Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.11.2021 o 12:26, easye napisał:

I tak pewnie rozwój technologii spowoduje że za parę lat TV zmienisz. O wypaleniach dyskutowaliśmy już milion razy, jednemu powidoki powstaną po roku, innemu po 3 latach, a ktoś ma telewizor w sypialni i matryce żyleta 10 lat.

 

Szkoda czasu na zastanawianie się, 3700 to bardzo dobra cena, bolało bardziej jak wypalił się mój OLED, za którego dałem 8 koła...

U mnie wleciał ten 65 c1 z promki allegro :potter: ,  po wymianie zrobiłem testy na  moim poprzednim 55' C9 no i  cały hud z fify wypalony xD


Całe szczęście szybki telefon na infolinie do LG i obiecali wymienić matrycę , ale wypalenia to real-deal niestety.

Edytowane przez KOŁD
Odnośnik do komentarza
No dokładnie , i dodatkowo podesłałem foty to typiara z serwisu ' A to i tak małe  - Na pewno chce pan to już wymieniać? '

A wypalił się pewnie w mniej niż rok , więc absolutnie zero statycznych obrazów na więcej niż pare h jak to ma służyć dłużej niż do końca gwary
W październiku 240h w FIFA. W zasadzie tylko FIFA była. 0 problemów. Co rok tak samo. Więc chyba miałeś pecha.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No co rok, jak komuś się wypali telewizor to czytam ze to zwykły pech.

Szkoda, że nawet firma nie chce przedłużyć gwarancji o rok na wypalenia, widocznie sporo osób jest pechowych. :dafuq:

 

Dla mnie to KOŁD miał zajebiste szczęście, że mu to wyszło teraz podczas gwarancji. Pech to jak się z Oleda zrobi manta w 28m użytkowania i można go co najwyżej do śmieci wyrzucić (jak u mnie np.)

Odnośnik do komentarza

Macie tendencje do dram. I to taką kosmiczną. Niech ktoś wytłumaczy, dlaczego coraz więcej jest laptopów z oled? Przecież zgodnie z Waszą logiką, Word zostawiony na godzinę rozwala ekran. A co dopiero pracować 8h dziennie na takim. Dzień w dzień!

Wszystko może się zepsuć. Co nie kupisz może paść, a każdy serwis może zrobić krzywą akcję i olać temat.

Powrócę do akcji z Mercem AMG za milion. Głośna afera od roku. Typowi fura się trzęsie jak jedzie i od ponad roku walczy z serwisami, centralami i tak dalej.

Jak masz pecha to masz pecha i uj. Nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza

O jezu Pipolino a Ty możesz zrozumieć wreszcie ze technologia Oled się wypala?! Jest to qrwa udowodnione wszędzie, to nie jest pech, Twój też na 100% się wypali.

Może nie w tym roku, może nie w przyszłym, może za 3 lata, ale się WYPALI. Nie ma to nic wspólnego z pechem, bo to jest minus tej technologii i każdy kupujący powinien na starcie się z tym pogodzić.

Firma, która sprzedaje tą technologię sama to potwierdza warunkami gwarancji czy ubezpieczeniem. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przestań się rzucać co chwilę jak nawiedzony bo już irytujesz. Mam w domu drugi oled, ma 6 lat, i nie ma wypaleń. Więc może się wypali za 7 może 10 lat.

Tobie się wypalił i będziesz teraz wszędzie pisać jakie to (pipi).

Może się wypalić ale nie musi. Każdy to wie. Więc nie wiem w czym masz problem.

Żeby nie było, jak mi się wypali to też napisze, że to (pipi), ale i tak kolejny będzie oled.

Odnośnik do komentarza

W niczym po prostu, gdyby to był "zwykły pech" to mógłbyś sobie w autoryzowanych serwisach kupić normalnie przedłużenie gwarancji, jak na każdy inny produkt!

