Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Royal napisał:

No ja mam oleda, podniecałm się bardzo długo, zobaczyłem ostatnio jak gierki wyglądają i, przede wszystkim, ruszają się na NU8042. Oled ma minimalnie lepszą czerń. Samsung ma moim zdaniem lepszy HDR, jasność, większy vertical banding (to jest wada, ale poza szarymi planszami tego nie widać), identyczny jeśli chodzi o responsywność system, ma przede wszystkim uplynniacz 20ms w grach, co jeśli chodzi o granie na konsoli jest zbawieniem i widząc jak to działa (RDR2, Forza 4 w 4k, Bloodborne), ciężko wrócić do surowych 30 klatek. Kupiłem oleda jak tego TV jeszcze nie było, teraz brałbym tylko Samsunga. No i Samsung się nie wypala jeśli to kogoś obchodzi w ogóle, bo mój oled wypalenia omijają. A ten NU8042 to nawet nie jest flagowiec. Raczej sprzedam oleda i następnym moim TV będzie Q9FN w 65 calach.

 

 

Czyli jakbyś miał wybierać między 55B8 a 65NU8002 wybrałbyś samsunga ?

Te samsungi z serii 8 zostały wybrane chyba najlepszymi tv do gier ze względu na uplynniacz uznany za innowacje i niski lag.

Odnośnik do komentarza

No NU8042, widać light bleed. Ale to nie jest drogi flagowiec, ale do gier i tak lepszy niz oled moim zdaniem, przez ten je.bany uplynniacz, zazdroszczę posiadaczom. Katy widzenia to nie jest już argument, więc nie wspomnialem. Jakby oled 2019 miał uplynniacz do gier 20ms bylby oczywiście najlepszy. Cena za 65 cali nizsza u Samsunga. Mam pralkę i lodówkę Samsunga, czas na TV :/ Ale na lata to Q9FN, na chwilę to NU8XXX. Tak mi się zdaje. Ale oledy to topowe TV i tak, wygrywają w każdej kategorii niż gry. Bo Samsung wpadł na uplynniacz 20ms w grach. Artefakty czasem widać, ale kogo to obchodzi jak masz pseudo 60 klatek w grze pół ramkowej.

Odnośnik do komentarza

Tak bardzo gardzi, że prawdopodobnie zrobi swoją własną linie produkcyjną do 2021r ;P

 

Nic nie stoi na przeszkodzie by upłynniacz z niskim lagiem pojawił się w OLED'ach. To jest tylko kwestia dobrego procka i odpowiedniego oprogramowania. Bardziej istotny dla mnie jest dla mnie inny "ficzer" w nowych Samsungach, a mianowicie VRR. Obie te opcje powinny być priorytetem jeżeli chodzi o telewizorki w przyszłym roku.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ins napisał:

Tak bardzo gardzi, że prawdopodobnie zrobi swoją własną linie produkcyjną do 2021r ;P

Ostatnio orientując się w temacie znalazłem informacje że do 2021r to ma być już dobrze rozwinięta, a zacząć pracę chyba 2019 czy może nawet w tym. 

Tylko pewnie w 2021 ceny dopiero będą znośne.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Ins napisał:

 

Jesteś pewny, że to jest banding, a nie jakaś usterka matrycy ? 

No wiem jak wygląda banding, szkoda, że nie  można tego podciągnąć pod uszkodzenie matrycy xD Po prostu akurat 1 pas idzie przez środek ekranu i lewa strona w tym obszarze wydaje się ciut jasniejsza niz po prawa, ale jak widze w google takie obrazki to naprawde nie mam co narzekac xD 

 

Odnośnik do komentarza

Upłynniacz mam ustawione na 6/10 aktualnie. No i dużo od gier zależy czy te artefakty widać czy nie. Najczęściej oczywiście wariuje celownik i tutaj przoduje destiny, przy którym chyba lepiej wyłączyć upłynniacz całkowicie.

Dużo za to zyskuje driveclub, oj naprawdę dużo. Nie spodziewałem się, że to aż tak może ulepszyć rozgrywkę, aż szkoda, że nie wyszedł żaden patch dla pro...

