bez zbytnio dostrzegalnych dla nie-nerdów wydarzeń, od całkiem wielu lat.

 

Firmo LG Display, kocham cię.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, ogqozo napisał:

Ten telewizor (i teraz już parę innych marek używających paneli LG) sprawia czasem wrażenie, że ma już wszytko, co przeciętnej osobie może robić różnicę wartą płacenia.

 

Czasami się zastanawiam, co teraz.

 

Czy w realnej sytuacji mieszkaniowej większości ludzi, da się w ogóle jeszcze dokonać kolejnego zauważalnego przełomu, który każdego przekona, że obecne OLED-y LG 65 cali 4K HDR trzeba zastąpić? Czy możliwy jest tak duży krok naprzód względem ich? Oczywiście będą pomniejsze postępy hype'owane przez producentów jak zawsze, więcej pikseli, bitów, herców też można wsadzić, ale dopracowanie technologii OLED przez LG i ten powalający spadek jej ceny w ostatnich latach to prawdziwy Mesjasz rynku, który trochę parł bez celu, bez zbytnio dostrzegalnych dla nie-nerdów wydarzeń, od całkiem wielu lat.

 

Firmo LG Display, kocham cię.

 

Tak, kolejnym wielkim krokiem będzie freesync i prawidłowa jego obsługa przez konsola. Uplynniacz, który nie dokłada prawie wcale do input laga i który nie ma widocznych artefaktów podczas bardziej ruchliwych scen. Jaśniejszy HDR. Jest sporo aspektów, które wciąż można rozwijać czy dodawać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Samsung dojechał, pierwsze wrażenie pozytywne. Pobawiłem się tymi upłynniaczami i faktycznie input lag na świetnym poziomie. Muszę przyznać, że ciekawy efekt, ale 10/10 w ustawieniach to chyba przesada, więc póki co na 7 ustawiłem. Artefakty są, ale głównie je widzę przy obracaniu w kółko, podczas celowania celownik jest jeden i to najważniejsze smile.gif

 

Jest też freesync ale to chyba póki co tylko xbox wspiera?

 

Mocno zadowolony jestem, jeszcze tylko ustawieniami się trzeba pobawić.

 

Odnośnik do komentarza

Panowie krótka piłka.
55 cali xf9005, 5600zl.
Brać?
Oleda nie chce, bo jak jestem w pracy w delegacji, to żona konkretnie wypala ekran statycznymi obrazkami. Pc, program tv na jednym kanale. Ogólnie jest tak, że bardziej bym się stresował tym niż to warte, a kwota nie jest dla mnie splunięciem. Przeczytałem wszystko i naprawdę każdy się zachwyca tym szkiełkiem.
Dlatego ostatnie pytanie do Was. Posiada ktoś? Mógłby może coś dodać motywującego?:) Bo przejście przez temat, to praktycznie kilka osób tu pisze cały czas o swoich oledach -no offence.

Osobiście tv do gier (PS4 pro), Netflixa itp.
Aktualny to dziadek FHD KDL 40s5600 :)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Po dwóch dniach testów trochę lepiej poznałem ten samsungowy upłynniacz. Generalnie działa to w większości gier bardzo ok. W Assasinie Origins czy w Horizon sprawdza się bardzo dobrze, a i artefakty są mało widoczne. Czasami coś widać, ale nie zwracam na to większej uwagi, więc nie przeszkadza ( już zwykły popup w grach jest bardziej widoczny ). Gorzej wypadają głównie fpsy w 30 klatkach jak destiny, tutaj już celownik wariuje, da się grać, ale jednak za dużo tych artefaktów się trafia, więc wyraźnie widać, że te szybsze gry w 30 klatkach działają gorzej. Nie wiem co do końca to daje w grach z 60 fpsami, ale też za bardzo tych nie testowałem i nie sprawdzałem różnic, jednak podczas grania z włączonymi upłynniaczami nie widziałem żadnych artefaktów w takim Doomie. Muszę jeszcze sprawdzić jak się prezentuje taki Driveclub w 30 fps.

 

Generalnie z tak niskim input lagiem robi to robotę i można się pobawić.

Edytowane przez Moldar
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze z tego kisnę, bo to widać jak cholera i ja bym nie mógł z tym grać. Do oglądania filmów to się nadaje, ale nie do dynamicznych gier, gdzie obraz połowę czasu wygląda jak na zepsutej karcie graficznej. Ja nie wiem, czy ludzie albo są ślepi albo nie wiedzą co testują czy co.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem, artefakty są zazwyczaj bardzo minimalne w większości gier, bądź niezauważalne. W destiny już jest znacznie gorzej, tutaj to niedomaga. W horizon czy w assasinie gram na 10/10 i w sumie nic nie widzę zazwyczaj, a jest płynniej.

 

Pamiętam poprzedni tv to celownik ciągle mi wariował i skakał, w Samsungu tego nie obserwuję, no ale dopiero niecałe dwa dni testuje smile.gif

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...