Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, creatinfreak napisał:

Ja jak mówiłem, że zmieniam na oleda to padało pytanie "czyli Samsung, to dobry, nie?" Tak ludzie mają pojęcie bo przecież qled=oled. Żona do dziś jak ktoś przyjdzie to specjalnie się dopierdala i mówi sarkastycznie "ma czarną czerń, bo Paweł jest pojebany i nie wiem po co zmienia tv".

Buhahahaahah wypisz wymaluj moja baba:drinks:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, C1REX napisał:

Tu też spoko propozycja.

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-qled-samsung-qe55q70t-55-4k-uhd-smart-tv-11187209849

 

Q70 ma bardzo dobre recenzje i jest świetną opcją dla graczy. Generalnie do grania LG i Samsung mają przeważnie najniższy input lag. Sony ma większy i jakieś dziwne problemy. Sony spoko do salonu i filmów, ale do gier bym nie brał. 

 

Można też rozważyć olanie hdmi2.1 i kupno 65 cali lub nawet 75 cali z 60Hz.

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue70au7172-4k-uhd-smart-tv-hdr-10942059284?fromVariant=10679439671

 

Moim zdaniem:

Wielkość w każdej grze >>> 120hz w kilku grach.

 

Żadnych powystawowych. Tylko nowy. 

Rozmiar 55 i nie większy. 

Ten q70 to dzieli się na jakieś wersje? Bo jakieś różne mi wyskakują

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, WisnieR napisał:

Posiadacze Samsungów jak macie ustawiony Game Motion Plus? Przydawało się przy PS4 jak się grało w 30fpsach ale na PS5 większość już idzie w 60fps. Już zapomniałem który suwak za co odpowiadał. Jeden był od 30fps, a drugi od 60fps. Rozmycie to chyba do 60fps jest, a drgania do 30fps?

Nasza q80tka służy już jedynie do oglądania kablówki ale wydaje mi się że grając w gry w 60fpsach warto oba suwaki ustawic po prostu na zero. Po co artefakty nie wspominając o input lag który jak wiadomo upłynniacze skutecznie windują w górę. 

Odnośnik do komentarza

Gdyby obecne Oledy nie do końca wam odpowiadały to przypominam, że LG w 2022 będzie mieć w ofercie 42 calową wersję C2 oraz 83 calowy G2 (panel Evo), a Samsung wreszcie wyda pierwsze telewizory QD-Oled. Samsung zacznie produkcję wersji 55 i 65 calowej 30 listopada, a oprócz telewizorów zacznie wtedy też produkować 34 calowy monitor w tej technologii.

Odnośnik do komentarza

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1628754223

 

The company explains that a 'blue self-luminescence' layer (can be either OLED or microLED) produces blue light, of which the intensity can be regulated on the pixel-level. In two of the sub-pixels, blue light is converted to red and green (for RGB pixels) through the use of quantum dot color converters as opposed to color filters in current displays such as LCD and LG's WOLED.

 

Samsung Display compares QD-OLED to LCD – such as current the Samsung "Neo QLED" or "QLED" LCD TVs – highlighting the advantages of self-emitting display technology. - "Conventional displays limit screen brightness because of light source or power consumption issues. With the backlight unit as the light source, it is almost impossible for LCDs to control the brightness of each individual pixel, limiting their ability to show you perfect blacks on screen. Unlike LCDs, the blue light source of the QD display can control the light source of each individual pixel. QD displays with 4K resolution has about 8.3 million (3840x2160) light sources that can be controlled separately," said Samsung Display.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, kislawa napisał:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1628754223

 

The company explains that a 'blue self-luminescence' layer (can be either OLED or microLED) produces blue light, of which the intensity can be regulated on the pixel-level. In two of the sub-pixels, blue light is converted to red and green (for RGB pixels) through the use of quantum dot color converters as opposed to color filters in current displays such as LCD and LG's WOLED.

 

Samsung Display compares QD-OLED to LCD – such as current the Samsung "Neo QLED" or "QLED" LCD TVs – highlighting the advantages of self-emitting display technology. - "Conventional displays limit screen brightness because of light source or power consumption issues. With the backlight unit as the light source, it is almost impossible for LCDs to control the brightness of each individual pixel, limiting their ability to show you perfect blacks on screen. Unlike LCDs, the blue light source of the QD display can control the light source of each individual pixel. QD displays with 4K resolution has about 8.3 million (3840x2160) light sources that can be controlled separately," said Samsung Display.

 

Nie brzmi jak zwykłe LCD.

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, mozi said:

To kolejny powód żeby poczekac chwilę bo miałem brąc c1 czy e1 ale a tej sytuacji zobaczy się bo może samsung wyda coś pozbawione wad oleda + hdr z 1500 nitami. 

Ten temat jest idealny do tego, by gotowych do zakupu TV ludzi przekonać do poczekalnia jeszcze te 3 lata i/lub żałowania swego zakupu.

:yao:

Odnośnik do komentarza

Jak każda nowa technologia będzie to miało choroby wieku dziecięcego i nie napalał bym się na to zawczasu. Brać normalnego oleda, bo to już mocno dopracowane sprzety, a te nowe będą dobre jak już zwykłego oleda zarżniemy, czyli za jakieś 5 lat. Jak ktoś nie ogląda kanałów propagandowych gdzie ciągle jest wyświetlany pasek, to chyba nie da się takiego sprzętu szybko wypalić. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, C1REX napisał:

Ten temat jest idealny do tego, by gotowych do zakupu TV ludzi przekonać do poczekalnia jeszcze te 3 lata i/lub żałowania swego zakupu.

:yao:

Przeczytałeś co napisałem? Czy pierdzisz dla zasady? Pisałem o moim przypadku jakbyś nie doczytal wyebane mam czy jakiś random kupi tv i jaki. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...