Origins również dużo zyskuje, ale w tej grze w zależności od sceny artefakty wokół postaci są bardziej widoczne.

W horizon z kolei mało co widać, chodzi bardzo fajnie.

Następnie god of war pod tryb 4k. Jak miałem tv full hd to wolałem ofc grać w trybie większej liczby klatek, ale z upłynniaczem równie dobrze się gra w trybie 4k, artefakty mało widoczne.

No i oczywiście najnowszy red dead redemption, tutaj również gram z upłynniaczem, o ile artefakty są w normalnej rozgrywce niewidoczne to czasem wariuje interfejs, coś tam przeskoczy raz na jakiś czas.

Najważniejsze że, to są tak naprawdę mało widoczne rzeczy i jak się komuś nie powie to przez większość czasu nie zwraca się na to uwagi. Całe to 20ms robi robotę, az dziwne że grałem w wyższych lagach.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, RDR2 tak mnie onieśmielił że nie wytrzymam i chyba kupie oleda w ciągu paru dni.

 

Nie spodziewalem sie że B8 będzie miał takie ceny już teraz, jeszcze te raty 60x0% i prawie za bezcen mam nową generację.

 

LGB8 wyjdzie za 5700 ze zwrotem. Brać teraz czy czekać na jakieś listopadowe przeceny?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mushabelly napisał:

Ostatnio orientując się w temacie znalazłem informacje że do 2021r to ma być już dobrze rozwinięta, a zacząć pracę chyba 2019 czy może nawet w tym

Tylko pewnie w 2021 ceny dopiero będą znośne.

 

Czy Ty nie kupujesz telewizora już od 3 lat? pamiętam chyba jakieś twoje posty przy pierwszych KS7000 czy wcześniej.

Czekasz na lepszą technologie czy na co czekasz?  dobre 75" i większe nigdy nie będą tanie taki tam pro tip

 

O qrw.a Easye taki banding Ci wy(pipi)ało na ekranie? czyszczenie matrycy nie pomogło?

boga134917zz.jpg

 

edit: a sorry na szczęście nie taki xD

"no szkoda szkoda"

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Gry w 60 fpsach i uplyniaczem nie będzie w ogóle potrzebny. Może następna generacja konsol... 

 

Dopóki sam producent konsoli nie będzie wymagać 60fps w grze to zawsze będziemy mieli gry w połowie tej wartości. Jezu, 60fps jest możliwe od dziesiątek lat, to nie problem sprzętu a decyzji przy projektowaniu produkcji. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Fanek napisał:

Czy Ty nie kupujesz telewizora już od 3 lat? pamiętam chyba jakieś twoje posty przy pierwszych KS7000 czy wcześniej.

Czekasz na lepszą technologie czy na co czekasz?  dobre 75" i większe nigdy nie będą tanie taki tam pro tip

No jakoś tak :). Teraz siedzę na Sony KD65X8505 i jakoś strasznie mi się nie śpieszy może dlatego ciągle zwlekam. Wiem że duże TV nigdy nie będą tanie, nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, izon napisał:

Słuchajcie jeśli ktoś z Krakowa bądź okolic chce skorzystać z promki w euro rtv to ja jestem zdecydowany, nie ma co czekać bo wraz z rdr 2 nadeszła już nowa generacja:). Dużo jeżdże służbowo, więc możemy się dogadać gdzieś na trasie od śląska do podkarpacia:)

 

Orientujesz się jak to rozegrać, mam osobe z forum która by chciała dokonać takiego zakupu w Wawie, orientujesz się czy można rozdzielić zakup na 2 osoby i wziąć na raty ??

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Square napisał:

Myślałem, że masz jakiś inny powód niż oszczędność 10 PLN/rok, ale spoko :)

 

W sumie to jeszcze dalszemu sąsiadowi spalił się dom od przepięcia. Bez ściemy.

 

Cytat

Nigdy nie zostawiaj bez nadzoru sprzętu RTV i małego AGD, gdy jest podłączony do sieci elektrycznej. Wyłączaj listwę przeciwprzepięciową przed wyjściem z domu, zarówno gdy wyjeżdżasz, jak i gdy wychodzisz do pracy lub na zakupy.

 :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...