Sam producent nie daje takiej możliwości i uznaje to jako wadę technologii, no ale Pipolino wie lepiej, bo ma 2 oledy w domu!

 

Odnośnik do komentarza

Myśle że rzucanie dowód anegdotycznych (mi się nie wypali i znam kogoś komu nie) przeciwko faktom że organiczne piksele ulegają degradacji z czasem jest bez sensu. Mój b7 ma już 4 lata i tez zero wypaleń, ale czy to dowodzi że się nie wypala? Nie. Raz że dbałem przez 3 lata o niego jak o jajko a dwa że zdaje sobie sprawę że w końcu coś może się pojawiać, może tego nie doczekam, ale wciąż to nie dowodzi że się nie wypala. Jasne jak ktoś ma pecha to złamie palec w dupie (swoją droga mam kumpla któremu ktoś wjechał w dupę na światłach, efektem złamany nos i palec...) ale wciąż fakt jest taki że organiczny materiał z czasem się degraduje. 

 

edit; to że przy obecnych zabezpieczeniach i używaniu oled z głową trudno go wypalić to inna sprawa, ale wciaż to że znasz nawet 500 osób którym się nie wypalił, nie dowodzi że masz racje ;) 

Edytowane przez kislawa
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Myśle że rzucanie dowód anegdotycznych (mi się nie wypali i znam kogoś komu nie) przeciwko faktom że organiczne piksele ulegają degradacji z czasem jest bez sensu. Mój b7 ma już 4 lata i tez zero wypaleń, ale czy to dowodzi że się nie wypala? Nie. Raz że dbałem przez 3 lata o niego jak o jajko a dwa że zdaje sobie sprawę że w końcu coś może się pojawiać, może tego nie doczekam, ale wciąż to nie dowodzi że się nie wypala. Jasne jak ktoś ma pecha to złamie palec w dupie (swoją droga mam kumpla któremu ktoś wjechał w dupę na światłach, efektem złamany nos i palec...) ale wciąż fakt jest taki że organiczny materiał z czasem się degraduje. 
 
edit; to że przy obecnych zabezpieczeniach i używaniu oled z głową trudno go wypalić to inna sprawa, ale wciaż to że znasz nawet 500 osób którym się nie wypalił, nie dowodzi że masz racje  
Ale przecież ja wiem, że się wypalają. Nigdzie nie napisałem, że nie.

Po prostu niektórzy przedstawiają to tak, że kupujesz oled, włączasz, pojawia się logo LG i... już jest wypalony!

No sorry. Mamy tu w uj użytkowników OLED, I chyba jednego z wypalonym.

Wszystko się psuje. Każdy sprzęt ma odsetek zepsutych.
Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiOo tym mówię, czy łatwo jest wypalić oled używajac go odpowiedzialnie? Raczej nie. Czy jest możliwe że oled się wypali? W teorii tak, w praktyce nie jest już tak źle. No i teraz znowu wracamy do najważniejszej kwestii, telewizor należy dobrać do tego jak i gdzie go używamy.

 

@UkukukiJak masz bardzo jasny salon to oled nie jest najepszym rozwiązaniem. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ogólnie w tegorocznych modelach w zabezpieczeniu pozbyli się mgły wokoło obiektu. To oznacza, że trwałość musiała mocno wzrosnąć na wypalenie.

Najpierw myślałem, że po prostu mam walniętą sztukę i algorytm nie działa, ale w dwóch 77C1 tak jest i w 48C1 u dziewczyny też tak jest.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja zamówiłem na razie TV do salonu SONY XR-75X90J. Co do leda to się jeszcze zastanowię, najwyżej do swojej jaskini kupię też zwykły TV jak będzie mi odpowiadać jakość, mam dosyć jasne mieszkanie z dużymi przeszkleniami a nie chce mi się w dzień robić ciemnicy. 

Masz juz go w domu? Możesz podać rozmiar pudełka od 75 cali?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...